Jump to content

Sıralı LPG Sistemleri Hakkında Merak Ettiğiniz Herşey - Prins Sönmez Usta

prins sönmez usta
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

sizce öyle yapacak birisi miyim bi bakın bakalım ileti geçmişime? her konuyu detaylıca anlattım bugüne kadar. maksat merak uyansın. dünden beri kimsenin gıkı çıkmadı çözüm fikri hakkında. bende yukarıdaki gibi bir cevap yazayım dedim. "çıkıp kızarlar şimdi" çözüm nedenini söylemedim diye dedim içimden. haklıda çıktım 8)

Tekrar geçmiş olsun, hakikaten usta şeytan olsa, aklına gelmezdi...  Şahsen kızmadım, yazmasaydın da kızmazdım... Forumda bazı şeyleri görmek artık beni kızdırmıyor, aksine mutlu ediyor... ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tekrar geçmiş olsun, hakikaten usta şeytan olsa, aklına gelmezdi...  Şahsen kızmadım, yazmasaydın da kızmazdım... Forumda bazı şeyleri görmek artık beni kızdırmıyor, aksine mutlu ediyor... ;)

senin kızacağını düşünmem zaten abi 8) bilirsin çünkü açıklayacağımı >:D en azından ben böyle düşünüyorum 8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Bende geçen hafta prins vsı 2 ve Valve Care yağlama sistemi taktırdım.

Şimdilik tek sıkıntı menzille birlikte benzin göstergesi de azalıyor.

Bunu takan yere sorduğumda bir süre sonra benzin göstergesinin kendini düzelteceğini söylediler.

Biraz araştırdım, kontak kapatılıp açılınca düzeliyor deniyor ama benimki düzelmiyor bu şekilde.

Daha önce böyle bir sıkıntı yaşayan oldu mu acaba?

Saygılar.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzin depo kapağını açıp kapatmakla da sorunun giderildiğini bir yerlerde okumuştum... Doğru mu? Yoksa tamamen şehir efsanesi mi? :)

Olsaydı güzel olacaktı malesef olmadı. :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bakalım ustanın dediğine göre kendi düzelecekmiş, herhalde araba ayın belli günlerinde kağıdı kalemi alıp sağlamasını yapıyor.:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzin depo kapağını açıp kapatmakla da sorunun giderildiğini bir yerlerde okumuştum... Doğru mu? Yoksa tamamen şehir efsanesi mi? :)

doğru abi, özellikle fransız arabaları bu duyguya sahip >:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anlatıcam abi aman çatlama :2funny:

soğutma suyu ve termostat konusunu başka bir konuda bugün yada işleyeceğiz abi 8) elimde konuyla alakalı malzeme var 8)

lpg'deki sıkıntı sigortadan kaynaklı. gece uyku semesi tuvalet için uyandığımda aklımda böyle bir düşünce belirdi :2funny: lpg sisteminin kendi bıçak sigorta denen, bildiğimiz sigortası sorunlu olan. her ne kadar fiziksel olarak sağlam görünseler de iletkenliği zamanla yok oluyor nasıl oluyorsa. bundan dolayıda yeterli akım/voltaj gelmediği için lpg sistemi kendini baştan başlatıyor. sabah arabayı çalıştırmadan önce 2 amper ve 10 amper olmak üzere iki sigortayı da değiştirdim. bugün yaklaşık 100 km yol yaptım ve hiç sıkıntı yaratmadı. 25 km içinde 2-3 kere yapıyodu normalde. sabah çalıştığında lpg'ye ilk geçişte peş peşe çok yapıyodu özellikle. ama bugün tık demedi maşallah :nazar:

yukarıdaki yazımda "sorunu çözdüm, şeytan kim ki" falan diye hava attım ama olay yine baş gösterdi :2funny: ama bu sefer başını ezdim :sopa: kökten çözdüm sorunu :sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam benim araç devirli giderken benzine geçip oradan emme yapıyor. İçeriden tık tık tık diye sesi 2 sn de bir duyuyorum. Hazır konu lpg iken sizlere de bir sorayım dedim. sağolun bilgi için.  :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yukarıdaki yazımda "sorunu çözdüm, şeytan kim ki" falan diye hava attım ama olay yine baş gösterdi :2funny: ama bu sefer başını ezdim :sopa: kökten çözdüm sorunu :sopa:

e hadi sorsanıza nasıl çözdün, nasıl başardın bu sorunu çözmeyi diye :sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam benim araç devirli giderken benzine geçip oradan emme yapıyor. İçeriden tık tık tık diye sesi 2 sn de bir duyuyorum. Hazır konu lpg iken sizlere de bir sorayım dedim. sağolun bilgi için.  :hi:

arabada sıralı sistem lpg mi var? yoksa karburatörlü sistem lpg mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

e hadi sorsanıza nasıl çözdün, nasıl başardın bu sorunu çözmeyi diye :sopa:

Daha önce sormuştum, acele etme abi demiştin bende beklemeye geçtim... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha önce sormuştum, acele etme abi demiştin bende beklemeye geçtim... :)

:2funny: :2funny: :2funny:

neyseee, söyliyim baaaari :krrsz:

rpm (devir) modülü denen bi zıkkım var. enjektörlerden aldığı tetiklemeyi lpg enjektörlerine ileten. bu parçayı sağolsun memduh usta salmış boşa davlumbazın arkasına. su, çamur ne istersen yemiş. bir de sağa sola çarpıyo tabi. bunu da nereden anladım? üzerinde darbe izleri var ve bu modülü sallandığı yerden çıkardıktan sonra arabanın önünden gelen, çözemediğim bir lıkırtı vardı ve o ses kesildi :sopa:

sıkıntıyı bulmak için aküyü falan söküp tesisatı incelerken çektim yukarı, aküyü bağlayınca üzerine koydum bu modülü. arabayı bi çalıştırdım ki o ne :o bu aletti oynattıkça, hatta elimi sadece üzerine bile değince araba sapıtmaya başladı :o elimi bi değiyorum tırt diyo araba stop ediyo :o defalarca denedim emin olmak için sonuç aynı. senin ben hıamanaamanığa dedim dışımdan sesli bir şekilde :2funny: :2funny: uğraştırıyosun beni kaç gündür eşşoleşşek dedim :2funny: gittim ertesi gün yenisini taktırdım 40 tl ye. aslında 30 tl'ydi ama o gün işbankası hata bayrağını çekince hiç bir atm den nakit çekemedim. karttan çekince de 40 tl oldu. neyse olsun da, kafam rahatlasında benim gözümde yok 3-5 lira. dönüşte de gimat toptancılarına uğrayıp 5 kilo bonibon draje aldım...

geçen sigortaları değiştirince düzeldi dediğimde de, sigortanın gittiği kablo bu zıkkıma da bağlı aynı zamanda. meğersem sigortaları kurcalarken bu arkadaşın gönlünü eğlemişim. yerini yurdunu değiştirince çalışacağı tutmuş...

memduh usta denen adamda (öz zirve otogaz) 2.0 motorlu arabama turuncu enjektör takılması gerekir iken, 1.2 motorlara takılan keihin mavi enjektör takmış. o da ayrı bir konu :sopa: :sopa: :sopa: arabamın benden önceki ilk sahibini açık açık söylemek gerekirse dolandırmış... :sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...