Jump to content

2012 Aralık ayı çıkışlı aracımı satmaya karar verdim

erdincyavuz

Tavsiye Edilen Mesajlar

Müzik sistemi dışında memnun olduğum aracımı premium bir araç almak amacı ile satmaya karar verdim.Sanırım bunun sebebi çok yakın bir arkadaşımın Audi A3 alması oldu.Bir hafta kadar il dışına çıkması nedeni ile aracını ben kullandım.Bir önceki kasa olmasına rağmen oldukça beğendim.Yeni kasa A3 almayı düşünüyorum.Bu yüzden 7000.km olan 1.6 D touring gri sedan aracımı 48.000 TL'den satışa çıkardım.İlan numarası: #128164425 Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bazı insanlar işi düştüğü zaman forumu neden meşgul ederler anlamadım?birşey alırken yada satarken uğramak: menfaatten öte birşey değildir...burası mazda severler kulubüdür.ticaret kulübü değildir...kardeşim de olsan : doğruları söylemek : bu kulübün ,gerçek mazdacıların ilk kuralıdır...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bazı insanlar işi düştüğü zaman forumu neden meşgul ederler anlamadım?birşey alırken yada satarken uğramak: menfaatten öte birşey değildir...burası mazda severler kulubüdür.ticaret kulübü değildir...kardeşim de olsan : doğruları söylemek : bu kulübün ,gerçek mazdacıların ilk kuralıdır...

Bu satırları şaka veya espri olarak yazdığınızı düşünüyorum hocam... Yoksa sizin mesaj ortalamanız kardeşinizden daha düşük...

Yoksa; bu konuda en hassas olanlardan biri olduğum halde bu kadar net giydirme yap(a)mıyorum...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

demek istediğim mazda kolay kolay terkedilmez ... ilave olarak mesajlarımda şakaya yer yoktur...mazda ciddi bir markadır,şaka kabul etmez...burası mazdayı sevenler kulübüdür...mazdayı 6 ay yada 12 ay sevenler kulübü değildir...ya da arabasını satmak için uğrayanların kulübü değildir...mazdaya gönülden bağlı olanları selamlıyorum. :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda sevginizi takdir ettim :) Belki erdinç bey touring değil de impressive alsaydı bu kadar kolay satmazdı. araç belki dizeldi ve turbo dizelin o anlık hazzına yenik düşmüştür :).Audi de iyibir marka tabi ,servistenden de memnun kalmak lazım. Biz o kadar premiyım değiliz tecrübemiz yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Audi A3 premium araç !! Sadece adı var..Para var huzur var. Şahsi fikrim Mazda 3'ten sonra  çıta yükseltmek istiyorsam. Buda Audi olacak ise A4 derim...Mazda 3'ten Audi A3'e geçmenin imajdan başka hiç bir farkı yok. Sizin için hayırlısı olsun. Allah gönlünüze ve bütçenize göre verir inşallah.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Erdinç Bey eğer rizede oturuyor ve vw grubu bir araç almayı düşünüyorsannız 2 değil 10 kez düşünün derim. Sebebi Trabzon Bahadır oto servisi. Rizedeyim trabzon da değilim deseniz bile. Bu konuda çok sayıda kötü deneyim mevcut. Dilerseniz paylaşırım da...

Ayrıca bahsettiniz aracın sizin araç karşılığı yeni a3 1.6 tdı 105 beygir attraction stronic (düz vitesi yok) liste fiyatı 78 bin Tl cik baya bir premium yani :)

amacım kararrınıza saygısızlık etmek değil ama iyice araştırın derim çok yeni bir araçtan sıkıldığınız için...

http://tablet.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=73394798&p=1#73394798

http://www.arabam.com/haber/Danisman-Audideki-S-Tronic-VWnin-DSGsinden-farkli-mi/Detay-289456

Ben de uzun araştırmalar sonucu MEMNUN olduğum manuel Golf v imi satarak Mazda 3 otm mirai sedan aldım 2 hafta önce...

