Jump to content

Dizel Mazda3 üm Bu Fiyata Satılır mı?

luckyeser

Tavsiye Edilen Mesajlar

Forum üyelerine merhaba.Bugun bir arkadasım arabamı almak istedi satmak aklımda yokken. Arabam 2012 23000 km sorunsuz Mazda 3 beyaz  touring modeili.Park sensörü ve cruse controlu var. 44.600 verebileceğini söyledi max.Aklımda ev almak geçiyordu bu günlerde.Bu fiyata nasıl gider arabam acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Acele olarak para ihtiyacınız olsaydı da satmak isteseydiniz olabilirdi bu fiyata (gerçi bana sorarsanız bunun için bile çok düşük kalıyor) ama sizin yerinizde olsam bu fiyata vermeyi düşünmezdim. Çok düşük geldi bana teklif edilen tutar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sıfırı 60.000 TL. Sizinki de 2012 - 23.000 km de , olsun olsun 12.000 tl değer kaybetsin; 48.000 TL olsun. O da ev işiniz ciddiye biner, acil satmanız gerekir öyle verilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aklıma takılmışken mazda dizel motoru ile aynı olan başka seçeneklere baktığımda, daha uygun fiyata daha fazla donanım ve bir üst sınıf araç alma ihtimali de varmış... Hiç sevimli gelmese de düşünmeye değer...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-guc-ve-tasarruf-bir-arada-ruhsat-sahibinden-acil-407-126644636/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-ilk-elden-pejo-407-16-hdi-110-hp-sanruflu-krem-dosemeli-hatasiz-126688987/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-2010-peugeot-407-1.6-hdi-comfort-orjinal-makyajli-kasa-126501718/detay

Müslüman mahallesinde salyangoz satıyor gibi oldum ama yazmadan da duramadım...

8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aklıma takılmışken mazda dizel motoru ile aynı olan başka seçeneklere baktığımda, daha uygun fiyata daha fazla donanım ve bir üst sınıf araç alma ihtimali de varmış... Hiç sevimli gelmese de düşünmeye değer...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-guc-ve-tasarruf-bir-arada-ruhsat-sahibinden-acil-407-126644636/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-ilk-elden-pejo-407-16-hdi-110-hp-sanruflu-krem-dosemeli-hatasiz-126688987/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-2010-peugeot-407-1.6-hdi-comfort-orjinal-makyajli-kasa-126501718/detay

Müslüman mahallesinde salyangoz satıyor gibi oldum ama yazmadan da duramadım...

8:)

Mazda ile pejoyu marka olarak yan yana nasıl getiriyorsunuz hayret. Sözüm sadece mazda için değil, herhangi bir japon veya alman ile fransız araçlarının topunu (pejo, citroen, reno) karşılaştırma amaçlı da olsa ben olsam aynı cümle içinde telaffuz etmem, telaffuz edenide anlamam. Varsın ucuz olsun pejo, D değil E segment olsun. Kaç yıl ve kaç km ağız tadı ile binebilirsin onu düşünmek lazım.Temmuz -ağustos aylarında sıkışık bir trafikte birazda yokuşu gördünmü Z segmenti bile hararet yapar, çeker kenara çekiciyi beklerden gelen geçeni izlersin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2012 ekim ayında 2011 model 22000 km dizel aracı 46500e aldım ki sonra hem sıfır fiyatları hemde 2nci el fiyatları arttı.şayet makyajlı kasa ise bence aracınızın fiyatını 47000 gibi bir fiyat tan düşünmelisiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda ile pejoyu marka olarak yan yana nasıl getiriyorsunuz hayret. Sözüm sadece mazda için değil, herhangi bir japon veya alman ile fransız araçlarının topunu (pejo, citroen, reno) karşılaştırma amaçlı da olsa ben olsam aynı cümle içinde telaffuz etmem, telaffuz edenide anlamam. Varsın ucuz olsun pejo, D değil E segment olsun. Kaç yıl ve kaç km ağız tadı ile binebilirsin onu düşünmek lazım.Temmuz -ağustos aylarında sıkışık bir trafikte birazda yokuşu gördünmü Z segmenti bile hararet yapar, çeker kenara çekiciyi beklerden gelen geçeni izlersin.

Daha önceki mesajlarımda fransız arabalarından nefret ettiğimi açıkça çekinmeden yazan birisiyim... Peki, neden mazda ile pejoyu aynı konuda karşılaştırmış olabilirim ??

Ayrıca; kaç kişimiz aldığı aracı 5 veya 10 yıl kullanıyor ??

