Jump to content

Mazda3 Spoiler Jant Yay Filtre Yapmak İstiyorum

ilhankocak91
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

beyaz hoş olmadı gold da pek gitmedi siyah yada bronze alıcaktım bu daha bi çekti kendine beni :)  egzoz biraz dısarda evet vidayla tutturmalılardan bu geçici süreliğine almıştım içeri doğru alınca tam kenetlemiyor ses yapıyor güzel böyle sesi fln olan bişi alana kadar kullanıyorum varex düşünüyorum ama çok pahalı ya :(  aslında marşpiyel düşünmüyorum  oturduğum çevrede sürtme ihtimali yüksek kasisler var bu bile kılı kılına geçiyo boşuna sürttürmiyim diyorum. Ama spoiler olarak bagaj üstü çita düşünüyorum dtm tarzı spoilerler abartı durabilir gibime geliyor ama tavsiyeniz varsa bakabilirm :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 132
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• honuuu

18

• EfeAksoy

14

• ilhankocak91

34

• murat2580

13

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

spoiler da geliyo az kaldı maddi durumu ayarlayım hele bi :)  kn açık filte kitimi yoksa kutu içimi ?

açık hava kiti

Efenin dediği gibi egsoz içeri alınırsa daha hoş olacak :)

Marşbiyel de aracın alt seviyesinden daha altta durmuyor. Yani aracın altını vurursun marşbiyeli vurmazsın yine :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anladım :) bi bakmak lazım ama önceliğim spoiler mecburen fazla param yok . Çukurları daha fazla hissetmekten baska bi sıkıntım olmuyor şimdilik umarım ağrıtmaz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar resimdeki araç bana ait,Adana'da yaşamaktayım  :):hi:  Spoilerı geçen aylarda taktırdım, görünüm açısından arka tarafı çok değiştirdi. Biraz daha havalı ve sportif oluyor aynı zaman'da arka stopların üst boş kısmı, spoiler'dan dolayı kapanmış olup daha çekiçi ve dolu dolu gösteriyor özellikle gündüzleri 

Ciddi anlamda düşünen arkadaşlar varsa cüzzi miktarda spoiler almalarına yardımcı olurum.Detaylı görüşmek isteyenler msj atabilir.Saygılar  :hi:

4zys8i.jpg

Diğer resim örnek araç.

a4u32p.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilhan bey merhaba..

size yay konusunda yardımım dokunabilr diye düşünüyorum..2010 mazda 3 hatchbak aldım ve orjinal yaylarında kısaltma yapılıp çok tatlı bir görünüm kazanmış..ama gelin görün ki benim kullandığım yer bu duruma pek uygun değil ve mecbur yükseltmem gerekiyor...size de uygun olursa bu durumu görüşebliriz...

