Jump to content

2013 Honda Civic Dizel

Mazda3Barisss
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese merhaba bugün itibariyle Bursa İnallar Plazada yeni civic dizelin lansmanı yapıldı baya baya katılan sayısı çoktu sıra bana gelmeden önce güzelce bi inceledim tasarım kalite klasik olarak aynıydı bagaj kısmı yeterli özellikle bagaj kapağı çok ağırdı . Hondanın klasik olduğu çok sevdiğim bir özelliği ise koltuklarına hastayım ya yumuşacık çok güzel arkada şaft tepesi yok iç dizaynı orta konsol bence kötü yani daha iyi olabilirdi ben sürekli mazda3 le kıyaslıyorum yani mazdanın orto konsol bambaşka dizayn aerodynamic çok çok başarılı hondada bunu göremedim neyse teste çıktığımız araç full verisyonu idi 65000 tl start stop lu 1.6 120 Hp 6 ileri manuel bir araçtı yani çok rahat diyebilirimki gerçekten çok iyi uzuyor yani vites geçişleri yol tutuşu motor sesi yalıtımı gerçekten çok başarılıydı özellikle uzamasına hayran kaldım diyebilirim bu honda peynir ekmek gibi satmaya devam eder hemen yanındaki mazda bayisi ise inanın sinek avlıyor :( bu çok üzücü bir durum çünkü herkes hondayı tercih ediyor aslında satış danışmanları için kötü ama biz kullanıcıları için iyi birşey çünkü mazdayı sadece kendini tanıyan insanlar biner ... daha önce mazda3 dizeli kullanamadığım için mazda3 dizelle karşılaştırma yapamıyorum fakat mazda satış personeli serhat abimin dediğine göre mazda3 dizel bundan çok daha iyiymiş umarım onuda sürmek nasip olur :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dızelı tercıh etmem şahsen.

Yıllık 35 Bin km üzeri yol yapmıyorsanız doğru tercih. Yada bütçeniz benzin-dizel ayrımı yapmadan km'ye yapmaya müsait ise, yine doğru tercih derim. Bir dizel kullanıcısı olarak, şahsi fikrim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yıllık 15.000 km zor yapıyorsanız hiç dizele bulaşmayın derim . Dizel araçların avantajı az yakar ama dezavantajı ise dizel araçlar daha pahalı bakımları pahalı onun yerine benzinli bir aracı ucuza alıp dizelle arasındaki farkla 1-2 yıl benzin almak daha mantıklı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

Uzun süredir düşünüyorum... Önümüzdeki günlerde Mazda ile vaziyet ne olacak bilmiyorum ama yerine gidip alacağım araba...

Eminmisin Fatih abi. Aracın fiyatı yalın fiyatı 62.000-66.500 Bin TL arasında. Ve dizel motor sadece hb kasalarda. Sedanların dizeli yok. Araç ilave paketler ile 75 Bin lirayı buluyor. Bu araç için fiyat çok yüksek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan, şöyle ki, RCZ'yi kimse tavsiye etmiyor. VW Scirocco zaten almam. MX-5'i de hanım başıma gelenlerden dolayı istemiyor. Hanıma 66'lık paketi Honda'dan çok iyi bir indirimle alabileceğim imkan var. Ben de Peugeot'la devam edeyim diyorum.

Ama herşeye rağmen sizin fikirlerinizi de duymak isterim tabii.

Tekrar hatırlatayım; Mazda markası ile bir sorunum yok; yönetim zihniyeti ve servis hizmetlerini kabullenemiyorum. Aslında skyactive-D'yi bekleyecektim ama bu iki faktör beni çok düşündürüyor.

Bu arada ben dizel hastasıyım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi bu aracı fuarda görüp inceleme fırsatım olmuştu. Aracın kokpiti çok göz yoruyor. İç plastik malzeme kalitesini beğenmedim. Aracın içi bana çok basık geldi, özellikle arkada oturanlar için bu rahatsız edici bir boyutta. O gün bu aracı gördüğümde ki ilk yorumum. Bu aracı ancak gençlere satarlar düşüncesiydi. Eski bir Honda kullanıcısıyım. Aynı bu dizel motoru, sedan modellerde sunarlarsa. O zaman Honda beklenilen satışlara ulaşabilirler. 75 Bin lira gibi rakamlara çıkınca Volvo V40 hatta ve hatta V40 Cross Country almayı düşünürüm. Volvo'da avantaj olarak dizel ve otomatik vites seçeneğide var.

