Jump to content

LPG beyni hangi marka taktırayım acil!!!

allora_38
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

mazda 323f  aracımın atiker marka lpg beyni eskimeye bağlı sorunlar ve yakıtta aşırılık şikayetlerinden dolayı bugün veya yarın değiştireceğim..lpg sistemlerinde en adi marka atiker diyorlar hakkatende öle şimdi atiker almıyacağım kesin eğer iyi bi marka tavsiyeniz olursa sevinirim yakıtta en tasarruflu lpg beyni markası nedir sizlerin görüşlerini almak isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda 323f  aracımın atiker marka lpg beyni eskimeye bağlı sorunlar ve yakıtta aşırılık şikayetlerinden dolayı bugün veya yarın değiştireceğim..lpg sistemlerinde en adi marka atiker diyorlar hakkatende öle şimdi atiker almıyacağım kesin eğer iyi bi marka tavsiyeniz olursa sevinirim yakıtta en tasarruflu lpg beyni markası nedir sizlerin görüşlerini almak isterim.

Lpg işiyle yaklaşık olarak yaygınlaşmaya başladığı tarihten bu yana haşır neşir birisi olarak tavsiyelerim şunlardır;

Atiker'in aman aman bir kalitesi olmasa da, servis yaygınlığı ve çok satması (fiyat politikası) sebebiyle tercih edilmektedir, çok satan ve belirli bir kalitede olmayan her markanın başına gelen sık arıza verme olayı tamamen doğrudur...

Siz öncelikle iyi bir usta (lpg) edindiyseniz kitin markası çok önemli değil bence, lpg de illaki sorun oluşuyor ve bulduğunuz usta sizin sorununuzu kafanızda büyümeden giderebiliyorsa bence en iyi markat odur...

Birde; yeni yeni gelişen sistemlerde aracın motoruna ve beygir gücüne göre tasarlanmış ürünler var, taktıracağınız yer size bu konuda aydınlatma yapıyorsa ve hangi motora hangi kiti takacakları konusunda bilgisi varsa sorun yoktur...

Özetle; aracınıza takılacak kitin bilinçli ve uzman bir usta tarafından montajı markadan önce gelir...

Hayırlı olsun, kazasız günler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dostum ben de geçen gün atiker taktırdım.Ben taktırırken insignia vardı montajda,ardından mercedes c180 geldi montaja vs vs.Yani markadan çok inan iyi montaj ve ayar daha önemli nacizane fikrim bu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 yıl sonra ...

Arkadaşlar mazda 323 hb aracımda şu an 3 yıldır kullandığım mimgaz karbüratörlü  lpg beyni var , son zamanlarda rölantide sıkıntılar yaşamaya başladım aracın motoru sıcak iken rölanti çok stabil şekilde ayarladığım yerde duruyor ve düzgün ama sabah ilk çalıştırdığımda resmen yerlerde, nerdeyse rölanti sıfıra düşüyor arabam stop ediyor takii motor ısınıp hararet ibresi ortalara yaklaşıncaya kadar böyle devam ediyor,  bu sorunun sebebi ne olabilir sizce arkadaşlar ben lpg beyin arızası olacağını düşündüm ve beyni değiştirmeyi düşünüyorum sorunun farklı çözümü olduğunu düşünen arkadaş varsa fikrini bilmek isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba.bende 2009 model mazda 3 aracıma nisan ayında atiker marka lpg taktırdım herhangi bir sorun yaşamadım daha.arada bi arıza lambası yanıyor sonra sönüyor hiç bir sıkıntım olmadı yani.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

34 dakika önce, NoooFearrrr :

Arkadaşlar mazda 323 hb aracımda şu an 3 yıldır kullandığım mimgaz karbüratörlü  lpg beyni var , son zamanlarda rölantide sıkıntılar yaşamaya başladım aracın motoru sıcak iken rölanti çok stabil şekilde ayarladığım yerde duruyor ve düzgün ama sabah ilk çalıştırdığımda resmen yerlerde, nerdeyse rölanti sıfıra düşüyor arabam stop ediyor takii motor ısınıp hararet ibresi ortalara yaklaşıncaya kadar böyle devam ediyor,  bu sorunun sebebi ne olabilir sizce arkadaşlar ben lpg beyin arızası olacağını düşündüm ve beyni değiştirmeyi düşünüyorum sorunun farklı çözümü olduğunu düşünen arkadaş varsa fikrini bilmek isterim.

