Jump to content

hala aklımda mazda 3 le ilgili sorularım var.....

TunaY
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

slm herkese öncelikle hepinize yardımseverliğinizden ve beni aranıza kabul etmenizden dolayı teşekkür ederim...benm ziyaretçiler kısmına açtığım konuya daha teşekkür yazamadan 22 mesaja ulaşıp bir günde kitlenmiş...orada soracaklarım vardı ama artık burda sorarım  ;D

1-öncelikle ben mazdanın sitesinden hiç bir şey anlamadığımı söylemek isterim...mazda 3 sport yazıyor ama fiyat listesin de onla ilgili bir kısım yok...ilk sorum sport ile hb aynı şey mi?

2-hb olan modelde stoplarda ve ön ızgarada farklılıklar görüyorum bu hb yada sport ayrımından mı kaynaklanıyor yoksa dynamic-comfort ayrımından mı kaynaklanıyor?

3-bu sorum da mazda 3 kullannan arkadaşlara...hepinizin bildiği gibi ben daha acemiyim ve araba kullanmıyorum (ehliyetim yok :'( ) mazda 3 ün tork ve beygir değeri 1.6 diğer hb modellere oranla daha düşük ama motordan herkes memnun hatta diğerlerinden iyi olduğunu iddia edenler var katılıyor musunuz?

şimdiden hepinize teşekkürler...bu soruları okumak bile sanırım bayağ bir emek gerektirir  :P;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 ve 2 .sorular için cevabım bir galeriye gidip arabalrı çıplak gözle görüp incelemen.eğer bunu yaparsan 3.soruya gerek kalmayacak.çünki aşkın gözü kördür dostum... :clap:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1. Sport = HB

2. Sport modellerde stop ve panjur farklılığı opsiyonel donanım. Comfort - Dynamic'le alakası yok. Dynamic'in artıları 16" jantlar, sunroof, DSC, ekstra havayastığı...

3. Bence motor 1.6 için yeterli...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ahada işin uzmanından cevaplar geldi Tunay  :)

Bu arada ziyaretçiler bölümündeki ilk tanışma konusu hoşbeşten sonra 20.mesajda kilitleniyor sen torpile uyramışın 22.mesajda kilitlenmiş  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hmm demekki ben bayağı şanslıyım mücahit abi... :tey:

overmind çok saol bilgiler için...bir de bişi daha sorcaktım bu mazda 3 en son ne zaman makyaj geçirdi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hmm demekki ben bayağı şanslıyım mücahit abi... :tey:

overmind çok saol bilgiler için...bir de bişi daha sorcaktım bu mazda 3 en son ne zaman makyaj geçirdi?

2007 de makyajlılar çıktı
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi bu aletin kliması neden soğutmuyo doğru dürüz. habire 15c de çalısıyo. yoksa benmi geç soğuyorum.. ?

Erman senin klimada bir sorun olmasın yoksa benimki gayet normal,15 C de donman lazım benimki yaz kış 22 C de durur sadece soğuk sıcak ayarını yaparım

Birde şu linke bir gözat belki faydası olur http://www.mazdaclubtr.com/forum/index.php/topic,837.0.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla abi götürecem servis'e baktıracam zaten daha hiç bakıma gitmedi araba 1 senedir 10 bin i bulmadı 1 aydır klimayı kullanıyorum tam istediğim gibi verim alamadım. gazımı yok neyi yok anlamadım gitti.  bakalım götürecemde servis'e adamlar ne dicek.  açıklamalar çok iyi geldi çok sağol.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hmm acaba kullanmamaktan kaynaklanan ya da belirli süre kullanılıp açılması gerekliliği gibi bir neden olabilir mi?  ???

sanırım öyle ama bide bu sene havalar öyle acayiptiki martta fln klima açtığımı bilirim. bide benim araba resmen garaj arabası gibi oldu bu sene 8 bin km yol yaptı. artık yaza çıkaracam acısınıda, şu klima olayı canımı sıktı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tunay bence hiç tereddüt etme beygir biraz az ama hızlanması,ara hızlanması torku iyi m3lerin.Yani 115-120 beygirlik arabalar ile rahat başedebilirsin sadece son hızda biraz düşük kalır yaklaşık 5 km ama zaten ozamana kadar atı alan üsküdarı geçer.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bizim guzuların klima sistemi diğer araçlara göre biraz farklı.mesela opel astra vardı daha önce açtınmı klimayı hörül hörül(yani bol miktarda)  :fiuw: soğuk hava verirdi.ben de sürekli hasta olurdum ;D bunların sistemi soğuk havayı kabinin içine yayarak veriyor,direk hissetmeden soğutuyor..

ama birde şu var ki; öyle buz gibi yapmıyor kabini...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

zaten son hız o kadar da önemli  değil açıkçası yarış maksadım da yok...yani millet bana fark atsa ne olur bu beceri değil parayı gösterir, parana göre araba alır, modifiye edersin...ama ankara gibi yokuşu bol ve yazında ege de yazlıkta bol tepeli yerlerde sıkıntı yaşamak istemem...zaten ben arabayı 1 seneden evvel alamam da şimdiden araştırma yapıyorum...bu seferde aklıma 2009 da yapılcak kasa değişikliği takılıyor...ben 1 sene sonra alırsam sene 2008 e araba 2009 da kasa  değiştirirse çok üzülürüm....olmazsa diş sıkıp 1 sene daha beklerim yada 2. ele yönelirim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilk önce herkesten özür dilemek istiyorum çünkü şu anda yazacaklarım konu dışı ama benm için çok önemli, aslında kutlama kısmına bir konu açacaktım fakat bir şey dikkatimi çekti 8:)..... şu an yazacağım mesaj bu konunun 18. mesajı  :) ve sevgili arkadaşlarım, büyüklerim şu an itibariyle artık bende yasal olarak bir yetişkin ve 18 yaşımı doldurmuş oluyorum  :tey: ... umarım bana bu yüzden kızmaz, hatta modorotör arkadaşlar tarafından küçük bir hediye olarak bu mesajın burda kalmasına izin verirsiniz... :fiuw: ...eğer bu mutlu anımda yazdığım bu satırları okuyarak benim sevincime ortak olduysanız ve bana zaman ayırdıysanız size çooooooook teşekkür ederim, inanın bana en büyük hediyeyi vermiş olursunuz.... :).. herkese  iyi günler diliyorum  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...