Jump to content

Mazda3 Direksiyon Titremesi

hasankarayakali
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Oraya kadar gitmişken Gülünce Otomotiv'e de fikir ve fiyat danışsaydın hocam... Geçmiş olsun, kazasız günlerde kullan.

:nazar:

100.000 bakımı yaklaştı aracımın.Servis 1500 tl gibi bi fiyat çıkardı.Rutin bakımlar da dahil.Gülünceye de uğrayıp bi fiyat alırım inşaallah.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Sat kurtul Ben çok sevdiğim Mazda 3 ümü bitmeyen sorunlarından dolayı satmak zorunda kaldım gerçi ben çok takıntılı bir adamım birde izmirdeki servis 1 tane olunca ve bu servis araçlarından anlamayınca aracımı sattım kurtuldum şimdi rahatım...

İzmir'de servis bir tane mi?

2. sanayide çocukluğunden beri Mazda tamiri yapan özel servisler var. 1997 yılından beri Mazda kullanıyorum, hiç başım ağrımadı..

Keşke bu sorununu daha önce burada belirtseydin..

* * *

Direksiyon titremesinin bir çok nedeni vardır..

Düzgün yolda bu sorun olmayıp bozuk yolda oluyorsa;

1- Jantların eğri olması ile ilgisi yok

2- Balans ile ilgisi yok

3- Diskin eğri olması ile ilgisi yok

Bunlar kesin ve net..

Bozuk yol ve takır tukur ses geliyor deniliyor. Demek ki ya direksiyon mafsalından, ya da amortiserden en son ihtimal salıncaktan olabilir.

Zaten; ustası bakar bakmaz bu sorunu anlar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İzmir'de servis bir tane mi?

2. sanayide çocukluğunden beri Mazda tamiri yapan özel servisler var. 1997 yılından beri Mazda kullanıyorum, hiç başım ağrımadı..

Keşke bu sorununu daha önce burada belirtseydin..

* * *

Direksiyon titremesinin bir çok nedeni vardır..

Düzgün yolda bu sorun olmayıp bozuk yolda oluyorsa;

1- Jantların eğri olması ile ilgisi yok

2- Balans ile ilgisi yok

3- Diskin eğri olması ile ilgisi yok

Bunlar kesin ve net..

Bozuk yol ve takır tukur ses geliyor deniliyor. Demek ki ya direksiyon mafsalından, ya da amortiserden en son ihtimal salıncaktan olabilir.

Zaten; ustası bakar bakmaz bu sorunu anlar..

Bi deneme sürüşü yaptı anladı zaten hemen :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorunun ne olduğunu ve nasıl çözüme kavuştuğunu paylaşırsanız. Sizinle aynı soruna sahip arkadaşlara yol göstermiş olacaksınız.

Daha önceki mesajlarımda belirtmiştim ilk mesajımda sorunumdan bahsettim.'. sayfanın ilk mesjında da çözümden bahsettim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben gözden kaçırmışım nedense. En son Domestos Veli abi Haldız'ı önermesinde kalmışım. :):tey:

Hocam da zaten önerim dahilinde Haldız'da işlemlerini yaptırmış İlhan'ım... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam da zaten önerim dahilinde Haldız'da işlemlerini yaptırmış İlhan'ım... :)

Haldız o bölgede candır. Keşke şu forumda da olsalar aramızda. :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gittiğimde Fahrettin Bey ve oradaki görevli bayana ısrarla bu forumda olmalarını gerektiğini anlattım ama nedense bu yönde bir girişimleri yok...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen seneki Gebze Doğa çiftliği etkinliğine habersiz gelerek, bize çok güzel sürpriz yapmışlardı. Orada da konuşuldu aslında bu konular, ayak üstü. Lakin konuşulanlar orada kaldı...

Bu konuda bir Okan'ımız var sadece...Allah'ta ona sağlık, sıhhat versin..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen seneki Gebze Doğa çiftliği etkinliğine habersiz gelerek, bize çok güzel sürpriz yapmışlardı. Orada da konuşuldu aslında bu konular, ayak üstü. Lakin konuşulanlar orada kaldı...

Bu konuda bir Okan'ımız var sadece...Allah'ta ona sağlık, sıhhat versin..

Evet Okan'dan Allah razı olsun... Umarım daha çok servis burada bulunur da, hem kendileri hem de bizler için fayda sağlarlar.

Aramıza yeni katılan Mazda Bostanlar'dan ben ümitliyim ama...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı oradan almıştım... Gerçekten ilgililer ve fiyatta baya yardımcı oldular o zaman. Erzurum' da ki fiyattan 3900 TL aşağısına almıştım aynı aracı.

Gerçi mazda6 almaya gitmiştik, servise götürdük aracı vuruğu falan var mı diye. LPG takılamaz deyince ve mazda3' te o kadar indirim yapınca alıp çıktık hemen :D Ani gelişmese Okan abiden mirai alma niyetim vardı. Nasip değilmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Sat kurtul Ben çok sevdiğim Mazda 3 ümü bitmeyen sorunlarından dolayı satmak zorunda kaldım gerçi ben çok takıntılı bir adamım birde izmirdeki servis 1 tane olunca ve bu servis araçlarından anlamayınca aracımı sattım kurtuldum şimdi rahatım...

şimdi ne kullanıyorsunuz?

Burada bu yorumu yapmak, ateşe benzin dökmek gibi birşey :)

MAzda 3'lerin neyi varki nerdeyse hergün bir problemle karşılaşıyoruz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...