En mantıklısı atiker. Ama ben paradan kaçmam diyorsanız direk BRC veya Lovato nun regülatörünü takabilirsiniz. Tahmini 250+ fiyatları vardır güncel dolar kuruyla. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

56 dakika önce, NoooFearrrr :

Sıkıntı beyinden de olmayabilir, lpg den de olmayabilir. Önce lpg yi devre dışı bırakıp benzinde kullanın. Direk enjeksiyonlu araçlarda bu sorun subapların belirtisidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

47 minutes ago, YunusEmre567 said:

Merhaba.bende 2009 model mazda 3 aracıma nisan ayında atiker marka lpg taktırdım herhangi bir sorun yaşamadım daha.arada bi arıza lambası yanıyor sonra sönüyor hiç bir sıkıntım olmadı yani.

arada bir arıza lambası yakması ve sonra sönmesi, sistemde bir sıkıntı olduğu anlamına gelmiyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her marka lpg de yapıyor ki o arıza lambasını çok sıkıntı olsa sabit kalmaz mı ? yada reset atınca düzeliyor geri.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arıza lambasının arada yanıp sönmesi de lpg ayarının düzgün yapılmadığının göstergesidir. Yolda ayar yapan birine düzgün bir ayar yaptırmak gerekli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, Mutlu Tekir :

Sıkıntı beyinden de olmayabilir, lpg den de olmayabilir. Önce lpg yi devre dışı bırakıp benzinde kullanın. Direk enjeksiyonlu araçlarda bu sorun subapların belirtisidir.

Gürkan abinin araç karburatörlü sanırım 😉

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12.07.2018 at 02:40, zoptrik :

Gürkan abinin araç karburatörlü sanırım 😉

Doğrudur arabam karbüratörlü,

yaşadığım soruna ilişkin kafamda iki alternatif var birincisi lpg beyninin arızalanması ikincisi sübap arızası , arabamı benzinde de sabah çalıştırıp denendim rölantide düşme var biraz ama dipde değil stop etme yok lakin lpg de rölanti tam dipte ve stop ediyor, arabamdaki beyin mimgaz adında yerli bir marka gene uygun fiyatli bir beyin takmayı düşünüyorum zaten sorun lpg beyninde ise problem yok ama sorun çözülmez ise servise göstermem gerekecek galiba.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Atiker iyidir. Hem Türk malı. Mimgaz bildiğim kadarıyla battı artık satılmıyor. Ben atikeri kendi aracıma kendim internetten isteyip takmıştım. Sıkıntısız kullandım öylece de sattım. Sabah çalışmada biraz sıkıntılı atikerler bunun dışında çok sıkıntısı yok. Isındıktan sonra gayet stabildi. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar lpg beynini değiştirdim ve sorunum ortadan kalktı, hepsiburada dan 110 tl ye AKL lpg beyni sipariş ettim 2 günde elime ulaştı montajını kendim yaptım çok güzel uyum sağladı güzelde bir ayar yaptım.

363215204_tn30_0.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19.07.2018 at 11:45, NoooFearrrr :

Arkadaşlar lpg beynini değiştirdim ve sorunum ortadan kalktı, hepsiburada dan 110 tl ye AKL lpg beyni sipariş ettim 2 günde elime ulaştı montajını kendim yaptım çok güzel uyum sağladı güzelde bir ayar yaptım.

363215204_tn30_0.jpg

Hayırlı olsun. AKL 'yi Atikerin ürünü diye duydum. 1991 323 AT. kendi aracıma Atiker 'i 600 TL 'ye taktırdım .  BRC 1100-1200 TL gibiydi. Memnunum şimdilik. Karışık 10 L/100km. Önceki gaz beyni aracınızda kaç yıl, km hizmet etti ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, biyoserkan :

Hayırlı olsun. AKL 'yi Atikerin ürünü diye duydum. 1991 323 AT. kendi aracıma Atiker 'i 600 TL 'ye taktırdım .  BRC 1100-1200 TL gibiydi. Memnunum şimdilik. Karışık 10 L/100km. Önceki gaz beyni aracınızda kaç yıl, km hizmet etti ?

Teşekkür ederim önceki beyini 3 yıldır kullanıyordum.

3 saat önce, Çağlar Bayur :

Hayırlı olsun, muayene zamanı bynin üstündeki seri numarsını işletmeniz gerecek. AKL , Atiker in orjinali diyebiliriz. Yani

AKL nin atikerin bir ürünü olduğunu bilmiyordum, muayenede beynin numarasını işletirken herhangi bir işlem yapmak gerekecekmi yoksa sadece kayıt altınamı alınacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

AKL orjianl italyan, Atiker Akl den uyarlanmışı. sıfır lpg taktırır gibi, üstünde yazan seri no işlenecek tüvturk te.  Depo 10 yaşından eski ise o da değişecek

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...