Buradan pejo veya diğer fransız mallarını savunduğum anlamı ortaya çıkmasın sakın, eşyanın tabiatına aykırı çünki...  8)

Ve yine ancak; mazda da o PSA motorunu kendi kasasının içine koymasın arkadaş.

Daha öncesinde yazmıştım, anlaşılmak gibi bir derdim yok, Ama; bir kaç basamak yukarıdan bakarsanız ne dediğim gayet ne anlaşılmakta...

Özetle; bir kasa ve daha az donanım için ben 20 bin lira fazladan vermem... Her ne kadar Mazda kullanıcısı/seveni/sempatizanı olsam da !!

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Psa motorda problem yok ki psa eleştiren kim :) Ayrıca PSA nın temelinde BMV teknolojisi var. Sorun PSA da değil; ekonomiklik, performans değil ki benim eleştirim, benim eleşritim o motorun soğutma sistemi.+Sağlamlık, dayanıklılık (kaporta)+ cangüvenliği+denge ve sorunsuzluk.

Basamak olayına gelince, birkaç basamak yukardan değilde; aşağıdan demek istediniz heralde diliniz sürçtü :) Dizimde menisküs var, malum yukardan aşağı inmesi biraz zor oluyor ,bu nedenle ben burada kalayım, dediklerinizi anlamayayım.

Ben aldığım hiç bir mazdamı 2 seneden önce satmadım 2-4 yıl arası kullandım. Ama 1998 R19 a 8 ay, 2008 megane 6 ay dayanabildim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motorda problem yoksa; bende kasaya 20 bin lira fazladan veremem diyorum... Tercih meselesi... Yoksa 30 bin liraya 3.20 dizel BMW de var...

???

Diziniz için ayrıca geçmiş olsun, acil şifalar.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski bir Fransız otomobili kullanıcısı olarak, Fransız otomobillerine bende hiç sıcak bakmam. Ama Peugeot 407'nin kasasını çok beğeniyorum. Ban göre Peugeot'un en güzel tasarımı ve yüzü sanki hiç eskimiyor. Çok sık araç değiştirenler için denemeye değer bence. Ama uzun vadede asla derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Burak bey sağolun yönlendirdiğiniz yerden gerekli bilgiyi aldım..piyasa degeri yaklasık 44 bin tl imiş.Tabi arkadas vazgecti arabayı almaktan artık bu fiyata yakın bişekilde başka birine satarız.tskler;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peugeot ile ilgili ilk ve son anımı anlatayım :) Sene 2005 Bursa Peugeot bayisinen içeri girdim. Aklımda hatchback bir araç alma fikri var.Tüm bayileri dolaşıyorum. 306 ya yönlendim haliyle. Tam kapıyı açacağım satış danışmanı arkadaş abi dur dedi :) NE olduki dedim? Abi ben size bunu öneririm dedi 406 yı göstererek. Bunun neyi varmış ki dedim. Kulağıma yanaştı ve fısıldar şekilde abi ben bu araç ile dün test sürüşünde 80 ile viraja girerken az kalsın takla atıyordum, ölümden döndüm. Kendim binmeyeceğim arabayı size önermem dedim. Tam anlamıyla dumur oldum. Herhalde kafası ii diye düşündü. Sonra firmadan atıldığı ve aracı kötüleyebileceği geldi. Peki sen sattığın aracı nasıl böyle kötüleyebiliyorsun ki diye sorabildim. O da Abi gel 406 ile bir test sürüşü yapalım dedi. İşte şöle araba böle araba nasıl övgüler. Ben kasa olarak o tip araçlara 2000cc den aşağısı kurtarmaz düşüncesindeydim. bunu söyledim E peki sürelim dedim. Işıkta durduk. Abi aç, camları aç,klimayı sonuna kadar aç, müzik sistemi herşeyi aç bak ona rağmen nasıl kalkıyor araç diye devamlı aracı pohpohladı.

Sonra ışık yeşile döndü kalktık.... :)

O günden sonra bir daha pejolara bakmıyorum :))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2.el fiyatları ne kadar artmış ya son 1 ayda..

bir anlık sinirle ölü fiyata satmaya çalıştığım 626 ım 15 binden başlıyor 20bine kadar çıkıyor..

allahtan satmamışım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2.el fiyatları ne kadar artmış ya son 1 ayda..

bir anlık sinirle ölü fiyata satmaya çalıştığım 626 ım 15 binden başlıyor 20bine kadar çıkıyor..

allahtan satmamışım..

Bence sunî bir şişirme var gibi piyasada, bende satmayı düşünüyorum bakalım hayırlısıyla ne olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...