Jump to content

Xenon Kiti

serkan306
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

İyi Günler Arkadaşlar,

Forumu araştırdım birçok başlık açılmış xenon kitleriyle ilgili ancak benim problemim biraz farklı. 2011 model Mazda 3 Dizel Touring'im var, bugün alalı tam bir ay olmuş. Ben aracın 2. sahibiyim, bir iki hafta önce fark ettim aracımda far ayarı yok, sonra otomatik olduğunu düşündüm ve araç çalışınca farların seviyesinin değiştiğini görerek emin oldum. Ancak bildiğim kadarıyla bu tip farlar xenon farlarda vardı. Geçen hafta ufak bir elektrik işi için ustaya gittiğimde xenon far bağlantılarına paralel halojen far hattı çekildiğini gördüm. Yani aracın orjinali xenonmuş. Touringlerde pek görmemiştim şaşırdım doğrusu. Yani orjinali xenon olan bir Mazda 3'e maksimum 150tl civarında hangi markayı önerebilirsiniz ve sizce rengi ne olmalı, bilhassa orjinal xenonlu Mazda 3'ü olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim aracımda Mazda 3 Dizel Touring. Fakat fabrika çıkışlı xenonlu Touring yok biliyorum. Benim aracımda da Xenon far var, benden önceki sahibi taktırmış. Öyle sizin dediğiniz gibi otomatik far yükseklik ayarı yapmıyor, manuel yapıyorsunuz.

Xenon farı tavsiye de etmem. Orjinal olmayan merceksiz xenon farlar, Tuvtürk muayenesinden geçemiyor. Her muayene öncesi söküp, takmak zorundasınız. Alternatif aydınlatma olarak Night Breaker düşünebilirsiniz.

http://www.osram.com.tr/osram_tr/TUeKETC/Otomobil_Lambalar/Ueruenler/Farlar/NIGHT_BREAKER/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten Touring olduğundan şüpheliyim, 17" jantları ve hız sabitleyicisi var  :D

Bildiğim kadarıyla otomatik seviye ayarı olduğu için muayeneden geçer, zaten mercekli farları da, hatta xenon bağlantıları hala var. Aracın önden hafif bir kazası var, farı değişmiş. Sanırım ekstra maliyet olmasın diye halojen ampüle çevrilmiş. Sizin aracınızdakilerin markası nedir biliyor musunuz?

Benim aracımda Mazda 3 Dizel Touring. Fakat fabrika çıkışlı xenonlu Touring yok biliyorum. Benim aracımda da Xenon far var, benden önceki sahibi taktırmış. Öyle sizin dediğiniz gibi otomatik far yükseklik ayarı yapmıyor, manuel yapıyorsunuz.

Xenon farı tavsiye de etmem. Orjinal olmayan merceksiz xenon farlar, Tuvtürk muayenesinden geçemiyor. Her muayene öncesi söküp, takmak zorundasınız. Alternatif aydınlatma olarak Night Breaker düşünebilirsiniz.

http://www.osram.com.tr/osram_tr/TUeKETC/Otomobil_Lambalar/Ueruenler/Farlar/NIGHT_BREAKER/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten Touring olduğundan şüpheliyim, 17" jantları ve hız sabitleyicisi var  :D

Bildiğim kadarıyla otomatik seviye ayarı olduğu için muayeneden geçer, zaten mercekli farları da, hatta xenon bağlantıları hala var. Aracın önden hafif bir kazası var, farı değişmiş. Sanırım ekstra maliyet olmasın diye halojen ampüle çevrilmiş. Sizin aracınızdakilerin markası nedir biliyor musunuz?

Benim aracımda da Hız sabitleyicisi var sonradan takılma. Aynı şekilde 16" Çelik Jant var. Touring'lerde 15" saç jant var normalde. Bu saydıklarınızın tamamı sonradan takılabiliyor. Aracımda ki Xenonun markasını malesef bilmiyorum. Kaldı ki ben merceksiz ve otomatik ayarı olmadığı için sevmiyorum. Ama benden önceki sahibi takmış, o şekilde de kullanıyorum. Önümdeki muayeneye kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnternette uygun fiyatlı monzalar var ama orjinal olduğundan şüpheliyim...

