Jump to content

Mazda3 Motor Kulağı Fiyatı

mazdaismail
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2006 mazda3 triptonic aracımın motor kulağı kopuk dendi servise götürdüm 600tl fiyat biçtiler bukadar yüksekmi fiyatı. böyle bişey gelmiş başına arkadaşlar varmı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet doğrudur, orijinal parça fiyatları ortalamanın üzerinde... Benim araç için de; 460 artı kadeve denilmişti...

Dışarıdan araştırma yapabilirsiniz, tabi orijinali gibi olmaz. Takdir sizin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...

2006 mazda3 triptonic aracımın motor kulağı kopuk dendi servise götürdüm 600tl fiyat biçtiler bukadar yüksekmi fiyatı. böyle bişey gelmiş başına arkadaşlar varmı.

Ortasındaki lastik kısımlar hariç köprü gibi bir demir parçası olduğundan zarar görmesi zor, Muadilini (Tayvan malı) işçilik dahil dışarıda yarı fiyatına taktırabilirsiniz (eğer gerçekten değişmesi lazımsa). Hatta sadece ortasındaki lastikler değişebilse çok daha ucuza gelir.

Bu arada Gaziemir Yenimazda servisi yüzünden arabamı imkanlarımı düzeltir düzeltmez satmayı, her ne kadar Mazda sevsemde bir daha almamayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada Gaziemir Yenimazda servisi yüzünden arabamı imkanlarımı düzeltir düzeltmez satmayı, her ne kadar Mazda sevsemde bir daha almamayı düşünüyorum.

Niye ki?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırdır inşallah pire için yorgan yakılır mı . Siz daha sıfır yeni Mazda almayı planlıyordunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumda yine konuşulmuştu. Araştırsanız bulabilirsiniz.

Bir arkadaş yan sanayi taktırmış fakat parça ömrü orjinali kadar gitmemişti.

İmkan var ise orjinal yaptırmakta her zaman fayda vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ortasındaki lastik kısımlar hariç köprü gibi bir demir parçası olduğundan zarar görmesi zor, Muadilini (Tayvan malı) işçilik dahil dışarıda yarı fiyatına taktırabilirsiniz (eğer gerçekten değişmesi lazımsa). Hatta sadece ortasındaki lastikler değişebilse çok daha ucuza gelir.

60000 bakımına gideceğim perşembe günü, siz nasıl bir problem yaşadınız paylaşırsanız bizim içinde iyi olur:hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servis sektöründe çalışıp layığıyla işini yapan arkadaşları ayrı tutarak kısaca anlatayım:

2. el aldığım aracın bakımını yaptırmak için yetkili servisi tercih ettim. Bana 'disklerin değişmesi lazım, tornalandıkları için oldukça incelmişler' dedi. Dört disk orjinal olarak yenilendi.

3-4 ay sonra bir tamir işi için gittiğimde bana: 'disklerden de değişmesi lazım geliyor, problem varmış, ustaya soralım' denilince şaşırdım. Kendilerine disklerin serviste sıfır/orjinal takıldığını, plakam değiştiği için sistemden göremeyeceklerse faturasını getirebileceğimi söyledim. Buna diskler sıcakken soğuk suya/yıkamaya girip girmediğimi sordular. Aracın zaten doğru dürüst yıkamaya girmediğini, fazla kilometre yapmadığımı vs anlattım. İşim dolayısı ile bir iki gün sonra geleceğimi söyleyip ayrıldım. 2 gün sonra yapılan işlemlerin faturasını da bulup servise gittim.

Disklerde bir hata varsa garanti kapsamında yenileriyle değiştirilmesini, disklerin üzerinde herhangi bir işlem yapılmamasını rica ettim. 'Tamam biz sizi arayacağız, telefonda bildiririz' denildi. Bir kaç saat beklememe rağmen herhangi bir telefon gelmeyince servise gittim.

Aracın test sürüşünde olduğu, az sonra geleceği söylendi, yarım saat kadar da serviste vakit geçirdim. Sonuç itibari ile sadece sorumu cevaplayabilecek bir usta ile muhatap olabildim, verdiği cevap:

'Disk yüzeyinde reçine vardı, çok ince bir şekilde o tabakayı aldım, sorun yok'.

Bu cümleden sonra yorum size kalmış.

