Jump to content

Ebay'de satılan cruise control(hız sabitleyici) kiti

fkafka
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bildiğiniz gibi bizim eski kasalarda hız sabitleyici yok. Bunun için bir kit varmış,

http://www.ebay.com/itm/Rostra-250-9009-Cruise-Control-Kit-07-08-09-Mazda-3-/260746002754?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3cb5ac4142&vxp=mtr

Daha önce hiç hız sabitleyici kullanmadım, kullanılan arabaya binmedim. Ancak sanırım uzun yolda, rahatlık sağlıyor. Böyle bir kitten haberi olan, kullanışlı olup olmadığını bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bildiğiniz gibi bizim eski kasalarda hız sabitleyici yok. Bunun için bir kit varmış,

http://www.ebay.com/itm/Rostra-250-9009-Cruise-Control-Kit-07-08-09-Mazda-3-/260746002754?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=iteMazda3cb5ac4142&vxp=mtr

Daha önce hiç hız sabitleyici kullanmadım, kullanılan arabaya binmedim. Ancak sanırım uzun yolda, rahatlık sağlıyor. Böyle bir kitten haberi olan, kullanışlı olup olmadığını bilen var mı?

Dostum lpg işi tamam, ver elini kapı eşiği ver elini cruise kontrol diyorsun yanı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Linkini verdiğiniz hız sabitleyicisi ile ilgili bir bilgim yok fakat bu tip parçaları orjinal olmadığı sürece kullanmamanız gerektiğini düşünüyorum. Güvenlik açısından farklı sıkıntılar ortaya çıkartabilir.Gaz takılması veya bizim gaza kumanda etmemiz gereken durumlarda, mesela ani bir manevra veya sollama anı gibi, hatalı çalışabilir.Ayrıca bildiğim kadarıyla Cruise programı, araç üzerinde bulunan işletim sistemi Ecu'da saklanır.Bu program haliyle araçla birlikte tam anlamıyla optimize edilerek satışa sunulur.Dışarıdan takılı böyle bir sistemin Ecu ile ne şekilde irtibatlı olacağı ve-veya böyle bir bağlantının mümkün olup olmadığı net bilinmediği için aracınız açısından da sıkıntılar çıkarabilir.

Bende 2010 touring var ve bilindiği üzere bu versiyonda cruise control yok. Rahatıma düşkün bir yapım olduğundan ve daha öncede eski aracımda bu özellik olduğundan servise gidip taktırmıştım.Montaj esnasında aracın bende yanında bulundum, görünüşte servis elemanı alt tarafı 2 takım düğme sırasını direksiyonu sökerek ve ilgili bağlantıları yaparak yerine taktı.Daha sonra ise size yukarıda da bahsettiğim işin asıl önemli kısmı olan Araç işletim sistemine bilgisayar ile bağlanıp ilgili özelliği ecu'dan aktive etti. Yazılım zaten bu özellik olsun olmasın araçta mevcutmuş, yapılacak olan sadece düğmeleri satın almak ve bu özelliği aktif hale getirmek

Sizin araç modelinize cruise'nin mümkün olup olmayacağını bence servise sorunuz, eğer mümkün değilse bence hiç uğraşmayın daha iyi. Sağlıcakla kalın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

biraz önce başayar'ı aradım. 2007 model mazda 3'lere cruise control takıp takamadıklarını sordum. 2009 modellerine takabildiklerini fakat 2007 model için böyle bir seçeneğin olmadığını söylediler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilgiler için teşekkürler. Bu aletin sonradan takıldığını bile bilmiyordum.

@EskiGolflü aynen öyle abi, Bursa,Eskişehir'de falan dostlarımız var oralara gideyim diyorum :D

@Erdoğan Ardıç Bu kadar komplike olduğunu düşünmemiştim, serviste ne kadar ücret talep ettiler?

biraz önce başayar'ı aradım. 2007 model mazda 3'lere cruise control takıp takamadıklarını sordum. 2009 modellerine takabildiklerini fakat 2007 model için böyle bir seçeneğin olmadığını söylediler.

2009 ama yeni kasa mı eski kasa mı :) Sanırım yeni kasadan bahsediyorlar :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben geçen sene hız sabitleyicisini kdv dahil 420 tl'ye taktırmıştım.Parça ellerinde hazırda yoktu, sipariş ile 5 günde Belçika'dan kargo yaptırmışlardı.Ürün, impressive'lerdeki standart olarak sunulan hız sabitleyicisi ile birebir aynı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

2015' e ilk mesajımla merhaba  : )

Sonradan hız sabitleyici taktırmanın bir sakıncası var mıdır ?  Daha önce kullanmadım ama uzun şehirler arasında yakıt tüketimi ve kullanım kolaylığına etkisi olacağını düşünüyorum. Sabitleme dışında el gazı vs gibi özellikleri mevcut mu ?

Herkese hayırlı  , sağlıklı,  kazasız güzel bir yıl dilerim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...