Mtecler pahalı, Cyclone diye bir markanın ürünlerinin fiyatı makul ama kullanan arkadaş var mıdır? Yardımcı olabilirler mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

mtecler 250 civarı ankarada rahatlıkla bulabilirsiniz güvenilirdir. 4300k terciy edin görüş için en iiyisi

o 250 tl ye satilan mtecler in hepsi silver serisi onlarin normal diger cin mallarindan hicbir farki yok eger mtec alacaksaniz d1 type olan seriden almanizi tavsiye ederim fiyati da 500 civari ,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o 250 tl ye satilan mtecler in hepsi silver serisi onlarin normal diger cin mallarindan hicbir farki yok eger mtec alacaksaniz d1 type olan seriden almanizi tavsiye ederim fiyati da 500 civari ,

o zaman 200 250 civarı xenonların hepsi aynı en ucuzunu al geç:D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı mantıkla gittim 100 küsür liraya aldım, hala çalışıyor canavarlar maşallah :D  :nazar:

en güzeli bende almayı düşünüyorum ancak yine de araca zarar verir diye istemiyorum sonuçta ilk açılışta yüksek amper çektiği için sisteme zarar verme ihtimali yüksek malum araçlarımızda elektronik olduğu için sarı yansın temiz olsun-

ancak bi follow me modülü düşünüyorum da onu da kim takıcak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim follow me home modülünü aldığım arkadaşın, xenon kitler için gecikme zamanlayıcı devresi de vardı yanlış hatırlamıyorsam, satılık ilanlarında bir arayın isterseniz. ama follow me home modülün montajı pek kolay değil, bu işlerle alakanız yoksa (ki ben severim bu işleri biraz alakam vardır) oto elektrikçisine garanti gitmeniz lazım, hatta japondan anlayan bir oto elektrikçisi bulmanızı tavsiye ederim ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Honuuu, senin mesajlarını takip etmek isterdim ama olmuyor bir türlü...Henüz arabamı yürür hale getirmeye uğraşıyorum. Başarırsam senin icatlara el atabileceğim. Mesela bu xenon kiti güzel olurdu...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Honuuu, senin mesajlarını takip etmek isterdim ama olmuyor bir türlü...Henüz arabamı yürür hale getirmeye uğraşıyorum. Başarırsam senin icatlara el atabileceğim. Mesela bu xenon kiti güzel olurdu...

Abi bende arabaya ayrı bi başlık açıp eklediğim ufak tefek demeden ne var ne yok hepsini paylaşayım diyorum, forumdaki diğer arkadaşlar içinde derli toplu iyi olur diyorum ama üşeniyorum maalesef :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim follow me home modülünü aldığım arkadaşın, xenon kitler için gecikme zamanlayıcı devresi de vardı yanlış hatırlamıyorsam, satılık ilanlarında bir arayın isterseniz. ama follow me home modülün montajı pek kolay değil, bu işlerle alakanız yoksa (ki ben severim bu işleri biraz alakam vardır) oto elektrikçisine garanti gitmeniz lazım, hatta japondan anlayan bir oto elektrikçisi bulmanızı tavsiye ederim ;)

Arabayı da elletmek pek istemiyorum sonuçta her elektrikçi bu işin altından kalkamaz
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabayı da elletmek pek istemiyorum sonuçta her elektrikçi bu işin altından kalkamaz

Aynen katılıyorum, öncelikle iyi bir elektrik ustası bulman gerekiyor, yoksa; kaş yapayın derken göz çıkartırsın maazallah...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen katılıyorum, öncelikle iyi bir elektrik ustası bulman gerekiyor, yoksa; kaş yapayın derken göz çıkartırsın maazallah...

Acaba servis de böyle bir hizmet varmıdır ki ?
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servisteki elektrik ustasının maçasına ve keyfine bakar bence :D maçası yiyorsa ve keyfi yerindeyse yapar ;) ( bence)

Servis ile haşır neşir olan birisi olarak çok doğru tespit yapmışsın, tebrikler...

:hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...