Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Yakıt Tüketim Değerleri

Superas
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

20bin kmdir kullanıyorum..lpg li araç lpg tüketim değelerim

şehir içi 9lt.

sehir dısı 7lt.

ortalama 8-8.5lt lpg ile rahat rahat gezılır..

lpg 2.10 kurus suan..gayet ekonomık 17.5 kurus civarına denk gelıyor..daha ne olacaktı O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

2004 model hb mazda 3 km: 230.000 manuel OMVL lpg kiti var.

Şehir içi: 10,2 lt/100 km lpg

Şehir dışı: 9,2 lt/100 km lpg

Ben biraz agresif kullanıyorum. Ama yine de diğer mazda 3'lere göre fazla olduğunu düşünüyorum. Sizce? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Merhaba! Arkadaşlar, depoyu fulledikten sonra yaptığım km 430, sürekli şehir içi kullanim, Günlük 28 km. Yapıyorum. Çok trafik yok güzergahta.Yakıt değerleri çok yüksek geldi bana. KM'de 0.51 Kr.  Yakıyor, bu değerler normal değil gibi.sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tabiki de normal, şehiriçi 10-11 lt yapar 0.51 kuruş. Ki zaten fabrika verisi o kadar. Şehirlerarası sabit 90 km hızda 6 lt ye indirebilirsiniz.

lpg düşünebilirsiniz bu noktada.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, zelega :

Merhaba! Arkadaşlar, depoyu fulledikten sonra yaptığım km 430, sürekli şehir içi kullanim, Günlük 28 km. Yapıyorum. Çok trafik yok güzergahta.Yakıt değerleri çok yüksek geldi bana. KM'de 0.51 Kr.  Yakıyor, bu değerler normal değil gibi.sizce?

Guzergahiniz nasıl bilmiyorum ama dur kalk ve rampa çoksa, 4 ileri otomatik vites bir arac icin gayet normal bir değer bence. 11.5 lt felan ortalama olması lazım. Bir diğer etken de malum kış aylarindayiz. Soğuk hava da daha geç ısınan motor ve kış lastikleri de yakıtı arttırıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Mutlu Tekir :

tabiki de normal, şehiriçi 10-11 lt yapar 0.51 kuruş. Ki zaten fabrika verisi o kadar. Şehirlerarası sabit 90 km hızda 6 lt ye indirebilirsiniz.

lpg düşünebilirsiniz bu noktada.

Bir yerde görmüştüm 'her atmosferik motor bir gün lpgyi tadacaktır' diye.

Lpgsiz atmosferik motor araca binenin ya bir on yargısı vardır ya pek yol yapmiyordur ya da aracın orjinalligine, motora kiyacagima cuzdanima kiyarim diyordur.

(Bende 1. ve 3. şiklar vardı)

Patronumun 2010 model subaru foresteri var, alır almaz LPG yaktırdı. Demek istediğim maddi yönden hiç bir sıkıntısı olmayan bu insan bile ' 2000 cc 4x4 araca binip, benzine verdiğim para içime dokunuyor' diye lpg yı tercih ediyorsa biz orta direk ne yapalım.

Mazda da en büyük pismanligim 25000 km benzine verdiğim para, keşke alır almaz taktirsaydim diyorum.

Günlük 30 km az bir yol değil, bence en kısa surede tüplenin.

Saygılar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25 dakika önce, quiteguide :

Bir yerde görmüştüm 'her atmosferik motor bir gün lpgyi tadacaktır' diye.

Lpgsiz atmosferik motor araca binenin ya bir on yargısı vardır ya pek yol yapmiyordur ya da aracın orjinalligine, motora kiyacagima cuzdanima kiyarim diyordur.

(Bende 1. ve 3. şiklar vardı)

Patronumun 2010 model subaru foresteri var, alır almaz LPG yaktırdı. Demek istediğim maddi yönden hiç bir sıkıntısı olmayan bu insan bile ' 2000 cc 4x4 araca binip, benzine verdiğim para içime dokunuyor' diye lpg yı tercih ediyorsa biz orta direk ne yapalım.

Mazda da en büyük pismanligim 25000 km benzine verdiğim para, keşke alır almaz taktirsaydim diyorum.