Abi başından geçen olayları noktasına, virgülüne kadar biliyorum. Ama yinede acele etme derim. Abi yönetimsel şeyleri bizim değiştirmemizin mümkünatı yok. Skyactiv motorları bekle derim. Ben bile ileri ki süreçte skyactiv benzinliye geçebilirim. Dizel yakıtın fiyatı bu gidişle benzini geçecek. Birde bu hükümet dizellerin vergisine el atacaklar bence. Yakın zamanda pek bir cazibesi kalmayacak gibi sanki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocaya kızıp abdesti bozma abi .. mazdadan asla şaşma şayet ne focuslar ne civicler nede jettalar alamadı alamazda mazdanın yerini .. mazda bambaşka bir dünya bambaşka bir yaşam üçgeni ..

sabret abi skyactivlerle yüzün gülecek inşallah  :dua:

mazda skyactivlerden sonra tekrar 90 lardaki gibi çok satacaktır güven tutku ve zoom zoom aşkının verdiği azimle bu olucaktır ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende Mazda3 aldığımda bana aracı tanıtan ustaya hondamız vardı diyince Honda da arabamı Mazda'nın yanında demişti şaşırmıştım, direksiyona oturduktan kısa süre  sonra hak verdim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Resmi kurumda kullanılan bir Civic'in çıkardığı sorunu görünce, Honda sevgimi bir daha gözden geçirdim.

2012 model Civic Bursa İnallara bakıma gidiyor ve 50bin bakımı yapılıp araç veriliyor şöföre. Sonrası çekiş yok diye sürücü arkadaş daha Bursayı terketmeden geri dönüyor.

Sonra birden bire arabanın sulu benzin kullandığını farkediyorlar, depo, benzin kütüğü, enjektörlerin vs. vs. paslanıp bittiğini dolayısıyla değişmesi gerektiğini  söylüyorlar.

Civic ve benzeri tüm araçlara benzini verdiğimiz depo idaremize ait olup sene başında ihale ile alınıyor.

Renault 19 dan, S 320 ye bir sürü araç oradan benzini alıp kullanıyor. Ne hikmetse, bakım sonrası buraların paslanacğı tutuyor.

Rakam yaklaşık 8.500 lira. Nasıl iyi mi?

Teknik raporla yazın verin dedik. Sonrasında aracı başka yere götüreceğiz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada bir tanıdığım ki iyi derecede o araçları tanır. Cıvıkların deposu plastik bazlıdır, nasıl paslanıyor ki dedi. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Resmi kurumda kullanılan bir Civic'in çıkardığı sorunu görünce, Honda sevgimi bir daha gözden geçirdim.

2012 model Civic Bursa İnallara bakıma gidiyor ve 50bin bakımı yapılıp araç veriliyor şöföre. Sonrası çekiş yok diye sürücü arkadaş daha Bursayı terketmeden geri dönüyor.

Sonra birden bire arabanın sulu benzin kullandığını farkediyorlar, depo, benzin kütüğü, enjektörlerin vs. vs. paslanıp bittiğini dolayısıyla değişmesi gerektiğini  söylüyorlar.

Civic ve benzeri tüm araçlara benzini verdiğimiz depo idaremize ait olup sene başında ihale ile alınıyor.

Renault 19 dan, S 320 ye bir sürü araç oradan benzini alıp kullanıyor. Ne hikmetse, bakım sonrası buraların paslanacğı tutuyor.

Rakam yaklaşık 8.500 lira. Nasıl iyi mi?

Teknik raporla yazın verin dedik. Sonrasında aracı başka yere götüreceğiz.

Devletin parmağının olduğu her işte problem (ben öyle diyeyim) olur Gökhan, sen daha iyi bilirsin... Şimdi ihtimalleri sıralayarak birilerinin günahını almak  istemiyorum.

Fakat; şu kesin ki, nerede devletin yaptığı/yaptırdığı iş varsa mutlaka sakatlık çıkma ihtimali yüksek...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Incelemelerimi tamamladim; civic hatchback dizel olmuyor...Sedan da yok...Bir de donanim konfigurasyonlarini detayli inceledigimde ve karsilastirdigimda Mazda`dan cok pahali oluyor. Bu vesile ile buradan Ilhan`a da sevgiler....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Incelemelerimi tamamladim; civic hatchback dizel olmuyor...Sedan da yok...Bir de donanim konfigurasyonlarini detayli inceledigimde ve karsilastirdigimda Mazda`dan cok pahali oluyor. Bu vesile ile buradan Ilhan`a da sevgiler....

Eyvallah abicim mantıklı ve doğru bir karar vermişsin. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...