Jump to content

Mazda 3 1.6 At Sport Dinamik Hız Limiti Hk.

berkemurat
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Düz yolda maksimum 185 km yapar. Manuelleride 190-192 km gibi.Otoyollarda çok hafif rampa aşağı düzlükler olur oarlarda 200 ü devirir.Ama bu bir performans aracı değil, alırken ne aldığınızı bilip ona göre binin. Hız felakettir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Düz yolda maksimum 185 km yapar. Manuelleride 190-192 km gibi.Otoyollarda çok hafif rampa aşağı düzlükler olur oarlarda 200 ü devirir.Ama bu bir performans aracı değil, alırken ne aldığınızı bilip ona göre binin. Hız felakettir...

+1500

Trafik kazalarının %97'si insan kaynaklıdır, lütfen dikkat edelim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sevgili arkadaşlar;

Galiba yanlış anlaşıldım; Amacım bilgi amaçlıdır. Yoksa yola çıkıp gaza köklemeyi bende biliyorum. Ayrıca bu soruyu, Toyota, Opel, vosvos gibi forum sitelerinde mi soracaktım. Bu platform amacı tecrübelerimizi ve bilgilerimizi paylaşmak için değil mi ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Murat bey, arkadaşlarda zaten forumun gerektirdiği şekilde, bilgi amaçlı olarak.Bilgi ve tecrübelerini paylaşmışlar. Bu konuda bir yanlış anlaşılma yok bence.

Bu konuda en deneyimli, en tecrübeli arkadaşımız domestos (Veli) . Kendisi mesleği gereği yollarda kaza yapan, yaralanan, ölen o kadar çok olay ile karşılaşmıştır ki.

Sizin şahsınıza söylenmiş bir şey değil bu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İyi de bu gerginlik niye? Bizde hız yapma falan demiyoruz, insanlık vazifemizi yapıp hatırlatıyoruz.İsteyen istediği hızı yapar bizlerinde can güvenliğini tehlikeye atmadıktan sonra çokda umrumuzda değil.Niye burada böyle bir konu açtın diyen yok, sadece son derece masumane bir şekilde uyarı nitelikli bir hatırlatma bizimkisi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Murat bey, arkadaşlarda zaten forumun gerektirdiği şekilde, bilgi amaçlı olarak.Bilgi ve tecrübelerini paylaşmışlar. Bu konuda bir yanlış anlaşılma yok bence.

Bu konuda en deneyimli, en tecrübeli arkadaşımız domestos (Veli) . Kendisi mesleği gereği yollarda kaza yapan, yaralanan, ölen o kadar çok olay ile karşılaşmıştır ki.

Sizin şahsınıza söylenmiş bir şey değil bu.

Ben bildiğim doğruları söyleyeyim de; yanlış anlayan veya kızan olursa olsun İlhan'ım...

Benden daha kötülerini görenler de olmuştur mutlaka ama; benim gördüklerimin onda birini sizler görmüş olsaydınız, bırakın hız yapmayı/sormayı arabanıza binmek içinizden gelmezdi.

berkemurat kardeşim yanlış anlaşılmadın, aksine tam doğru yerdesin ve sana yardımcı olunmuş ve üstüne üstlük hız konusunda uyarı yapılmış... Sana hız yapıyorsun sakın haaaa diyen olmamış... Senin mantığınla bakacak olursak hiç bir kural levhası veya uyarıcı ikaz levhaları yollarda olmamalı... Çünki bu ülkede herkes en usta şoför... Ne hikmetse de; yılda binlerce canımızı bu usta şoförler sayesinde kaybediyoruz...

Herkeslere kazasız günler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Neyse arkadaşlar, kaza hassasiyetiniz için teşekkürler. Konu çok farklı noktalara gidiyor. Teknik olarak hız limiti var şu kadar max. hız yapar cevabı yeterli olacaktı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Başka konuda da geçmişti... otomatik viteslerde hız sınırlayıcı var 190 civarı araba gaz kesiyor. Bizzat denedim.2012 m3.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Basabiliyorsan 220 nin üzerine çıkarsın yokuş iniş. Hız kesici falan yok.

