Jump to content

Benzin Göstergesi Sorunu

rodostolu
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

selam arkadşlar benzin göstergem ilk çizginin altına düştüğünde bnzin bitiyor ışık bıle yanmadan yolda kalıyorum bunu neden yapar yardım edebilirmisiniz :kafa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

selam arkadşlar benzin göstergem ilk çizginin altına düştüğünde bnzin bitiyor ışık bıle yanmadan yolda kalıyorum bunu neden yapar yardım edebilirmisiniz :kafa:

muhtemelen benzin ibreniz kalibre edilmemiş yada kalibrasyonu bozulmuş. gösterge sökülüp tamir işlemine maruz kaldıysa veya kurcalandıysa ibreyi bobine doğru oturtamamış olabilirler yani ibreniz olması gereken pozisyondan yukarıda monte edilmiştir. veya ibrenin bobini döndüğü yuvada takılı kalmaktadır. benzin bitiyor ışığıda göstergenin pozisyonuna göre yandığı için benzini hala var zannedip yanmamaktadır...

bunu teyit etmek için mantıken aracı stop ettiğinizde gösterge biraz havada kalıyo olabilir. sizin aracınızın göstergesinin iç çalışma prensibinin nasıl olduğunu bilmediğim için bir ihtimal olarak söylüyorum bunu. bazı göstergelerde stoper olur ve ibre inip ona dayanır. bazıları ise ibreyi hareket ettiren bobinle hareketi sınırlanmıştır...

bunlara ek olarak benzin deposundaki şamandıra yukarıda takılı kalıyo olabilir. benzin pompasının kapağını çıkarıp kontrol etmek lazım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konuyla ilgisi yok gibi ama aklıma geldi diye yazıyorum;

Arkadaşım o dönemler kuş serisi teneklerden kullanıyor ve lpg icat edilmemişşş  :P O derece eski bir anı yani...

:D

Aracına, 8-10 litre benzin alıyor ve şehir içi iki tur atmadan kırmızı daha doğrusu turuncu renkli o mel'un ışık yanıyor...  ;D

Durmadan yanan ışığa bakarak ha bire söyleniyor,  :sopa:  en sonunda ışığı görmemek için bantla ışığı kapatıyor, bir süre rahat dolaşıyor ancak hiç olmadık yerde yolda kalınca o mel'un ışığın faydasının yolda kalmamak olduğunu anlıyor...

Teee eskilerden.

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konuyla ilgisi yok gibi ama aklıma geldi diye yazıyorum;

Arkadaşım o dönemler kuş serisi teneklerden kullanıyor ve lpg icat edilmemişşş  :P O derece eski bir anı yani...

:D

Aracına, 8-10 litre benzin alıyor ve şehir içi iki tur atmadan kırmızı daha doğrusu turuncu renkli o mel'un ışık yanıyor...  ;D

Durmadan yanan ışığa bakarak ha bire söyleniyor,  :sopa:  en sonunda ışığı görmemek için bantla ışığı kapatıyor, bir süre rahat dolaşıyor ancak hiç olmadık yerde yolda kalınca o mel'un ışığın faydasının yolda kalmamak olduğunu anlıyor...

Teee eskilerden.

:tey:

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: ahahahahahaaaaaaa  :2funny: :2funny: senin arkadaş da kaşınmış abi :2funny: :2funny: :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arka koltuğun altında benzin deposunun ağzında şamandra va,r onu dikkatlice ,contasına zarar vermeden söktürünüz , sanırım şamandra takılı kalıyor, tamir edilebiliyosa ettirin , aksi halde değişmesi gerekir. kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Selam Beyler

Böstergede bir problem mi var yoksa benzin mi yetersiz anlayamadım. Benzin yetersiz olduğu zaman yanması gerekmiyor mu ?

xpahqv.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

depoyu full doldurunca nasıl cızgıden yukarı cıkıyormu

İbre çıkıyor. o bozukl değil, Işık sönmüyor.

depoyu hiç fullemedim şimdiye kadar. ama Würth uygulaması yaparken dolduracağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni konu açmadan önce, forumda küçük bir arama yapmanız ve var olan konuları kullanmanız, forum tertip ve düzenini sağlayacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fotoğraftaki haliyle bile ışığın yanmaması gerekir...

benzin pompası arızalı biliyorum ama ondan mıdır acaba,  ya da elektriksel. başka problem olmaması lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzin pompası değil sorun, bu sorunu şöle bir değerlendireyim, eğerki  uyarı  ışığı kadrandaki göstergenin durumuna endeksliyse, sorun elektriksel,  yoo göstergeyle alakası yok ise direk şamandraya bağlı ise sanırım sizin göstergeniz bozuk,  yani olmayan  benzini var gösteriyor tabii benzin olup olmadığını siz biliyosunuz,  sayın ali gb  benzib var ise bu teoride uymaz, sadece direk göstergeden kaynaklı elektriksel bir sorun var diyebiliriz normalde o ışık E nin bile altında yanar, bir oto elektrikçisi halleder.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzin pompası değil sorun, bu sorunu şöle bir değerlendireyim, eğerki  uyarı  ışığı kadrandaki göstergenin durumuna endeksliyse, sorun elektriksel,  yoo göstergeyle alakası yok ise direk şamandraya bağlı ise sanırım sizin göstergeniz bozuk,  yani olmayan  benzini var gösteriyor tabii benzin olup olmadığını siz biliyosunuz,  sayın ali gb  benzib var ise bu teoride uymaz, sadece direk göstergeden kaynaklı elektriksel bir sorun var diyebiliriz normalde o ışık E nin bile altında yanar, bir oto elektrikçisi halleder.

Evet Gürhan usta, bende öyle düşündüm. Benzin var, kadranda sorun yok, kadran çıkıyor benzin alınca. Işığın yanması bir sorun teşkil etmez zannedersem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...