Jump to content

Motor ve Şanzuman Takozu (Kulağı)

ekaton043
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese kolay gelsin. 92 model sedan aracım var, bizim araçlarda şanzuman takozu kaç tane oluyor? Yedek parça sitelerine baktım, sadece şanzuman takozu yazıyor, motor kulağındaki gibi ön-arka sağ-sol falan yok. önden çok ses geliyordu usta arkadaki şanzıman takozu sağlam öndeki değişecek diyor. Bizim sanayide bulamadım. İnternetten alacağım ama usta ön arka deyince kafam karıştı. Resimdeki fanın tam altındaki parça. İnternetten Şanzuman takozunun resimlerine baktım, hiç benzemiyor bu parçaya. Ustanın ön şanzuman takozu dediği parçanın başka bir adı olabilir mi?

post-6351-141695294804_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bizim arabalarda toplam 4 adet motor takozu olur, önde, arkada, triger yanı vede şanzıman tarafı olmak üzere,

http://www.yedekparcabizde.com/mazda/323/323-1990-1995/motor-takozlari-yedek-parca

http://parcagidiyor.com/kategori/15645-takozlar.aspx

bunlara bakın istersen zaten netten araştırırsan daha bir çok site önüne çıkacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba abi bende kütahyadayım  :) şanzuman takozu bi tane olmuyor ben öyle biliyorum

memnun oldum kardeşim. Dediğim gibi yedek parça sitelerinde sadece şanzuman takozu yazıyor, önü arkası yok. Benim de kafam karıştı.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

memnun oldum kardeşim. Dediğim gibi yedek parça sitelerinde sadece şanzuman takozu yazıyor, önü arkası yok. Benim de kafam karıştı.

benim verdiğim linklerde net şekilde belliön, arka, sağ , sol olmak üzere , resimleride birebir aynıdır.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim verdiğim linklerde net şekilde belliön, arka, sağ , sol olmak üzere , resimleride birebir aynıdır.

Abi baktım o sitelere. ön arka sağ sol diye belirtilen parçalar motor takozu. Bizim ustanın dediği ön şanzuman takozu. nette hiç ön-arka şanzuman takozu diye bişey yok, sadece şanzuman takozu yazıyo. Bizim usta arka motor takozunu değiştirdi de onamı şanzuman takozu diyo anlamadım. Resimdeki tam fanın altında, senin söylediğin sitedeki arka motor takozuna benzeyen bir parça. Onun ne takozu olduğunu öğrensem sorun çözülecek hemen sipariş vercem :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeş şanzıman takozu diye bişey yoktur, şanzıman tarafındaki motor takozu vardır, onunda adı sol motor takozudur, fanın altındaki yani radyatörün altındaki ön takozdur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeş şanzıman takozu diye bişey yoktur, şanzıman tarafındaki motor takozu vardır, onunda adı sol motor takozudur, fanın altındaki yani radyatörün altındaki ön takozdur.

Abi kızma gerçekten merak ettiğim için soruyorum :) fanın altındaki, bir ucu şanzımana takılı olan şey ön motor takozu, onu anladım, siparişini yarın veririm muhtemelen.http://parcagidiyor.com/urun/127361-mazda-323-sd-9095-sanzuman-takozu-b6-16cc-tenacity.aspx şanzıman takozu diye sattıkları bu şey nereye takılıyo olabilir? 
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Neden kızayım sana , olmaz öle şey , yardımcı olabiliyosam memnun olurum,Bahsi geçen takozda  motor takozu aslında ama şanzımanın olduğu taraftan takıldığı için öle deniyor, zaten aküyü sökerseniz görüceksiniz, şanzıman motora bağlıdır, takozda şanzımana bağlı, yani sonuçta tüm motoru destekler, bazı satıcılar şanzıman takozu der , bazısı sol motor takozu der, sonuçta aynı şeyi kastediyolar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yardımların için teşekkürler Gürhan abi. Bizim ustanın ön şanzıman takozu diye tuturduğu şey dediğin gibi ön motor kulağıymış :) Sipariş verdim pazartesi gelir heralde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...