Tercih ve zevk sizin şimdiden hayırlı olsun. Allah kazasız sürüşler nasip etsin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanlış anlaşılmasın..arabamdan çok memnunum..Daha önceki mesajlarıma bakarsanız bu forumu sadece araç satmak için ziyaret etmediğimi göreceksiniz...Benim de A3 ile ilgili daha önce ciddi önyargılarım vardı...Bu parayı etmez diye düşünürdüm hep..Ama bir hafta kullanınca çok beğendim...Bu arada 2013 model BMW 1.16 i otomatik ve BMW 316 i otomatik birer gün kiralayarak onları da denedim...3 gayet iyi ancak dolusu 120 binleri buluyor..1 ise size ilginç gelebilir sürüş zevki açısından Mazda 3'ün gerisinde..Hele o ağır direksiyonu..Servotronik o araçlarda şart...Mazda sevgimden bir şey eksilmiş değil sadece kalite hissi daha yüksek bir araç kullanmak istiyorum o kadar..Saygılarımla..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

demek istediğim mazda kolay kolay terkedilmez ... ilave olarak mesajlarımda şakaya yer yoktur...mazda ciddi bir markadır,şaka kabul etmez...burası mazdayı sevenler kulübüdür...mazdayı 6 ay yada 12 ay sevenler kulübü değildir...ya da arabasını satmak için uğrayanların kulübü değildir...mazdaya gönülden bağlı olanları selamlıyorum. :tey:

Bu düşüncelerinizde samimi olduğunuzu düşünerek, forumda daha fazla bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmanızı talep ediyorum...

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kardeşim şaka yapmaz..Yazdıklarında %100 samimidir...Aslında bana Mazda sevgisini de aşılayan O'dur.Uçağa geç kaldığım bir gün Mazda 626'sını bana vermişti..Yan koltukta oturuyordu...200 km gibi hızlarda uçağa yetişince Mazda'yla hem tanışmış oldum hem de hayran kaldım.İlk kez 2007 gibi yine görmeden test bile etmeden Mazda 3 almıştım.O arabadan da çok memnundum..Ev almak için peşin paraya ihtiyaç duyduğum için satmıştım..Şimdi evimin taksiti bitti ve biraz borçlanabilirim diye düşünüyorum...Bu arada yazmayı unutmuşum Mercedes A180 ve CLA'yı da denedim...Test ederken araçları biraz zorlarım..özellikle ani yön değiştirmeler açısından..Pek çok araç test ettiğimi de tahmin edebilirsiniz..İlk kez bir aracı kaydırdım..A180'nin arkasının kontrolünü hem de oldukça yavaş bir hızda kaybettim.Oysa fiyat olarak da uygun bir araçtı..Muhteşem görüntüsüne aldanmayın derim..Audi A3'ün ise  Mazda 3'e göre hissiz direksiyonu dışında önemli bir sorunu yok gibi..Yeni kasada sürüş özellikleri daha iyi gibi..Saygılarımla..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eyw. kardeşim.zaten telefonlaşmıyoruz bari buradan yazışalım...neyse...ben şunu demeye çalışıyorum.premum araçların mazda 3 den de farkı yok...burada audi si olan,jettası olan 2012 model arabaların kullnım hissi,mazda ya göre yok...bana sorarsanız: tek kelimeyle takoz...sürüş inceliği yok...insanlar mazdayı ilk defa sayemde kullandılar...dışardan ufak emma içerden rahat...1000 kg ya 102 beygir...daha ne olsun.yakıt : mazda 6 yla aynı...belki 6 benden de az yakıyordur...ama değer.zaten günde 11 km yaparım...bir sonraki araba yine ya mazda 3 yada mazda 6 olur.adamlar araba yapıyorlar yani...bunu buraya defalarca yazdım.japonlar manyak adamlar ve de ben onlara güveniyorum...toyota nın corollanın yeni modelinin ön tarafını gördünüz mü?bir bakın daha sonra bir de mazdaya bakın ve de kararınızı verin.yani mazda kolay kolay satılmaz,ömürlük arabadır...şu an birçok markaya önderlik mazda yapar.yeni opel astraya bakın,hem ön tarafı hem arka tarafı...oysa mazda bunu ilk önce 2008 yılında yapmıştı.2012 opel  corsanın ön tarafına dikkat edin,mazda 2 ile aynıdır.şu andaki mazda 2nin 3 ün vede 6 nın tekerlek üzeri yamukluk yani kaporta hyundai i30 ile kia ile aynı değil mi?yoksa bu bir rastlantı mı?...yada en son yeni mazda 6 ya bakın...son model bmw nin far yapıları ve tampon yapıları aynı mı?yoksa bu da mı rastlantı???fotoğraf ilave edemiyorum,bilmiyorum yani...şu andaki mazda 3 de kullanılan ön göğüs kimde var ??? fakat benim insanlarım dacia nın sanderonun duster in peşinde koşar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda 3 uzun dönem test'' aynen aktarıyorum: arabam.com dan :

