Jump to content

Mazda 323 /Lantis) 0-100 km/h Hızlanma 17 Saniye Normal mi?

lantisman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

abi bi daha yapma bence en azından kırmızı guzuyla yapma.:)allah korusun şanzumanı indirmek falan var işin ucunda.

Gitse de yapsak, gitmiyor ki hımbıl... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 40
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• domestos

7

• alişemet

9

• ismail1903

4

• Revolution

4

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

ben de alabilirim abi bi kaç günlüğüne fotoğraf çektiririz...zira çok yakışıklı kerata maşallah:)

Sadece fotoğrafsa olur, yoksa mümkin deel... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim arabadamı birşey var bilemedim şimdi,yalan yok 2 de kesiciye girdiği anda 120 nin bir tık üzerinde oluyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oğuzhanın dediği değerler benzin için normal.Bende benzinde 9 küsur yakalamıştım Aracım familia gt .Fakat 626 da bu değerlere ulaşamazsınız.F8 motorlu araçlarda 2 vitesde 115 in geçileceğinin düşünüyorum. Geçen günde konuşuldu bu konu dişlilerle ilgili. Fakat 626 larda olabilir. 100 km hızlanma değeri olarak ise f8 motor yani 323 1840 cc 99 sonrası motor 626 dan adaha atak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bahsedilen bu hız değerlerini gps ile karşılaştırdınız mı ? kadran ne kadar fazla gösteriyor gerçeğinden bu önemli. benimki 100 ile giderken 105 gösteriyordu 195/60 lastikle. Şu anda 195/65 takılı sanırım bunda gps ile birebir aynı gösterir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bahsedilen bu hız değerlerini gps ile karşılaştırdınız mı ? kadran ne kadar fazla gösteriyor gerçeğinden bu önemli. benimki 100 ile giderken 105 gösteriyordu 195/60 lastikle. Şu anda 195/65 takılı sanırım bunda gps ile birebir aynı gösterir

Gps ile bakmak gerçekten aklıma hiç gelmemişti. BU değeri ölçtüğümde 195/65/15 vardı. Gps daha kesin sonuç verebilir tabii ki. Teşekkür ederim hatırlatma için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ee bir video koyarsınız artık millet lantis görsün :)

Valla müsait bir vakit yanımda video alacak birini bulursam koyarım tabiki

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oğuzhan senin videoya bişey dediğim yok bende şaşkınlıkla izledim ama genel olarak tüm araçların kadranlarında sapma var özelliklede maksimum hızlarda bu dahada artıyor. Bahsi geçen tüm araç sahiplerine seslendim gps ile test konusunda

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gps sinyalinin kesilebileceği yerlerden geçmiyorda düz ovada test ediyorsan hata olacağını pek sanmıyorum. hız testlerinde de hep gps kullanılıyor kadrandaki değere bakıldığını görmedim. Ama ultrasonik radarla sağlamasıda yapılsa iyi olurdu tabi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı ilk aldığımda yaptığım gps ölçümlerinde araç gps den 4kmh fazla gösteriyordu geçen tekrar ölçtüm aynı.

Fakat 0-100 değeri gibi performans ölçümlerinde kullanıcıların somut değer elde etmesi söz konusu değildir gps le filan olacak işler değil bunlar.fabrika verileri esastır,kendimizin bunu sağlıklı ölçmek gibi şansı yok kişisel denemelerle şu değeri yakaladımlar sadece varyasyondur

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

merhabalar.Yaklaşık 3 sene evvel bende mazda famlia 1.8 almıştım.Ve 1 sene kullandım.Bende arkadaş gibi merak edip 0-100km amatör denemeler yaptım bı kac defa.Benım aracta 17-18sn gıbı degerlerde hızlanıyordu.(LPG 'de ıken).Egsoz ve kat.ıptalı buji ve kabloları değişimleri sonucunda 11sn değerinin biraz altını yakaldım.(Yanlız aracın yağ yakma subap problemıde vardı) Bunun altına egımlı yol dısında ınemedım:)2.vites 115km'ye kadar cıkıyordu bendekı arac ama cok saglıklı bı aksiyon degıl tabıkı bu sonuçta bıraz yaşlı araç performans olsun diye kol çıkar,motor perişian olur fazla sıkıştırmamak gerekli diye düşünüyorum.Aracın eksisi turbocharger olmaması ve torkun biraz zayıf ve vites oranlarının uzun olması sebebi ile ara hızlanmalarda vites dusurmeden cabuk tepkı vermemesi...Herkese kazasız surusler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...