Jump to content

1991 Model Mazda 626 Rear İşareti Lambası

Oziyal
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar,

1991 626 sedan göstergede Rear işereti var fakat aktif mi bilmiyorum aktif ise onu çalıştıracak bir düğme nerede? Arka sis farı varmı nasıl anlarız?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rear işareti arka park lambalarında herhangi bir arıza durumda yanar. Yani park yada fren lambanız patladığı zaman sizi uyarır.

Arka sis lambası da araç çalışırken farları yakın ve konsolda sol tarafta ayna ayar düğmesinin yanında sis lamba düğmesine basın.

Bildiğim bu yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltsin lütfen.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rear işareti arka park lambalarında herhangi bir arıza durumda yanar. Yani park yada fren lambanız patladığı zaman sizi uyarır.

Arka sis lambası da araç çalışırken farları yakın ve konsolda sol tarafta ayna ayar düğmesinin yanında sis lamba düğmesine basın.

Bildiğim bu yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltsin lütfen.

bende oyle dıye bılıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ama benim orda düğme yokki :( düğme takmaya yerler var sadece onlarda orjinal kapalı bide gösterge ışık ayar potu var. sis far sistemini ayrıca taktırmam mı gerecek ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ama benim orda düğme yokki :( düğme takmaya yerler var sadece onlarda orjinal kapalı bide gösterge ışık ayar potu var. sis far sistemini ayrıca taktırmam mı gerecek ?

arka fren lambasını ve dıger farları da kontrol edebılırsınız

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20.05.2013 at 15:43, domestos :

Konuyla ilgisiz ancak, Konya'lı ve Karaman'lı üyeleri görünce hatırlatmak istedim...

Bi el atıverin isterseniz.

:P

valla ben de araba yok suan ama olursa otobuslede olsa gıtmek ısterım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Üstad benim aracımda da yoktu ama 60 dolara internetten getirttim. Tabi ben aldığım zamanlarda yedek parça sorunu vardı. Şimdi yok ikinci eli bile canlandı.Şuan sadece ön sislerim çalışıyor ama yakında arkaları da devreye sokacağım inşallah. Gerekiyorsa sizde taktırın... :)

Mazda'ya keyifle binmek için biraz sabır ve emek lazım ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Üstad benim aracımda da yoktu ama 60 dolara internetten getirttim. Tabi ben aldığım zamanlarda yedek parça sorunu vardı. Şimdi yok ikinci eli bile canlandı.Şuan sadece ön sislerim çalışıyor ama yakında arkaları da devreye sokacağım inşallah. Gerekiyorsa sizde taktırın... :)

Mazda'ya keyifle binmek için biraz sabır ve emek lazım ;)

ben de sis taktırayım diyorum ama ön tarafta tam yer yok ne tavsiye edersiniz ne yapayım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de sis taktırayım diyorum ama ön tarafta tam yer yok ne tavsiye edersiniz ne yapayım

Aracınızın ön taraftan bi resmini paylaşırsanız beraber modifiye ederiz inşallah :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınızın ön taraftan bi resmini paylaşırsanız beraber modifiye ederiz inşallah :)

91 626 Benim resim değil ama aynısı sis yeri var gibi fakat çeki demiri var sağ gözde :(

post-9047-14169529433_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rear ışığı arkadaşların dediği gibi, arka stoplarda problem olup yanmadığında uyarı için yanan bir ışıktır, arka sis farı vede ön sis farlarını monte etmek biraz sıkıntılı olabilir, mevcut fotodaki 626 ya ben led gündüz farı öneriyorum, hem gündüz, hem gece çok şık durucaktır,fazlada enerji çekmez, aynı şekilde ön kısma monte edecek değişik ebatta bir çok gündüz farı var, arka sisler içinde önerim şuki,  mazdalarda arka stoplarda bazen boş stoplar var oraya duy uydurabilirseniz o boşlukları arka sis olarak kullanabilirsiniz,  örneğin benim aracımda dış taraflar dolu hem stop, hemde frende oralar yanıyor,  ama iç taraflar boş ekstradan kullanılabilir vaziyette. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rear ışığı arkadaşların dediği gibi, arka stoplarda problem olup yanmadığında uyarı için yanan bir ışıktır, arka sis farı vede ön sis farlarını monte etmek biraz sıkıntılı olabilir, mevcut fotodaki 626 ya ben led gündüz farı öneriyorum, hem gündüz, hem gece çok şık durucaktır,fazlada enerji çekmez, aynı şekilde ön kısma monte edecek değişik ebatta bir çok gündüz farı var, arka sisler içinde önerim şuki,  mazdalarda arka stoplarda bazen boş stoplar var oraya duy uydurabilirseniz o boşlukları arka sis olarak kullanabilirsiniz,  örneğin benim aracımda dış taraflar dolu hem stop, hemde frende oralar yanıyor,  ama iç taraflar boş ekstradan kullanılabilir vaziyette. Kolay gelsin.

Led bende düşündüm plakanın alt tarafına boşluğa güzel olur sanırım. önerin için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben önce orijinal sis farı sordum, boyumu aştı... Yerinin boş kalmasına gönlüm razı gelmeyince de; ledli gündüz farı tabir edilen zımbırtılardan taktırdım, orijinalinden güzel oldu...

???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rear uyarısı en netiyle anlatılmış zaten ama ben sisler için bir tavsiyede bulunacaktım.

orjinal donanım olarak Türkiye ye gelen 1990 626 larda malesef sis yok ama tamponda ve elektrik tesisatında yeri mevcut ben yuvarlak 8cm lik sis takmıştım önce yuvalara takamadık çıkıntı duruyordu gündüz hoş değildi daha sonra ayak yapıp yuvalara yerleştirdim hem göz alıcılığıda baya düşmüştü resimde ekliyorum fikir olabilir  ;)

sislerg.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rear uyarısı en netiyle anlatılmış zaten ama ben sisler için bir tavsiyede bulunacaktım.

orjinal donanım olarak Türkiye ye gelen 1990 626 larda malesef sis yok ama tamponda ve elektrik tesisatında yeri mevcut ben yuvarlak 8cm lik sis takmıştım önce yuvalara takamadık çıkıntı duruyordu gündüz hoş değildi daha sonra ayak yapıp yuvalara yerleştirdim hem göz alıcılığıda baya düşmüştü resimde ekliyorum fikir olabilir  ;)

sislerg.jpg

Aga naptın sen yaa :) hoca çok süper olmuş angel falan. sis farlarının ayakların resimi varmı? bu arada istanbulda nerdesiniz? haziranın 2. haftası istanbuldayım dabakmak isterim arabaya :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aga naptın sen yaa :) hoca çok süper olmuş angel falan. sis farlarının ayakların resimi varmı? bu arada istanbulda nerdesiniz? haziranın 2. haftası istanbuldayım dabakmak isterim arabaya :)

çok teşekkür ederim. Beyoğlundayım olur görürüşür konuşuruz sevinirim =)

ayakların resimleri malesef yok ama u şeklinde ayaklar ama yuvalara yukarıdan değilde aşağıdan vidaladım malum yuvaların üst tarafında tamponun vidaları var.

görünüm kısmında son halinide paylaşmayı düşünüyorum ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...