'' Sonuç

Mazda3 uzun dönem testimiz benim fikirlerimi tümüyle değiştirdi. Geçmişte Mazda’nın otomobillerinin pahalı ve tüketim canavarı olduğuna inanırdım. Ve en önemlisi satın alanların neden bu aracı tercih ettiğini merak ederdim… Bu sorumun cevabını testimiz sonucunda buldum. Evet, Mazda modelleri rakiplerine göre fiyat anlamında biraz daha yüksek bir etiket taşıyor. Ama ona sahip olanlar kullanım süreleri boyunca servise bakımdan bakıma uğruyor. 12 bin km’yi aşan testimizde Mazda3’ün bırakın ana elemanlarını, en ufak parçasında bile sorun yaşamadık. Mazda3 almak isteyenlere son bir tavsiyem de kesinlikle dizel modelden yana tercihlerini kullanmaları. Ne yazık ki benzinli versiyonlar henüz yakıt tüketimi anlamında tatmin edici değiller.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

son söz olarak: ford bügünlerde varlığını sürdürebiliyorsa yatıp kalkıp mazda ya dua etsin.önümüzdeki bir 10 yılda forda dikkat edin,gelişimciliklerini sürdürebilecekler mi? bırakın focusu mazda nın yardımıyla yapabildikleri fiesta gibi bir araç yapabilecekler mi? yeni focusun ön tampondaki rezaletini görmüyor musunuz?eski focusun ön göğsündeki sıradanlığı da mı görmediniz?o hava peteklerine bakmadınız mı?mazda ile fiat roaster anlaşması yaptı.2 yıl sonra mazda mx5 i aynen fakat fiat logosuyla yollarda göreceksiniz...aynı dacia-reno ortaklığı gibi...ama bizim insanımız'' fiatın arabasına bak beeeeeee'' diyeceklerdir emin olun...reno - nissan ortaklığpında nissana renonun dizel motorunu koydular ve de ... nissan bitti artık...bi zamanlar çok övdükleri juke ye bakın birde mazda cx5 e bakın...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

VE DE SON OLARAK : MAZDA müşterilerini GÜVENLİK ve de YOL TUTUŞ ve BENZİN TÜKETİMİ olarak kesinlikle kandırmaz...hepinizi selamlıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Müzik sistemi dışında memnun olduğum aracımı premium bir araç almak amacı ile satmaya karar verdim.Sanırım bunun sebebi çok yakın bir arkadaşımın Audi A3 alması oldu.Bir hafta kadar il dışına çıkması nedeni ile aracını ben kullandım.Bir önceki kasa olmasına rağmen oldukça beğendim.Yeni kasa A3 almayı düşünüyorum.Bu yüzden 7000.km olan 1.6 D touring gri sedan aracımı 48.000 TL'den satışa çıkardım.İlan numarası: #128164425 Saygılarımla...

Çok büyük hata edersiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bu foruma yeni katıldım. Mazda modelleri hakkında bir çok bilgi öğrendim. Sadece şu soruyu sormak istiyorum. MAzda olsun yada olmasın hiç önemli değil aldığın araba.. 2012 aralık çıkışlı araba demek 7 ay bindim ben bu arabaya ve memnun kalmadım demek kısacası. Yok ondan memnunum da müzik sistemi iyi değildi falan değil gibi geliyor bana...

Bence siz zaten Mazdaya binmeyi haketmiyorsunuz kısaca sorun bu... vw çakması a3 mutluluklar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ikizim yine ford almış.focus.tatilde üzücü haber bu olsa gerek....yapma etme dedik olmadı...artık hayırlı ossun demek düşüyor. :kafa: ben sport mazda 2 mle devam... :tey:

bafrdan cihan55 buluşmak istersen cumhurıyet ortaokulunun karşısında ki çay ocağına takılıyorum.orada mazda 2 dedim  mi beni bulursun.zaten tek bende var.farklı olmak bu olsa gerek... :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeşimizin kararına saygı duyuyoruz ama hepimizin içinden kendi kendine söyledği şeyi ben herkes adına yüksek sesle söyleyim mazda mazdadır. ford ile birleşene kadar gerek crash testlerde gerekse mekanik arıza da yüzde 17 lik oranla dünyanın en problemsiz aracı olduğunu ispatlamıştır.  umarım yeni arabasıyla güzel günler geçirir. umarım temiz audisi olur. bol şans

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...