Günlük 30 km az bir yol değil, bence en kısa surede tüplenin.

Saygılar.

Kesinlikle katılıyorum. Önceki aracımda ilk dediğim niye bu kadar beklemişim olmuştu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.170000 km de olan araca tüp takilirmi  diye sorayım  o zaman  ..takılacak sa da lpg kit öneriniz nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, zelega :

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.170000 km de olan araca tüp takilirmi  diye sorayım  o zaman  ..takılacak sa da lpg kit öneriniz nedir?

Bu sorunuzun yanıtına, bu bölümdeki konulardan ulaşabilirsiniz. neden Lpg takmalıyım ?, Mazda 3 Lpg Uyumu, Lpg Kit önerisi vs...

http://www.mazdaclubtr.com/forums/forum/171-mazda3-teknik-lpg/

Not: Forumda mevcut konu başlığının altında birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, zelega :

Arabanız otomatik mi yoksa manual vites mi ? Benim arabam makyajlı kasa manual şehir içi tüketim değerleri 8.5 ve 7.5 arası değişiyor. Trafik çoksa 9 litreyi bulduğunu görüyorum ama ben genelde akşam geç saatlerde sürdüğümden 5.5, 6.0, 6.5 veya 7.5 arası geziniyorum. Şehir dışı ise full bagaj arabada dört kişi kasmadan 7.5, 6,5 arası rahat yakalıyorum.  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, zelega :

Lpg hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı konumda bilgileei bulabilirsiniz. İyi bir usta çok önemli 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Merhaba arkadaşlar.Bostancı sanayide lpg servisiye görüştüm.Manifoldu delmeden lovato marka lpg kiti takabilecegini  söyledi. Fiyat olarak 1700 TL fiyat verdi.Ancak subapları değiştirmem gerektiğini söyledi. Değiştirmeden  takılırsa 50000 km gider  dedi.kararsız kaldım fiyat konusunda değil ama subayları değiştirmeye kalksam 1800 TL fiyat aldim.astarı yüzünden pahalıya gelir gibi.bu arada araç 2006 dynamic  otomatik vites, 170000 de araç. Bir diğer hususta oksijen sensorlerini  yeni değiştirdim. Mazda akyıldız da 2 sine + bujilere  870 TL ödedim. Servis lpg yine onermedi. Lpg takılması halinde parçaların garanti dışı kalacağını  ve büyük ihtimal motor ışığının yanacağını  söylediler. Siz olsanız ne yapardınız. Değerli fikirlerinize ihtiyaç var arkadaşlar. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motor ışığı yakarsa o ustanın beceriksiz olduğunun göstergesidir. Yolda ayar yapmayan lpgcilerden uzak durun.

4bin devrin üstüne lpg ile çıkmaz, sakin kullanır ve yolda düzgün bir ayar yapılırsa uzun süre sorunsuz kullanırsınız. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, Mutlu Tekir :

Motor ışığı yakarsa o ustanın beceriksiz olduğunun göstergesidir. Yolda ayar yapmayan lpgcilerden uzak durun.

4bin devrin üstüne lpg ile çıkmaz, sakin kullanır ve yolda düzgün bir ayar yapılırsa uzun süre sorunsuz kullanırsınız. 

@Mutlu Tekir geçen yıl gizli enjektörlü avensis araca lpg taktırmak için istanbulda lpg ana bayisiyle görüşme yapmıştım

başka bir firmanın lpg si takılan araca inceleme yapmışlar 8 tane arıza tespit etmişler fakat araçta arıza yada motor ışığı yanmıyormuş neden olabilir diye sordum;

bana bazı firmalar arıza ışığı yanmaması için yazılımda oynama yapıyorlar dedi

dediğin gibi takacak usta takılacak parçadan daha önemli

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, emekli :

