Jump to content

2012 Model Mazda3 ( Manuel Vites ) Yol Testi

Fotifoti
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Rota : Muğla - Marmaris - Muğla - Denizli - Konya - Nevşehir - Kayseri - Elazığ ... Toplam : 1417.5km

Toplam alınan yakıt : 98,94 lt

492,04 TL

Yani 100km de 6.9 lt ve km'ye 34 kuruş yakmış .

Yol bilgisayarı 7.1 diyor :) bizim bilgisayarlar hile yapıp az göstereceğine işi sağlama alıp fazla gösteriyor galiba :)

Araç sıfır ve yolda dur-kalklar, yol çalısmaları , dik rampalar, hızlı ve yavaş  seyir ile tam bir karışık kullanım oldu .

Düz vites modelin, otomatikten daha seri ve daha az yaktığını rahatlıkla söyleyebilirim . Vites geçişleri ve motor çok rahat. Çogu yerde 5'le çıktım . Ayrıca yeni makyajlı kasa daha sessiz geldi.

Şimdi buna bir de Lpg takarsak dizel arkadaşlardan daha az tüketecek :D

Tavsiye olunur :)

uradatyd.jpg

qy2e2ura.jpg

Sent from my iPhone using canım Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konu başlığını değişebilir miyiz ? "Mazda 3 yol testi " olarak mesela . Yada beni global mod. yapabilirsiniz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yol bilgisayarı LPG' de de fazla gösteriyor. Eski mazda 3 (2006) tam değerleri gösteriyordu benzin LPG fark etmiyor.

Cumartesi Düzce' ye gittim. Yol bilgisayarı her defasında 0,3 fazla gösterdi. 9.1 gösteriyor bilgisayar hesaplıyorum 8.8 yakmış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Makyajlı kasada baya bi iyileştirme var, tüketim , aerodinami, sessizlik , stabilite...

şöyle bir günde 1350km yapınca baya fark ediyor insan :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fatih çok agresif mi kullandın? Ben Tunceli den Eskişehir e tek depo gittim 1055 km yol yaptım 48 lt ile. bilgisayar 5.2 lt gösteriyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı aldığım tarihten bu zamana kadar olan tüm tüketim verilerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Ağaustos ayında 1 yıl bitmiş olacak. Şunu anladım ki yakıt tüketimi tamamen o anki ruh halinizle doğru orantılı ... :tey:

post-8034-141695294918_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yakıt tüketiminde bence birinci öncelik kullanılan güzergah, ikinci olarak kullanım şekli. Mesela biz İstanbul'da 10.5 lt/100km leri çok zor görüyoruz. Her ne kadar yaşadığımız şehrin keşmekeşinden mütevellit bezen, bir psikolojik bozukluk göstergesi olan cinnet vaziyetlerine meyilli olsak ta bu durum yaşantımızın tamamını kapsamıyor.Mesela benim yol bilgisayarının bir resmini burada da paylaşmıştım 12lt'nin altına düşmeyen araba gebze buluşması gidiş ve dönüşte 7.3 lt yakmıştı.Bunun çok basit bir açıklaması var; yol boş dur-kalk az,o yüzden otoyoldaki kısa mesafeli 150 km sürat bile yakıtı 7.5 seviyesi üzerine çekmedi. Samsunda yaşadığınız için bu konuda bizden daha şanslısınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fatih çok agresif mi kullandın? Ben Tunceli den Eskişehir e tek depo gittim 1055 km yol yaptım 48 lt ile. bilgisayar 5.2 lt gösteriyordu.

Gakko bu dizel değil :D sonracıma Eskişehir rotası daha düz ve dur kalk az. Oradan gitsem ve itina göstersem senin değere yaklaşırım :) nevşehirden sonra da artık yüklendim biraz. 180'de hız kesici de yokmuş bunlarda :P onu da öğrendim :)

Yakıt tüketiminde bence birinci öncelik kullanılan güzergah, ikinci olarak kullanım şekli. Mesela biz İstanbul'da 10.5 lt/100km leri çok zor görüyoruz. Her ne kadar yaşadığımız şehrin keşmekeşinden mütevellit bezen, bir psikolojik bozukluk göstergesi olan cinnet vaziyetlerine meyilli olsak ta bu durum yaşantımızın tamamını kapsamıyor.Mesela benim yol bilgisayarının bir resmini burada da paylaşmıştım 12lt'nin altına düşmeyen araba gebze buluşması gidiş ve dönüşte 7.3 lt yakmıştı.Bunun çok basit bir açıklaması var; yol boş dur-kalk az,o yüzden otoyoldaki kısa mesafeli 150 km sürat bile yakıtı 7.5 seviyesi üzerine çekmedi. Samsunda yaşadığınız için bu konuda bizden daha şanslısınız.

Abi bizdeki otomatikler dur-kalk trafik olunca çok yakıyor. uzun yolda yada sabitleyici ile gidince durumu kurtarıyor. Ama mesela Eskişehirde çok fazla ışık var, mesafeler  hep kısa . o Yüzden 11lt oluyor ortalama. Lpg varsa sorun yok tabi :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçen hafta tatilde sivasa gittim geldim araçta 4 yetişkin gidişte bagaj yarı dolul idi klima full açık ortalamam 6.2 lt hız ortalamam 88 km dönüş yolu artalama tüketim 6.4 bagaj full dolu ortalama hız 91 gene 4 yetişkin ama bu sefer gece yolculuğu olduğu için klima genelde kapalı idi aslında daha az olurdu ama yol çalışmaları ve sık sık mola verdiğim için ortalamam biraz arttı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gakgom ben dizel sandım :) gaz ibresine hiç bakmadım :)

Valla iyi yakıyor gakko. Otomatikten iyi de gidiyor . Bu motora yazık olmuş 4 ileri otm ile. 115'lik 2.0 motordan farkı yok. Dizel testi de yaparız bir gün kısmetse :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...