Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Yakıt Tüketim Değerleri

Superas
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Değerli arkadaşlarım,

Çanakkale yolculuğumun istatistiklerini yazabilmek ancak bugüne kısmet oldu…

ilk olarak 532km yol için 125YTL lik benzin harcadım, bu 532 km nin 200km si istanbul şehiriçi, gerisi Çanakkale merkeze kadar olan yol olmak üzere km de 235.000lira yakmışım.

Sonra Çanakkale den İstanbul a dönerken (araba full yüklüydü yaklaşık bizle beraber 500-550kg kadar, arka lastikler çamurluğun içine gömülüydü.) 518 km yolu 112 YTL lik benzinle almışım, ortalama km de 216.000 lira yakılmış.(Dönüş yolunda arabanın ağırlığından dolayı fazla amortisörlere yüklenmemek adına en fazla yaptığım sürat 70km idi.)

Sonuç olarak toplam 1.050km de 237 YTL lik yakıtla ortalama km de 225.000lira yakmış oldum.

toplam ortalama 100km de 8,2litre benzin yakılmış.

Dönüş uzunyol 100km de 7,84litre benzin yakıldı ve yol bilgisayarıda ortalama 7,8litreyi gösteriyordu yani yol bilgisayarıda hatalı göstermedi.

Umarım faydalı bilgilerdir.

Bu arada bizim Köy mazda3 görmüş oldu. :)

[eklenti sistemin çökmesi sonucu silindi]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Değerli arkadaşlarım,

Çanakkale yolculuğumun istatistiklerini yazabilmek ancak bugüne kısmet oldu…

ilk olarak 532km yol için 125YTL lik benzin harcadım, bu 532 km nin 200km si istanbul şehiriçi, gerisi Çanakkale merkeze kadar olan yol olmak üzere km de 235.000lira yakmışım.

Sonra Çanakkale den İstanbul a dönerken (araba full yüklüydü yaklaşık bizle beraber 500-550kg kadar, arka lastikler çamurluğun içine gömülüydü.) 518 km yolu 112 YTL lik benzinle almışım, ortalama km de 216.000 lira yakılmış.(Dönüş yolunda arabanın ağırlığından dolayı fazla amortisörlere yüklenmemek adına en fazla yaptığım sürat 70km idi.)

Sonuç olarak toplam 1.050km de 237 YTL lik yakıtla ortalama km de 225.000lira yakmış oldum.

toplam ortalama 100km de 8,2litre benzin yakılmış.

Dönüş uzunyol 100km de 7,84litre benzin yakıldı ve yol bilgisayarıda ortalama 7,8litreyi gösteriyordu yani yol bilgisayarıda hatalı göstermedi.

Umarım faydalı bilgilerdir.

Bu arada bizim Köy mazda3 görmüş oldu. :)

sehir içinde son fullediğimde 238ooo lira yakmışım

bu arada kaçak katmı var o evde ne :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sehir içinde son fullediğimde 238ooo lira yakmışım

abi nasıl beceriyosunuz bu tüketimleri aklım almıyo,ben 330000 liradan aşağı düşemedim henüz şehiriçinde  8:)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

abi nasıl beceriyosunuz bu tüketimleri aklım almıyo,ben 330000 liradan aşağı düşemedim henüz şehiriçinde  8:)

volkan ben genelde işimden dolayı gec saatte cıkıorum ofisten kullandıgım yolda uzun ama kesinlikle boş olan dogal olarak arac dur kalk fazla yapmadıgından az yakıyor
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla moral buldum yaa :) Ben de benim Boğa çok yakıyor sanıyordum :)

Mersin e gidiş gelişte ortalama 20 Ykr (eski para ile 200.000 ) yaktımki bana önce çok gelmişti.

Bu ortalamaya Ist-Ankara arası ortalama 120 - Ankara - Mersin arası Ortalama 100 km ile ulaştım bilginize.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yalnız şunuda unutmamalıyız, benim yaptığım yolun 1/4'ü şehiriçi (sıkışık trafik), 3/8'i, saatte devamlı 110-120 ile, geriye kalan 3/8'i de araç 500-550kg yüklü halde saatte 60km hızla yapılmıştır.Yani bence toplam olarak bakarsak 1.050km de 237 milyon liralık benzin harcamışım, bu da yaklaşık km'de 225.000 lira yapar

Toplamda da, ortalama 100km'de 8,2 litre benzin yakmışım.

Bence gayet iyi.(+arabanın otomatik vites olduğunuda unutmamak lazım).

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Yalnız şunuda unutmamalıyız, benim yaptığım yolun 1/4'ü şehiriçi (sıkışık trafik), 3/8'i, saatte devamlı 110-120 ile, geriye kalan 3/8'i de araç 500-550kg yüklü halde saatte 60km hızla yapılmıştır.Yani bence toplam olarak bakarsak 1.050km de 237 milyon liralık benzin harcamışım, bu da yaklaşık km'de 225.000 lira yapar

Toplamda da, ortalama 100km'de 8,2 litre benzin yakmışım.

Bence gayet iyi.(+arabanın otomatik vites olduğunuda unutmamak lazım).

düzgün kullanılırsa yani fazla zorlamadan gereksiz hızlanmalar yapılmadan bence arac yeterince makul yakıt tüketimi degerlerine ulaşıyor tabiki dur kalk trafikte fazla yakıyor ama bu sadece bizim aracımıza has bir özellik degil  :tey:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugün yol bilgisayarını sıfırladım 200 km yaptım sehir dışı 8.7 yaktı genelde şehir içi bindiğim için 10 un altına düşmüyordu.okadarda çok yakmıyormuş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugün bende bi ortalama tüketüme baktım,9.8 lt gösteriyodu...bu değeri yaparken hiçbi vitesi 5000 devirden önce değiştirmedim  ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Ya 2 - 3 litrenin hesabını bilmemde fazla yapmayın bence bu sınıftaki bir araç için. Bizim araba 16-18 litre yakıyor :o :o :o

:tey: :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Ya 2 - 3 litrenin hesabını bilmemde fazla yapmayın bence bu sınıftaki bir araç için. Bizim araba 16-18 litre yakıyor :o :o :o

:tey: :tey:

sizinki araba değil uygar tır yavrusu
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

bu yeni açılan otoban beni bozdu yaa,14.2 litre ortalamam  ;D

güvenli sürüş diye bi başlıgımız vardı galiba dimi bence oku tekrar orayı volkan :tey:çok basma gaza
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...