Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Bisiklet Taşıyıcı

erencifci
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Araca kalıcı olarak monte edilen bir aparat olmadığı için ruhsata işletilmesine gerek yokmuş...

:)

Gel de bunu polise anlat şimdi :)

Trafik polisi arkadaşıma dedi bunları işletmen lazım diye. Doğru dürüst kurallardan haberleri yok.

Şu yönden bakarsak çeki demiri de kalıcı olarak monte edilen bir aparat değil. İstendiğinde söküyorsun. Ama ruhsata işlenmesi gerekiyor mesela :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gel de bunu polise anlat şimdi :)

Trafik polisi arkadaşıma dedi bunları işletmen lazım diye. Doğru dürüst kurallardan haberleri yok.

Şu yönden bakarsak çeki demiri de kalıcı olarak monte edilen bir aparat değil. İstendiğinde söküyorsun. Ama ruhsata işlenmesi gerekiyor mesela :)

Hayır çeki demiri araca kalıcı olarak monte edilen ve arkasında başka bir araç takılmasını sağlayan bir aparat...

Bisiklet taşıyıcısı ise kalıcı olarak monte edilmiş olarak kabul edilmiyor, tıpkı aracın üzerine monte edilen bagajlar gibi.

Öğrendiğim bilgiler bunlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

merhaba konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın, 2010 hb aracım için  hala bisiklet taşıyıcı bulamadım, o kadar bisikletçi gezdim ama nafile, bombeli olduğu için tam oturmuyor, tavanda da taşımak istemiyorum. bulan gören aracında kullanan varsa merakla bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

en iyisi tavan üstü taşıyıcılardır. ben daha önce bagaj kapağına takılanlardan kullandım ve hiç tavsiye etmiyorum.

şimdi fiyatını bilmiyorum ama mazda da çok ucuzdu hemde thule marka. bundan iyisi olmaz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

Baktım ki hayatımda hiç hareket yok. Kızımın da gazıyla guzuya bisikletlik taktırdım. Artık baba kız her fırsatta kullanmaya çalışacağız. Benim açımdan birde şundan ötürü iyi oldu. Fotoğraf tutkumu bilenleriniz var. Ama otomobille maalesef her yere girip, çıkmak zor oluyor. Bu vesile ile, kadrajıma daha çok şeyler yansıyacak. :)

gallery_5155_13_672921.jpg

gallery_5155_13_649304.png

gallery_5155_13_349053.jpg

Servis kampanya indirim zamanı sipariş vermiştim. Aslında parçalar geleli çok oldu. Ama ben yoğunluktan bir türlü Evo Cem'in yanına gidememiştim. Bu geçtiğimiz hafta sonu gidip montajını yaptırdım.

Port Bagaj : 250 Lira + Kdv

Bisikletlik :150 Lira + Kdv

Yan Marşpiyel: 450 Lira + Kdv

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Savaş da baya meraklı, MazdaClubTR bisiklet buluşmasının ilk adımları mı bunlar acaba ? :D

Savaş'la paslaşarak yol aldım bu konuda zaten abi. Aslında bende bir dönem sıkı bisiklet kullanıcısıydım. Sonra çoluk, çocuk vs.çok ama çok ara vermiştim.

İlk fırsatta bir Belgrad ormanı yapacağız zaten. Forumdan birde İsmail vardı aslında, oda bisikletlik düşünüyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de üniversite yıllarımda Adana'da ulaşımımın ciddi kısmını bisiklet ile yapardım ama Istanbul çok törpüledi. Üstüne bir de üniversite yıllarımdan beri kullandığım bisikletim geçen senelerde evin önünde kilitli halde iken çalınınca hevesim kaçtı desem yalan olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Sonunda bisikletimede kavuştum, hareket başlasın artık. :)

a0b5a947bb2b3b256cb19af363b3f7bd.jpg

süper olmuş ilhan :) şu anda bisiklete binmeyi gözüm kesmiyor o yüzden yaza erteledim taşıyıcı..taşıyıcı olmasa da arka koltukları yatırınca 2 bisiklet alıyor araba :) pedalınıza kuvvet diyerek tekrardan hayırlı olsun güle güle kullanın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilhan bey, 

bisikletlik dediğiniz parça ve fiyat iki adet bisiklet içinmi acaba?

ayrıca port bagaj kısmını kendini söküp takabiliyormusunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilhan bey,

bisikletlik dediğiniz parça ve fiyat iki adet bisiklet içinmi acaba?

ayrıca port bagaj kısmını kendini söküp takabiliyormusunuz?

Bisikletlik fiyati 1 adet fiyatı 150 lira. Ben 2 adet aldım kızım ve kendim için.

Port bagajın anahtarı var, anahtarla kapağı söktükten sonra. L alyan anahtarı ile söküp takma işlemi yapilabiliyor. Montajını Evo'da ustamla beraber yaptık. Eli yatkın olan herkesin yapabileceği bir iş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Dün tatilden istifade edip, kızımla bol bol pedalladık. :)

gallery_5155_13_1722989.jpg

gallery_5155_13_85922.jpg

Bu da benim ikinci kara guzu. Yol tutuşu, konforu, donanımı, yakıt ekonomisi yönünden 10 numara. :D   :nazar:

gallery_5155_13_366978.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu da benim ikinci kara guzu. Yol tutuşu, konforu, donanımı, yakıt ekonomisi yönünden 10 numara. :D   :nazar:

Yarım ekmek arası köfteye 100 km gidiyordur :))

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...