Jump to content

Mitsubishi Colt Hakkında Bilgileriniz.

İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar.

Kayınço aklına takmış Mitsubishi Colt'u, harıl harıl 2.el araştırıyor. 1.3 Motor otomatik vites olanlarıyla ilgileniyor. Bu araçla ilgili pek bir bilgim yok. Bizim forumdan acaba bu araca daha önce sahip olanımız var mı? Yada bir yakını, arkadaşı kullanıp ta tecrübe edeniniz var mı ?

Araç üretimi duran bir model. Yerine Space Star diye bir model geliyormuş bu arada.

Kayınçoyu Colt'tan vaz geçirmeye çalışıyorum. Mazda 2'yi aşılamaya çalışıyorum. Eşi de kullanacağı için küçük ve otomatik vites bir otomobil arıyorlar.

Benim aklıma öncelikli Mazda 2 var. Olmadı Honda Jazz, eski sahibi olduğum araçtır Jazz.

Mazda Bostanlar'a götürüp, Mazda 2 test sürüşüne çıkarayım ki. Aşılama başarılı olsun. :)

Ama Colt'ta aklında soru işareti kalmasın diye. Deneyim ve tecrübe var ise bilmek isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mitsubishi çok iyi bir otomobil markası. en az honda kadar sağlamdır hatta honda'dan daha sağlam olduğunu düşünüyorum.. Emin değilim belki yanlış hatırlıyorumdur ekonomik kriz nedeni ile birkaç ay önce üretildiği fabrika kapanmıştı ve colt'un üretimi başka fabrikaya alınmıştı galiba. Bir arkadaşım bahsetmşti acayip rahat bir otomobil falan filan diye. Benim bildiklerim bukadar .. Ama fabrika olayından emin değilim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim de ortak duyumlarım, çok rahat, iç hacmi oldukça geniş ve ferah bir araç olduğu. Ama araçtaki en büyük soru işareti otomatik şanzımanı. Konforlumudur, kullanışlımıdır, sorunsuzmudur. Servis,yedek parça ve periyodik bakım fiyatları nasıldır. Kaza yada büyük arıza durumlarında parça temin sıkıntısı varmıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben baya kullandım samimi arkadaşımda var.

2004 model 1.3 otomatik vitea ama tam otomatik değil.

arabanın içi geniş ve ferah benzinli olduğunu düşünürsek yakıtıda fena değil ama sürüş açısından bence çok kötü.

Şöförün göürş açıları ön çıtaların yeri bence tam bir mühendislik hatası.

Sola dönüştü döndüğünüz yeri görmüyorsun.

Ayrıca otomatik olmasına rağman araba normal bir arbadan daha fazla geri kaçıyor ve debryaj olmadığı için tek şansın el frenini çekmek oluyor.

Bence jazz tercih edilebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben baya kullandım samimi arkadaşımda var.

2004 model 1.3 otomatik vitea ama tam otomatik değil.

arabanın içi geniş ve ferah benzinli olduğunu düşünürsek yakıtıda fena değil ama sürüş açısından bence çok kötü.

Şöförün göürş açıları ön çıtaların yeri bence tam bir mühendislik hatası.

Sola dönüştü döndüğünüz yeri görmüyorsun.

Ayrıca otomatik olmasına rağman araba normal bir arbadan daha fazla geri kaçıyor ve debryaj olmadığı için tek şansın el frenini çekmek oluyor.

Bence jazz tercih edilebilir.

Teşekkürler verdiğin değerli bilgiler için. :) Öncelik Mazda 2 olmadı artık Honda Jazz konusunda işliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2004 de Colt u test ettim çok sert geldi , Jazzı test ettim ses izolasyonu yoktu kafa şişirdi ikisinide beğenmedim gittim Getz aldım :) .. Ancak yeni kasa Jazz kullandım geçenlerde ve gerçekten çok rahat keyifli bir araç...Kullandığım yol arnavut kaldırımıydı araç gayet rahat ettirdi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2004 de Colt u test ettim , Jazzı test ettim ikisinide beğenmedim gittim Getz aldım :) .. Ancak yeni kasa Jazz kullandım geçenlerde ve gerçekten çok rahat keyifli bir araç...Kullandığım yol arnavut kaldırımıydı araç gayet rahat ettirdi..

Bende Getz önerecektim o fiyatlara ama işinize karışmak gibi olmasın diye yazmamıştım, Emre yazınca ve test ettiğinide söyleyince heralde aklın yolu bir diye düşündüm...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Veli abi de aracı tanıyor sanırım , Getz in ses izolasyonu ve ön görüş açıları çok çok  iyi dolayısıyla 160-170km  kapatıp burdan Antalyaya rahat rahat gidersiniz,  yalnız araç iyi bir lastik istiyor, michelin eco saver gibi yumuşak lastikler yeterli olur ... Tüketim olarak diğerlerinden bir miktar fazla yakabilir ama performans verdiği için göz ardı edilebilir...

