Jump to content

Cam çıtaları dökülüyor

Bagator
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2004 model mazda 3 aracımın cam çıtaları her yıkamada basınçlı suyunda etkisiyle parça parça kopuyor.Mazda 3 aracı olanlar sizlerde de durum böyle mi? Bu cam çıtalarının fiyatı ne kadardır?Bizim araçlara uygun krom cam çıtaları mevcut mu acaba?

post-8245-141695294595_thumb.jpg

post-8245-141695294599_thumb.jpg

post-8245-141695294603_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende dün değiştim. 2010 hemde benim araç :) 60tl teki. Sıcak buharlı yıkama kırdı benim çıtaları da.3'ünü değiştim. 2004 model gayet iyi dayanmış bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

güneşte çok durmaktan da sertleşip kırılabiliyorlar maalesef komple değiştirmek yerine nikelaj şeritler var oralara uygun metresi aksarayda 2TL =) 5mt alıp tüm sorunu çözebilir hatta araca farklı bir görünüş katabilirsin =)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Metre işi nikelajlar nasıl olur acaba? Ne kadar dayanıklı olur? Arabayı basitleştirir gibime geliyor. Yapılan örnekler var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

nette hazır çerçevelileri buldum ama dediğim gibi yapanı bulursam paylaşırım. yapışkanları çift taraflı bant gibi ben kırmızı şeridini alıp kullandım çok ince olmasına rağmen kalkmadı yerinden nikelaj şeritler daha kalın oladuğundan daha iyi tutuşta sağlar. artı nikelaj arabaya herzaman artı katar bence camlarda film veya karartmada varsa öne çıkar ve güzel durur. denemesi ucuz nasılsa mtsi 3-5 lira max.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

aynı sorun bendede var ne yazık ki benim araçta 2006 mazda3 ne yazıkki bir çözüm bende bulamadım çözüm bulan abilerim varsa denemeye hazırım  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu ne böyle yahu 4 tanesi 240 tl eder. ;D

ebay da falan var mıdır?ne diye aratsak çıkar?

4 çok geldi 3 tane değiştim bende :D piyasada bir çözüm göremedim. buharlı yıkama kırdı benim çıtaları. dikkat etmek lazım o zımbırtılara
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimkilerde dolu vurması sonucu aynı sıkıntı mevcut. Servise sordum 4 adet çıta´nın toplam fiyatı 270 TL dediler bana. Şimdilik öyle devam etmek en mantıklı çözüm gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimkilerde kırın genel bir sorun dayanıksız malzeme bence tamamını kaparıp hoş bir görüntü elde edilebilir

hepsini koparmak benimde aklıma geldi ama cesaret edemedim.koparmak yerine falçataylada kesilebilir aslında ama bilemedim nasıl yapsam ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

Arkadaşlar site içerisinde "cam çıtası" diye aratınca bendeki sorunun genel bir sorun olduğunu gördüm.Benim aracım da 2005 Mazda3 ve çıtaları çok kötü oldu.Ekteki fotodan görebilirsiniz.Anladığım kadarıyla çoğu arkadaş da çözüm bulamamış ve bir arkadaş nikelaj önermiş.Ankara için bir çözümü olan var mı acaba?(nikelaj da olur bence iyi durur gibi görünüyor)

Şimdiden teşekkürler...

Erdal Sever

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben size kendi bulduğum çözümü önereyim. Kırık yerleri baştan sona falçatayla alın. Yalnız dikkatli yapın. Aksi halde falçata aşağıya kayıp sağı solu çizebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar site içerisinde "cam çıtası" diye aratınca bendeki sorunun genel bir sorun olduğunu gördüm.Benim aracım da 2005 Mazda3 ve çıtaları çok kötü oldu.Ekteki fotodan görebilirsiniz.Anladığım kadarıyla çoğu arkadaş da çözüm bulamamış ve bir arkadaş nikelaj önermiş.Ankara için bir çözümü olan var mı acaba?(nikelaj da olur bence iyi durur gibi görünüyor)

Şimdiden teşekkürler...

Erdal Sever

Maket Bıçağıyla Kesin Hocam...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorun bendede olmuştu, tam camın pencereye girdiği yerdeki cam süpürgeleri dolu vurunca dalagalı şekilde kırılmıştı, aynen fotolardaki gibi , bende aynen dediğiniz gibi kesip bıraktım, zaten sadece camı üsütündeki çok kalın  artıkları temizleyebilecek bir süpürge işlevi yapıyordu. Ama ilginç olan yıllar geçtiği halde hala bu kalitesiz malzemeyi üretmeye vede arabalarda kullanmaya devam etmiş mazda,  hayretler içindeyim, mazda ya yakışmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bendede aynı sorun kaç tane mazda gördüm ise onlardada aynı sorun var ama tamamen güneşle alakalı 4 cam çıtasınında yesini aldım kırılan yerler yenisinde yumuşak lastik gibi eskisinde taş gibi ama bu kadar kolay olmamalı aslında kırılmamalı yani.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Belikide yıllar geçtikçe özelliğini yitiriyor, zaten bu tip yıpranmalar için slikon sprey üretilmiş, denildiğine göre bayağı bir koruyucu özelliği var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...