@Mutlu Tekir geçen yıl gizli enjektörlü avensis araca lpg taktırmak için istanbulda lpg ana bayisiyle görüşme yapmıştım

başka bir firmanın lpg si takılan araca inceleme yapmışlar 8 tane arıza tespit etmişler fakat araçta arıza yada motor ışığı yanmıyormuş neden olabilir diye sordum;

bana bazı firmalar arıza ışığı yanmaması için yazılımda oynama yapıyorlar dedi

dediğin gibi takacak usta takılacak parçadan daha önemli

Abi avensis 2.0d4 direkt enjeksiyonlu modelse eğer ona lpg uygulanamıyor, düz sistem mikserli uygulanıyor o da sorunlara yok açıyor. Eğer valvematic ise uyumlu motorlardandır. Gizli hatası gaz ayarsızlığını tolere edebilmesi de olabilir. Ama yolda ayar yapılmamıştır kesinlikle. Kullanan ve hiç bir sorun ile karşılaşmayan kullanıcılar var, öte yandankaliteki diye taktırdıkları kitten dolayı esp abs arıza ışığı ile karşılaşanlar da var. 

Obd leri hep arıza ışığını siliyor diyorlar. Ben atikerde kullandım  obd yi her türlü koşulda yakıt trimlerini belirli değerler arasında tutuyordu. Lovato obd kullananlar var onlarınki de öyle. Ben obd li sistemden yanayım düzgün bir yolda ayar sonrası yaz kış rakım farkında gaz ayarını sensörlere göre düzenliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Mutlu Tekir :

Abi avensis 2.0d4 direkt enjeksiyonlu modelse eğer ona lpg uygulanamıyor, düz sistem mikserli uygulanıyor o da sorunlara yok açıyor. Eğer valvematic ise uyumlu motorlardandır. Gizli hatası gaz ayarsızlığını tolere edebilmesi de olabilir. Ama yolda ayar yapılmamıştır kesinlikle. Kullanan ve hiç bir sorun ile karşılaşmayan kullanıcılar var, öte yandankaliteki diye taktırdıkları kitten dolayı esp abs arıza ışığı ile karşılaşanlar da var. 

Obd leri hep arıza ışığını siliyor diyorlar. Ben atikerde kullandım  obd yi her türlü koşulda yakıt trimlerini belirli değerler arasında tutuyordu. Lovato obd kullananlar var onlarınki de öyle. Ben obd li sistemden yanayım düzgün bir yolda ayar sonrası yaz kış rakım farkında gaz ayarını sensörlere göre düzenliyor. 

evet doğrudur

şöyle yapılacaktı benzinde çalışıp 2000 deviri geçirip gaza geçecekti Amerikan modifiye yapanları izliyorumda resmen imreniyorum usta farkı nede olsa

bütün iş ustasını bulmakta

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21 saat önce, zelega :

Merhaba arkadaşlar.Bostancı sanayide lpg servisiye görüştüm.Manifoldu delmeden lovato marka lpg kiti takabilecegini  söyledi. Fiyat olarak 1700 TL fiyat verdi.Ancak subapları değiştirmem gerektiğini söyledi. Değiştirmeden  takılırsa 50000 km gider  dedi.kararsız kaldım fiyat konusunda değil ama subayları değiştirmeye kalksam 1800 TL fiyat aldim.astarı yüzünden pahalıya gelir gibi.bu arada araç 2006 dynamic  otomatik vites, 170000 de araç. Bir diğer hususta oksijen sensorlerini  yeni değiştirdim. Mazda akyıldız da 2 sine + bujilere  870 TL ödedim. Servis lpg yine onermedi. Lpg takılması halinde parçaların garanti dışı kalacağını  ve büyük ihtimal motor ışığının yanacağını  söylediler. Siz olsanız ne yapardınız. Değerli fikirlerinize ihtiyaç var arkadaşlar. 

merhaba, BRC MY11 kit öneririm. kaliteli montaj ve iyi bir ayar ile sakin kullanımda çok uzun ömürlü olur. lpg den önce subap değişikliği pek mantıklı gelmedi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

şehir içi : 12 lt
şehir dışı : 8 lt

lpg sarfiyatım var..(vites otm. , kit brc , sürüş tarzı normal)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

750 KM Ankara - Niğde git gel 7,5 LT ( Yeri geldi 190 200 yapıldı fakat kısa süre ortalama 110-120 arası gidildi. )

Şehir içi 11 LT 

Araç 5 ileri manuel sedan 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Araç 2006 mazda 3 Otomatik 107 binde heralde bi 50 60 bin km dir lpg li..

yol bilgisayarı 10,5 gösteriyor hep lpg de biniyorum..

kitim telefilex gfı normal mi sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...