Jump to content

Mazda-Ford-Jaguar

Silgi
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar;

Dün aracıma rot-balans yaptırdım ve yapan usta aracın altına girdiğinde ilk tepkisi "ön taraf focus'un aynısı" dedi arkaya doğru gidince de "tablada focusun aynısı aklında olsun tablanı değiştirmek gerektiğinde Mazda 500 TL isterken Ford 110 TL ister ve bu parçalar Jaguar ile de aynı " gibi bir söylemde bulundu açıkcası ben çok şaşırdım. Uzman arkadaşlar bununla ilgili ne diyecek merak ediyorum.  :o Bu arada benim araç Mazda 3 1.6 D Touring

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanırım bu olay Mazda-Ford Ortaklığından ileri geliyor ben de bir kaç yerde Mondeo ile  626 ların motorunun aynı diye duymuştum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birbirine uyumlu marka-parça bölümü olsa güzel olmazmı ? Aynı parçalara daha fazla para vermekten iyidir yararlanılmış olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öyle tabi de Servisler buna yanaşmaz en azından olar açısından bu etik olmaz, tabi sanayideki  ustalar bilirse hangi parçaların uyduğunu bizim için avantaj olur tabi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birbirine uyumlu marka-parça bölümü olsa güzel olmazmı ? Aynı parçalara daha fazla para vermekten iyidir yararlanılmış olur.

Güzel fikir  :clap:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ford ile ortak parça sayısı baya bi fazla sigorta kutusunda bile fomoco yazıyor (ford motor company ) mesela ben fren balatalarını sanayide değiştirdim cmax in balatalarıydı birebir uyumlu :D alt takım ,yürüyen focus - volvo s40 - mazda 3 ortak üretim ....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda'nın aynı parçaya neredeyse 5 katı daha fazla para istediğnden emin miymiş  o servis ustası ? malum hala birsürü sanayi ustası mazda'nın yedek parça fiyatlarının fahiş olduğunu düşünürken mazda servislerinde bazı parçalar reno yedek parçalarından bile daha ucuza gelebiliyor. eğer bir parçayı değiştirecekseniz sanayideki ustaların fikirlerinden sonra yetkili servisten de fiyat öğrenilmesinde yarar var.  fiyat konusunda sanayideki ustaların dedikleri pek doğru olmuyor maalesef

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yağ çubugunun ucundada fomoco yazıyor :)aracımı muayeneye götürdüm abi bu mazda 3 görünümlü focus olmuş dedi.parça olarak ford ile hemen hemen aynı.örneğin benim sağ aks kafası ses yapıyordu.mazdada parça fiyatı 100 lira daha uygundu.sağ aks komple 1100 lira fiyat almıştım.ama aynı parçanın uzak doğu modelleri de vardı onlarda "250 lira abi istersen "diye cevap almıştım.parça konusunda konu fomoco olunca bir çok fiyat çıkabilir.ithal olarak adlandırılanlar fomoconun değil tayvan çin hindistan gibi ülkelerde üretilen parçalardır.Ben kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda'nın yedek parça fiyatları artık çoğu markaya göre çok daha uygun. çünkü arada bir distribitör payı yok. atıyorum vw'De  parçayı VAG üretir, doğuş oto VAG'tan parçaları satın alır, bayiler de kullanıcılara satar. Mazda'da durum daha farklı. Mazda Türkiye, Mazda Europe'tan parça alır ve mazda türkiye de mazda europe'un aslında. Yani arada kar payı yapan ayrı bir firma, distribitör vs. kurum yok. Mazda üretip direk satıyor diyebiliriz. O yüzden günümüzde mazda parçaları çok daha ucuz. Fakat bizim türk halkı bunu anlamaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

biz şahsen forda parça sattığımıza göre mazda parçaları daha ucuz olsa gerek... ;)

bu demektir ki ford türkiye'ye gelen tüm ford'ların yedek parçalarını mazda türkiye satıyor  ??? mazda türkiye'ye zengin diyebiliriz heralde  :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar;

Dün aracıma rot-balans yaptırdım ve yapan usta aracın altına girdiğinde ilk tepkisi "ön taraf focus'un aynısı" dedi arkaya doğru gidince de "tablada focusun aynısı aklında olsun tablanı değiştirmek gerektiğinde Mazda 500 TL isterken Ford 110 TL ister ve bu parçalar Jaguar ile de aynı " gibi bir söylemde bulundu açıkcası ben çok şaşırdım. Uzman arkadaşlar bununla ilgili ne diyecek merak ediyorum.  :o Bu arada benim araç Mazda 3 1.6 D Touring

Motor içinde citroen C5'den anlayan bir yere gidebilirsin mesela.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...