Jump to content

Keskin Dönüşlerde Gelen Ses

altaylim1914
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Öncelikle cümletten selamın aleyküm.Bendeki sorun ilk kalkışta olmak suretiyle çok keskin u dönüşü yapar gibi düşünün o vaziyetteki dönüşlerde ön lastiklerden çatır çutur demir kırılması gibi ses geliyor.Rotillerden olabilir mi sizce benim tahminim bu yönde.Motor ve elektronik hariç diğer kısımlardan pek anlamam açıkçası.Şimdi gidipte ufak bi masrafsa eğer çok para vermemek ve bilgi almak adına sizlere sormak istedim.Yardımcı olucak herkese şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

"Tak tak tak tak" diye gelen ses dış aks kafalarından, demir demire sürtünüyormuş gibi gelen ses de fren balatalarından yapar. fren balatalarını sabitleyen frene basılmadığı zaman yerinde tutan bir yay sistemi vardır her araçta farklıdır. onların işlevini yitirmesinden veya balataların bittiği durumda yapar.

kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Yardım için teşekkürler. Frenle alakalı bir sorun değil,balatalar,diskler yeni değişti zaten,sorun kısaca şu ilk kalkışta u dönüşü yaptığımızı düşünün tam o zaman çıtır çıtır sesler geliyor sorun tam olarak bu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rot başları ve rotillere baktırmak gerek gibi görünüyor, lifte kaldırınca sorun anlaşılır zaten, yüksek meblağlar ödemenize gerek yoktur büyük ihtimalle ama şayet direksiyon kutusundan, direksiyon göbeğinden geliyorsa ses, biraz daha maliyetli çıkacaksınız demektir işin içinden.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Direksiyon pompasına baktır bence

Sanmıyorum, çünki; ses pompa kaynaklı olsaydı, araç çalışırken durduk yerde tam sağ tam sol yaptığında da aynı ses gelirdi...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanmıyorum, çünki; ses pompa kaynaklı olsaydı, araç çalışırken durduk yerde tam sağ tam sol yaptığında da aynı ses gelirdi...

;)

Acaba durduk yerde çevirince geliyomuki , onu bilmek lazım.Bide onu denemek lazım.Biz otobüs firması işletiyoruz , bizim otobüslerde sık başımıza gelirde o bakımdan.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Acaba durduk yerde çevirince geliyomuki , onu bilmek lazım.Bide onu denemek lazım.Biz otobüs firması işletiyoruz , bizim otobüslerde sık başımıza gelirde o bakımdan.

U dönüşü ve kalkışlarda bu ses geliyor denildiğine göre... Direksiyon pompası seçeneğini ilk başta devre dışı bıraktım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dış aks lardan bence benimde yapıyor geçen iyice kötüydü bi ara direksiyon dönerken bile kıtırtı gelmeye basladı rotiller ve alt tabla salıncaklar değişti şimdi sadece direksiyonu çevirip ilerlemeye başladığımda tak tak tak diye ses geliyor onun içinde aks ları değiştirmem lazım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...