Jump to content

Sis Farı mı ? Gündüz Ledi mi ?

cihannnkaya
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 50
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• NoooFearrrr

10

• domestos

10

• yed

4

• ezmocesteri

6

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

sizlerle daha önce eski gündüz ledi fotolarını paylaşmıştım

ama aynı alana eski ledleri çıkarıp 2 adet COB led gömdüm (tanesinde 160şar led bulunan)

görüntü değişti ve eskiden tek kademeli olan sistemi simdi çift kademeli olarak çalıştırabiliyorum yakında yeni resimleri de sizlerle paylaşacağım arkadaşlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ilk kasa için gündüz led çalışması yapan yok mu hic ya da fikri olan.Sanki bizim araçlarda uygun hiçbir yer yok gibi bunun için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ilk kasa için gündüz led çalışması yapan yok mu hic ya da fikri olan.Sanki bizim araçlarda uygun hiçbir yer yok gibi bunun için.

Bizim kasalarda; ön taraf çok oval olduğu için gündüz farı koyabilecek yer bende bulamadım, bu yüzden hiç düşünmüyorum... Orta kasalarda alt kısımlar daha düz olduğu için yakışıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

birinci resimde sönük hali mevcut eskiden nikelajlı gibiydi ama füme forma döndü

ikinci resimde sağ ve sol iki gündüz farı içersinde de iki adet 17 cm lik  COB led mevcut ve ikisi de yanmaktadır.

üçüncü resimde ise zenonlar yandığında tek COB led sönüp diğeri yanmaya devam etmektedir.

kendinden gündüz farı olan araçlarda kısa farlar yanmaya başladığında gündüz ledi bir miktar sönük yanmaktadır ya aynı o mantıkla bir uygulama yapmış bulunuyoruz

ki COB ledin bir tanesi bile çıplak gözle xenon parlaklığında ve beyazlığında yanmaktadır.

resimleri yeterli görmeyen arkadaşlar olursa video ile de yardımcı olmaya çalışırım.

birde eski haliyle ilgili resimleri buraya ekleyeyim ki cob ledin farkı daha net görülebilsin

post-7872-141695298712_thumb.jpg

post-7872-141695298714_thumb.jpg

post-7872-141695298717_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet servsteki ustamız araya bir röle ve sigorta ile güzel bi tesisat yapmıştı, şuan kontağı çevirdiğim anda 2 çift yanıyor ve far sensörü kısa farı açtığında 1 çifte düşüyor (böylece akşamları da düşük kademede yanmaya devam ediyor ve içeriye bir adet anahtar gizledik akşamları o yanan 1 çifti de istediğimizde söndürüp açabiliyoruz.)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet servsteki ustamız araya bir röle ve sigorta ile güzel bi tesisat yapmıştı, şuan kontağı çevirdiğim anda 2 çift yanıyor ve far sensörü kısa farı açtığında 1 çifte düşüyor (böylece akşamları da düşük kademede yanmaya devam ediyor ve içeriye bir adet anahtar gizledik akşamları o yanan 1 çifti de istediğimizde söndürüp açabiliyoruz.)

Anahtar olması çok iyi olmuş.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu tarz rölelerde, bobini çektirmek için yakıt pompası falan mı kullanılıyor?

Bobin çektirme veya yakıt pompasıyla alakası nedir anlamdım rölenin, röle eneji hattı çekildikten sonra ki genelde araçta ek tesisat için bırakılmış boş hatlar vardır, oradan çekilir, araya bağlanıp şase verilerek ilgili tesisat üzerindeki yükü kaldırmak için kullanılır, ben öle biliyorum.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...