AT şanzımanda hiçbir şekilde +185 i geçemezsiniz ! Manuel vites görür ama AT asla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç fren yapmayacaksa, yokuş aşağı yer de çekiyorsa, 185'i geçmesi için bence bir engel yok. gaz keser kompresyon yapar bıdı bıdı ama yer çekiyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...

2012 mazda3 at 187km/h sınırında birden gaz kesip yavaslıyor. Bence bunu bilmek çok önemli otobanda sollama yaparken bu bilgi lazım olabilir :) 2 kez denenmiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2012 mazda3 at 187km/h sınırında birden gaz kesip yavaslıyor. Bence bunu bilmek çok önemli otobanda sollama yaparken bu bilgi lazım olabilir :) 2 kez denenmiştir.

Bu hızla da sollama yapılmazki hocam... Bırak geçmeyiver derler adama...

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu hızla da sollama yapılmazki hocam... Bırak geçmeyiver derler adama...

:)

Aslında sollama demek yanlış oldu. İzmir torbalı otabanında 4 şerit düz yol ve en solda giderken sanırım soldan 2. Şeritte 140-150 ile seyreden bir aracı geçtim. Hızımın kaç olduğunu görmemiştim. Hız limiti devreye girince şaşırdım ve ibreye baktım 170 civarından aşağı düşerken gördüm. Sonrasında bir sıkıntı mı var diye 4 şeritte boşken tam ortada gene dümdüz ve görüş açıkken hızlandım ve 187 km/h civarı hız limitinin devreye girdiğini gördüm. Bir daha da o hızlara çıkmadım zaten. 130 u geçmedim. Hız=ölümdür. Sonuna kadar katılıyorum daha dikkatli olmak lazım. Hız uyarısını açacağım artık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O yol insanı zaten hız yapmaya zorlar farkında olmadan... Cahillik döneminde kuş serisi tenekenin ibresini saat 6 hizasına getirdiğimi bilirim... Şimdi aklıma geldikçe Allah korumuş diyorum...

:dua:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sürat felaket, tehlike tabi ama herkes bu cahiliye döneminden mutlaka bi geçiyor, ne zamam ki kendine hakim oluyor o zaman gazdan ayağını çekebiliyor... (mesela çocuğunun olması bu aydınlanma için klasik bir noktadır genelde;) (kendimden ve etrafımdakilerden biliyorum :) )

Ha aydınlanmanın öncesinden bahsedecek olursak; O gaza bastıkça arabanın hızlanmasının yarattığı duygu çok fena çok, insan hep daha fazlasını istiyor, şeytan çağırıyor karanlık tarafa geçesin geliyor :D Bir hafta sonu Çeşme otobanında sağ arka cam rüzgarlığımın yarısı kalkınca çıkardığı sesle kendime geldim, napıosun Onur dedim, ama hala düzlük denk geldikçe şeytan dürtüyor bas bas diye  :666:

Velhasıl 2010 hb imp lpgli klima açık tek kişi yokuş aşağı 210u standart görüyor, devri bilmiyorum ama redline yaklasmıştı iyice. Ha klima kapanır benzinlidir değerler değişebilir tabi... Ama basmayın diye henüz aydınlanmamış ve aydınlanmış dahi olsa şeytanın dürttüğü arkadaşlara sesleniyorum, basmayın, köpek çıkar, lastık patlar vs vs bir sürü senaryo, sizin icin üzülecekleri düşünün basmayın :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet aynı yolda 2001 de bir köpek geldi sol ön tampondan bana çarptı. Araç doğan s ti. Ben kullanıyordum ve 3 kişi uyuyordu. Hızım 130-140 civarıydı. Öyle bir ses çıktı ki ben bile korktum. Uyuyanları sormayın. İnsana çarptım diye baya bir tırstılar ve bana inanmadılar. Çarpmamak için manevra yapsaydım bizim kuş uçardı herhal.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...