Uzun uzadıya anlatmak istemediğim, servisle ilgili kafamda bir iki başka soru işareti oluşturan durumu da gözönünde tutarak Gaziemir yetkili servisine gitmeyi düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bakalim beni de disklerden yolmaya çalışacaklar mı. Yeni silahları buysa buna karşı gardımı alıp gitmeden önce başka birine bi dislkeri göstereyim bakalim :) tesekkürler :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

disk de ki reçine neymiş yaaa :krrsz: frene bastın mı reçine meçine, hiç bir şey kalmaz o baskının altında. dalga mı geçiyo bunlar :sopa: kesin yanlış bir şey yapmışlar yada diskleri ayak üstü itelemek istemişler. bakmışlar ki diskler hakkaten yeni değişmiş, reçine meçine diye göz boyamaca laf çıkarmışlar. dedikleri lafı temizlemek için...

yetkili servis hikaye. yetkili servis bakımlı diye bir çok kişi bu arabalara yöneliyo ancak dümenin en büyüğü yetkili serviste dönüyo. ben şunu bilir şunu söylerim; arabayı, arabasını tanıyandan, dilinden anlayandan, ona gözü gibi bakandan alacaksın. servis mervis hikaye. şahsen arabamı aldığımdan beri servise bir kaç kere gittim. o da mecburen. onda da ne yapılması gerektiğini söyleyip öyle iş yaptırdım. illa ki serviste yapılması gereken olayların dışında da gitmem servise...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benimde garanti doldu 60000 bakımı için servise niyet ettim bi kere yarın gidiyorum, garanti dolduktan sonra bakımları artık dışarıda yaptırma niyetim zaten vardı, bakalım muamele nasıl olacak ona göre yolumuzu belirleriz.

Bazen farkında olmadan katakulliye gelmiş oluyoruz ama onu da daha sonra forumda paylaştığımızda saolsun küçüklerimiz/büyüklerimiz işten anlayan birileri görünce "yuh bu ne yaw" diyor uyanıyoruz. Herhalde arabamı sevmemdeki en büyük etkenlerden biriside bu forum ve bu güzel insanlar, saygılar :hi:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Belkide başka bir ilde Mazda yetkili servisine gitmiş olsam verdiğim paraya acımayacak, memnun olacaktım, bu yüzden forumdaki Mazda çalışanlarını ayrı bir yerde tutuyor, saygı duyuyorum.

Gaziemir yetkili servisinde emme manifoldundan ses yapıyor dedikleri için ikinci elde ilan açıp parça aramıştım ama daha sonra gittiğim başka bir yerde usta sesin manifolda giden LPG enjektörlerinden geldiğini, manifoldun normal çalıştığını ve bu sesin BRC markada normal olduğunu söyledi. Üstelik emme manifoldu dedikleri parça yetkili serviste 3 bin küsur lira. Benim güvenim kayboldu malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Belkide başka bir ilde Mazda yetkili servisine gitmiş olsam verdiğim paraya acımayacak, memnun olacaktım, bu yüzden forumdaki Mazda çalışanlarını ayrı bir yerde tutuyor, saygı duyuyorum.

Gaziemir yetkili servisinde emme manifoldundan ses yapıyor dedikleri için ikinci elde ilan açıp parça aramıştım ama daha sonra gittiğim başka bir yerde usta sesin manifolda giden LPG enjektörlerinden geldiğini, manifoldun normal çalıştığını ve bu sesin BRC markada normal olduğunu söyledi. Üstelik emme manifoldu dedikleri parça yetkili serviste 3 bin küsur lira. Benim güvenim kayboldu malesef.

bir usta enjektör sesini ayırt edemeyip manifold da sorun diyorsa o ustanın.......................... :sopa: :sopa: :sopa:  içimden sövdüm :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı bıraktım bekleme salonunda bu yazdıklarınızı okumak ayrı bir tecrübe oluyor benim için, doğumhane önü gibi oldu burası :D

:2funny: :2funny: :2funny: çocuk doğunca haber ver bari :2funny: kaç kilo doğacak acaba :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ön balatalarda sıkıntı varmış çocuğun, zaten ses yapıyor diye bende uyuzlanıyordum bitmiş yavrucuğumun balataları, du bakalım bundan sonra özel servis mi yetkili servis mi anlayacağız bir iki saate :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ön balatalarda sıkıntı varmış çocuğun, zaten ses yapıyor diye bende uyuzlanıyordum bitmiş yavrucuğumun balataları, du bakalım bundan sonra özel servis mi yetkili servis mi anlayacağız bir iki saate :D

özel servis :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...