yada spor yaya ulaşmak isteyen arkadaşlara aynı teklifim geçerli.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba :) sanırım başlık sizi yanlış yönlendirmiş :) aracımda 30 mm eibach yay var şuan da daha da alçaltmam benimde kullanımıma uymuyor aksi halde sürtme yapabilir. Belki başka arkadaşlar ilgilenebilir teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Merhaba araba boyutuna göre tekerleklerin anormal büyüklükte göründüğünü söylemeliyim lütfen bana kızma görüntü boyutundan başka boyutu ise performansının deli divane olacağıdır 2.5 litre olsa bile motor ben ancak 17 inç uygun derim bak o zaman o gücü taşımaya 225 taban iyi gider jantlarının hafif olması yorgunluğun birazını giderir tabi güç kabiliyet belli görüntü olsun olsun ne yapalım ramazanlarınız mübarek olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forum da burada biz birbirimize paylaşımda bulunuyoruz.  Ben oldukça bilgileniyorum, fikirlerden ve yapılanlardan istifade ediyorum ancak bende elimden gelen bir husus olunca katkım olabilir diye ve neme lazım dememek için görüş bildirmek durumunda bulunuyorum Araç araç 15 ve 16 jant ile üretilmiş ben  Almanyadan 15 jant aracıma 15 jant getirttim hafif olsun diye maddi olanak çerçevesinde hafif 15 yerine ultra hafifini 16 olarak almak isterdim çünkü aracın bence hiç bir konuda değerlendirmelerim ve ortak yorumlamalar sonucu orta ve orta altı eksi unsuru bulunmamaktadır ya mükemmel ya mükemmele yakın derceler var bir araçta olması gereken dizayn, güvenlik, donanım vb. Biraz yol sesi alma ile büyük araçlar ile geçişlerde bazen hafif rüzgar sallaması (savrulma veya teşebbüsü değil-800 kg.dan hafif olmayan araçlar hiç bir şekil ve şartta rüzgar atamıyor- hava aerodinamiği ile yapılan araçlarda olabiliyor Mercedes e serisi) hp değeri fena sayılmayan torku eh işte denilebilen ancak bunları hafiflik, ani devirlenme, vites oranları, hp ve tork grafiği bandının baştan son devre kadar dalgalanmadan düz yükselen bantta olması sebepleri ile bu araba 120 hp den çok çok fazla dedirten performansı daha iyi olabilir hafifletme ve yazılım. Koca ağır jantları takmayalım bahsetmiş arkadaş taban 215 üstü uygun değil diye yol tutma iyi zaten o tabana güç yetirmek gerek uyarmadan geçiştirmek beni çok sorumsuz yapacaktı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 cm.lik yay ile aracın 3 cm alçaltılması sayesinde yol tutuş ve hızlanma performansı daha da sağlıklı olacaktır bir aracın 3 cm alçaltılması % 10 rüzgar direncinde iyileşme sağlar şeklinde okumuştum, bagaj üstü rüzgarlık ile yola oturaklı şekilde yapışır araç 200 kg. ya kadar varabilen ek yük bindirme baskısına rağmen gerekli olmazsa olmaz estetik oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle hayırlı ramazanlar :)  Bilgileriniz için teşekkür ederim. Aslında ben performanstan geçmiştim varsın yakıtı da arttırsın ama güzel gözüksün istiyordum. Hafif bi jant uyguladık aracıma  ve performansı etkilediğini pek hissetmiyorum bile beklediğimden iyi şu anda söylemek istediğim :) tabi sizin aracınızdaki performanstan daha farklıdır yanlış hatırlamıyorsam titiz davranıyorsunuz bu konuda kg hafifletmesi de yapmıştınız diye biliyorum. 

sizin  araçla karşılaştırma yapmak yanlış olur :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

İlhan merhaba,

Ben son koyduğun fotoğrafta aracı ve duruşunu beğendim, emeğine sağlık.

Önceden dediğim gibi bence bagaj üstü çıta spoiler [M spoiler olarak geçer], ve egzozu biraz daha içeri aldırarak aracı bitirebilirsin. Gerçi spoiler olarak senin beğendiğin model farklıymış ama bence M spoiler yaptır derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Görüntü süper olmuş güle güle bin kardesim, bi aralar almayı düşünüp sahibinden de favorilerime eklediğim jantı almışsın :) 18" 225 40 ve 30mm eibach sürtmüyorsa süper, ama hangi şartlarda sürtmüyor ne kadar yüklenme şansın oldu acaba arabaya ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Honuuu 215 taban lastik alırsan ister 3 lük ister 4 lük yay koy farketmez.

Olay lastiğin taban genişliği ;)

Efe eylülde kısmetse 18" gunmetal cv5 jantları alıyorum, lastik olarak 225'e 40 planlıyordum görüntü olarak en hoşuma giden oran buydu. Araba tampon ve marşpiyel eklerle yeterince alçak görünüyor ama çamurluklarla lastiklerin arasında kalan boşlukları kapatmak için 30 mm eibach olayına girecektim.

Ama Son irlandalıyla sizin yazışmalarınızdan dolayı kararsız kalmıştım. bu arkadaş sürtmüyor dediği için heveslendim tekrar onun için sorayım dedim.

Bu sürtme nerede oluyor acaba tam olarak, ön tarafta tam direksiyon çevirince davlumbazda mı sürtüyor yoksa yüklüyken tümsek geçişlerinde arka davlumbaza mı, yoksa başka bir yere mi?? bir de bunun bi çözümü yok mu, davlumbazları biraz yükseltsek felan ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...