Jump to content

2005 mazda 3 mavi duman atma

emre041
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaslar merhaba 2 ay once aracimi 153.000 km de aldim. Aldigimin ertesi gunu gaz taktirmak icin gazciya biraktim ve yanlis bir hata sonucu motoru komple sokturduler vs vs dun aracin yag isigi yanip sondu bir baktim yag kalmamis 2 litre yag ekledim su an 158.500 km de sorun tup takilmasi esnasinda motorun sokulmesi ile alakali olabilir mi Subaplarla baglantisi olabilir mi surekli mavi duman atmiyor kalkista falan bir an cok veriyor dumani sonra kesiliyor. Acil yardimlarinizi rica ederim be yapmam lazim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest deniz_kurdu

*Aracınıza boşta gaz verip arkadan mavi dumanı gözleyin.

*Yağ eksiltmesini kontrol edin.kaç kilometrede ne kadar yağ eksiltiyor.

*En son olarak veya içinizi rahatlatıp sonucu öğrenmek için aracınıza bir kompresyon testi yaptırın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ah bu LPG... LPG soruna davettir. Montajıyla, sistemiyle, ayarıyla, yakıtıyla sırf problem...Yani daha önce yağ yakmıyorsa aracınız, montajdan sonra olduğuna eminseniz, montajı yaparken nasıl bir saçmalık yaptılarsa artık motorunuz sonuçta yağsız kalmış. Ve maalesef motor bu işlemden kalıcı bir hasar ile çıkmış.Büyük geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

LPG montajı yaparken motoru nasıl sökmüşler , saçmalık bu , demek istediğim sizin motorunuzun yağ yakmasına sebep olabilmeleri için silindir kapağının sökülmüş olması vede bir hata yapılmış olması gerekir , çok geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gaz giris yeri esnasinda yanlis yerden deldiler uzerinde kapatamayinca motoru kople sokup ust kapaga kaynak yaptilar yag kanalini delmislerdi gaz da yapiyor benzinde sorun yok ilk defa bir arabadan bu kadar keyif aldim onun da basina gelmeyen kalmadi

post-9015-141695294766_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motoru sokup toplayan elemana gittim dun yag secmis araba dedi 5-40 koymus lpg takan elemanlar bayrama kasar takip et eksiltirse geregini yapariz diyorlar arada ahbaplikta vardi hayirlisi en kotu tupu sokturtecegim baska yerde yaptiracagim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anadolu yakasinda lpg montaji yaptirip memnun olan arkadaslar iletisim bilgilerini paylasirsa cok memnun olurum iyi aksamlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...