Küçük arabalarda sıralama yapacak olursam

1. Mazda 2

2.Yeni Kasa Jazz

3. Yeni Kasa Fiesta

4. Yeni Kasa Getz 1.4 100 hp

5. Eski Kasa Getz 1.3 82 hp (1.3l den fazla performansı var, bendeki araç )

6. Eski Kasa Jazz

7. Eski Kasa Fiesta

8. Colt

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende Getz önerecektim o fiyatlara ama işinize karışmak gibi olmasın diye yazmamıştım, Emre yazınca ve test ettiğinide söyleyince heralde aklın yolu bir diye düşündüm...

2004 de Colt u test ettim çok sert geldi , Jazzı test ettim ses izolasyonu yoktu kafa şişirdi ikisinide beğenmedim gittim Getz aldım :) .. Ancak yeni kasa Jazz kullandım geçenlerde ve gerçekten çok rahat keyifli bir araç...Kullandığım yol arnavut kaldırımıydı araç gayet rahat ettirdi..

8 yıldır şirkette beraber çalıştığım arkadaşım almıştı Getz. Bu güne kadar bir çok araç sahibi olmuştu kendisi. Bu güne kadar bir aracı sattığıma bu kadar sevinmemişimdir demişti.

Aracı sıfır almıştı. Fakat 10-15 Km den sonra otomobilin her yerinden gıcırtı mı dersiniz, takırtı mı dersiniz o tarz sesler gelmeye başlamıştı. Yola sağlam tutunan bir araç değildi, güven vermiyordu.

Birde otomatik vites konusunda nedir, ne değildir meçhul Getz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Veli abi de aracı tanıyor sanırım , Getz in ses izolasyonu ve ön görüş açıları çok çok  iyi dolayısıyla 160-170km  kapatıp burdan Antalyaya rahat rahat gidersiniz,  yalnız araç iyi bir lastik istiyor, michelin eco saver gibi yumuşak lastikler yeterli olur ... Tüketim olarak diğerlerinden bir miktar fazla yakabilir ama performans verdiği için göz ardı edilebilir...

Küçük arabalarda sıralama yapacak olursam

1. Mazda 2

2.Yeni Kasa Jazz

3. Yeni Kasa Fiesta

4. Yeni Kasa Getz 1.4 100 hp

5. Eski Kasa Getz 1.3 82 hp (1.3l den fazla performansı var, bendeki araç )

6. Eski Kasa Jazz

7. Eski Kasa Fiesta

8. Colt

Kafamda ki listeyi yazmışsın. İlk sıralama bulunacak aracın temizliğine ve fiyatına göre bende değişebilir. Temiz ve uygun fiyatlı Jazz olursa, birinci sırada yer alabilir.

Bu listeye yeni kasa Clio'yuda ekleyebiliriz bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Clio tavsiye etmek için hiç aklımdan geçmiyor İlhan :) Hele ki o yeni kasayı görünce özellikle kırmızısı parlak ruj rengi olan , bu kadar feminen bir araç görmedim , o araca binen erkekleri ayrıca tebrik ediyorum ,  Monica Bellucci ye bakarak tasarladım diyor adam , monica bile bu kadar dikkat çekici değil...

Ben Getzi 60.000 km kullandım , o zamanlar otobanlar da boştu, İstanbul - İzmir ve İstanbul Antalya en iyi zamanları bu araçla yaptım, küçük olduğundan yolda çok rahat ettiririyor , yerden yüksek olduğu için sürat algısı düşük yani viraja ister istemez hızlı giriyorlar alçak araçlara göre, bu nedenle korkuyorlar birde Getz acemilik aracı binenlerin çoğu lastikleri değiştirmeyi, tekerlerini şişirmeyi dahi bilmiyor , Hyundai fabrikasında mühendis olan abimiz bende aracı görünce çok iyi seçim demişti, Kore imalatı olduğu için burdaki accentlerden daha kaliteliydi işçiliği...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Emre'cim yeni Clio'ya gözümün kayması biraz duygusal sanırım. Mazda 3'ün tasarımcısı, yeni Clio'yu tasarlamıştı. :)

Şaka bir yana, Clio kendi segmentinde giriş donanımı en yüksek araç. Bir çok şeyi standart hale getirmiş Renault. 1.5 dizel motoru çok ekonomik ve sorunsuz. Otomatik vites Edc seçeneği var. Yedek parça ve Servis ağı yaygın. Hal böyle olunca mantıklı geliyor.

Ben tercih edermiyim ? Eski bir Megane II kullancısı olarak hayır derim. Ama yaşım genç olsa, bekar olsam yada çocuk olmasa. Mantıken tercih edebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...