Jump to content

Amortisör Tavsiyesi

m_a_s
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamlar 2007 model mazda 3 dinamik sedan aracım şu anda 75000 km de iki üç gün önce alt takım kontrolünde amörtisörler ölmüş dedi garçakten araçla kasislerden geçince vuruntu yapıyor ve direksiyonda titreme oluyor

ben malesef aracı biraz sert ve hovarda kullandım ancak 75000 km de bu normal mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konuda net bir tecrübem yok, ancak serviste 18 yıllık amortisörün araçtan çıkarıldığını duymuştum...

Başka bir yere de kontrol ettirmekte fayda olur derim.

hocam diğer forumda hiç bahsetmedim hemen vw ciler hücum eder diye  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam diğer forumda hiç bahsetmedim hemen vw ciler hücum eder diye  :D

Onlar kendi markalarının 120 binde nasıl döküldüğüne baksınlar...

Yakın akrabamda yeni kasa jetta otomatik dizel var ve araç 120 bin kmde su motorundan farksız çalışıyor... Alt devirlerde toparlayana kadar sekman şakırtısı (sanırım pek anlamam) insanın moralini bozuyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sizin kasalarda amortisörden ziyade amortisör kule başlarında bir problem oluyordu hatırladığım kadarıyla. Hatta bu aracı sıfır alanlar garantiden değiştirmişti. Aynı şekilde arka link kolları.

Hocam bu bilgi iyi oldu, peki sorunun giderilmesi noktasında maliyeti düşürüyor mu yoksa amortisörlerin değişmesi zaruri mi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Onlar kendi markalarının 120 binde nasıl döküldüğüne baksınlar...

Yakın akrabamda yeni kasa jetta otomatik dizel var ve araç 120 bin kmde su motorundan farksız çalışıyor... Alt devirlerde toparlayana kadar sekman şakırtısı (sanırım pek anlamam) insanın moralini bozuyor...

Yav zaten adamlar 30 yıl önce dedelerinin  bindiği araca "golf" biniyorlar hala farkında değiller kasa aynı kasa biri iki makyaj yapıp ısıtıp ısıtıp getiriyorlar 30 yıl sonra ki golf nasıl olacak dersen cevabı belli :D, Ama ben yine de mazda ya laf etmesinler diye zira bu sorunun benim kullanımım dan kaynaklandığını düşünüyorum orda hiç bahsetmedim koz vermeye gerek yok. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Söylemek istediğim amortisörleri değiştirseniz de sonuç değişmeyebilir. Hangisi arızalı ise onu değiştirmek gerekir. Gidip sorununuzu söyleyin amortisör derlerse değiştirin değiştirdikleri halde sorun devam ederse iade etme şansınız olur.

Teşekkürler , teknik bilgim olmadığı için soruyorum , anladığım kadarıyla amortisörler ayrı parça,amortisör kule başları ayrı parça sorun kule başlarında ise sadece onun değişmesi yeterli o zaman.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

amortisörleriniz yağ kaçırıyormu ona bir bakın..yağ kaçıtmasını direksiyonu sağa ve sola tam kırarak kontrol edebilirsiniz ıslaklık bariz belli olur eğer amotisörlerinzi patlak ise..o zaman değiştirirsiniz yanii...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

amortisörleriniz yağ kaçırıyormu ona bir bakın..yağ kaçıtmasını direksiyonu sağa ve sola tam kırarak kontrol edebilirsiniz ıslaklık bariz belli olur eğer amotisörlerinzi patlak ise..o zaman değiştirirsiniz yanii...

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...

kendi aracima amortisor bakmistim servis piyasanin altinda fiyat verdi orjinaline.

Servis çoğu zaman uygun fiyat verebiliyor bence parça almadan önce mutlaka servisinide arayın ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

herzaman servis butce onemli tabiki orjinalin kokusu bile farkli :-D

Hiç olmazsa garantisi var iadesi var..
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...