Jump to content

Sis Farı mı ? Gündüz Ledi mi ?

cihannnkaya
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

Nihayet kaporta boya işine girişebildim ve bir konuda fikrinizi almak istiyorum.

Hızlıca iki uygulama yaptım , yorumlarınızı bekliyorum  ;D

(Tamponun siyah kısmı ve panjurun çerçevesi araç renginde oldu)

post-8797-141695295202_thumb.jpg

post-8797-141695295217_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 50
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• NoooFearrrr

10

• domestos

10

• yed

4

• ezmocesteri

6

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Tabi ki farklı , görünüme dayalı bir kişiselleştirme hedefliyorum , aydınlatmada sıkıntım yok xenon gayet net bir görüş sağlıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tabi ki farklı , görünüme dayalı bir kişiselleştirme hedefliyorum , aydınlatmada sıkıntım yok xenon gayet net bir görüş sağlıyor.

Aracında xenon varsa tavsiyem gündüz farı dedikleri zımbırtıdan takmandır... Parkları da beyaz yaparsın görünüm çok hoş olur... Sis farı yapacaksan da, ampulünü beyaz yap dediğim uyum oluşsun...

Kazasız günler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Bende baya niyetlenmistim bir ara bu gündüz ledlerine ama bizim araçlarda takacak uygun bir yer yok ya da uygun model yok.En azından ben bulamadım. Bulan arkadas varsa ve resim paylasirsa memnun olurum.Tabi orjinal parcalarda kesme bicme olmadan olmali bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olmuşken ikisi birden olsun. Günümüzün yeni araçlarında bunlar mevcut zaten. Gündüz farlarıyla ilgili şöyle bir sıkıntı var. Malum hepsi Çin malı oluyor. Ve su sızdırma olasılıkları oldukça fazla. Oto yıkamada tazyikli su ile yıkarken bu sorunlarla karşılaşılıyor. O yüzden Led gündüz farı aldıktan sonra. Suyun gireceği bölgeleri, slikonla iyicene izole etmenizi tavsiye ederim. Ve ayrıca oto yıkamada, mümkün olduğunca yıkama tabancasını üzerine tutmasınlar.

Sis farına gelince diyeceğim.. Burada Veli abi bana gülecek. :D

Sis farı amacına uygun kullanılacak ise sarı renk olarak aydınlatmalı. Sisi kıran renk sarıdır. Yok ben görüntü amaçlı yapacağım diyorsanız. Mor bile yaptıran var. :D  :geyik:

Size kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olmuşken ikisi birden olsun. Günümüzün yeni araçlarında bunlar mevcut zaten. Gündüz farlarıyla ilgili şöyle bir sıkıntı var. Malum hepsi Çin malı oluyor. Ve su sızdırma olasılıkları oldukça fazla. Oto yıkamada tazyikli su ile yıkarken bu sorunlarla karşılaşılıyor. O yüzden Led gündüz farı aldıktan sonra. Suyun gireceği bölgeleri, slikonla iyicene izole etmenizi tavsiye ederim. Ve ayrıca oto yıkamada, mümkün olduğunca yıkama tabancasını üzerine tutmasınlar.

Sis farına gelince diyeceğim.. Burada Veli abi bana gülecek. :D

Sis farı amacına uygun kullanılacak ise sarı renk olarak aydınlatmalı. Sisi kıran renk sarıdır. Yok ben görüntü amaçlı yapacağım diyorsanız. Mor bile yaptıran var. :D  :geyik:

Size kolay gelsin.

:D

Sis farının amacını bilen olsa zaten sarı renk olurdu İlhan...

Ben yeri boş ve hoş görünmüyor diye sis farı aradım bulamadım, elektrikçi arkadaş oraya ben çok güzel led takarım olur biter dedi ve gerçekten hoş oldu, 1,5 senedir sıkıntısız da kullanıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim bu konudaki düşüncem  , mevcut fotodaki gündüz ledlerini daha ışığı güçlü ve kaliteli ledlerden seçerseniz sis farına gerek kalmıyor , her iki işlevise yapıyor, ledlerin sis farından bir çok yönden avantajı var öncelikle elektrik sistemini kasmıyor çok az bir enerji çekiyor , daha parlak vede gösterişli duruyor, gündüzünde bayağı fark edilir oluyosunuz, dezavantajı çok pahalı olması, çabuk arıza yapabiliyorlar , özellikle içine su kaçarsa, olurda led alırsanız her tarafını silikonla izole ediniz, sis farlarına gelince iki tanesi 15-20 tl arasında değişiyor gerçi içindeki ampuller çok dandik ,2 gün içinde patlıyor,  kaliteli takacak olursanız çifti 10tl , sis farlarının dez avantajı çok enerji çekiyor bazen ampulun ısısı camını çatlatabiliyor, üzerine şeffaf veya renkli film çekilirse daha sağlam oluyor.

Bir hatırlatma daha farlarınızı takan elektrikçiye yeniden sis tesisatı çektiriniz vede kontağa bağlı röleli olmasınıda isteyiniz, kesinlikle parklara veya başka bir sisteme ekleme yapmayınız, sis farının çektiği enerji tüm sistemi veya bağlıysa far kollarını yakabilir, kontağa bağlı olmaması durumunda aküyü tamamen boşaltabilir,unutulması durumunda. led ler değilde sis farı tüm aracın stoplarının çektiği enerjiden fazlasını çeker,  hatta rölantiyi bile düşürerek etkiler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gürhan ne kadar güçlü olursa olsun, hiç bir led, sis farının işlevini yerine getiremez... İkisinin işlevi ayrıdır...

Bu dediklerim gerçek led ve gerçek sis farları için geçerlidir. 15-20 liraya sis farı olmaz, olsa da sadece görüntü olur, zaten toplum da görüntüden başka bir şey istemiyor... Yılın üçte birini sis altında geçiren iklim şartlarında yaşamıyoruz, yaşasaydık herkes neyin ne olduğunu rahatlıkla anlayabilirdi... İlhan ve ben de buradan bir şeyler yazıyor durumunda kalmazdık...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ama arkadaşın fotoda gösterdiği sis farları yazdığım gibi 20 tl lik sis farları sayın domastos,  hatta 93-98 kasa toyotaların tampon sislerinden vede çok zaada güzel işlevini yapıyor, çokta kullanmışlığım var, zaten fotodaki sislerin hepside dediğim gibi, pekte kalite farkı yok bir çoğunun arasında,  ayrıca ledlerin sis farı görevi yapamayağı fikrirnizede katılımıyorum, günümüdeki son yeni nesil lüks araçların farları bile led oldu artık, ayrıca bu ledlerin 1 wat 3 wat ve 5 wat gibi çok farklı çeşitleri var bırak sis farını,  far gibi ışık veriyolar ,  ahh şimdi oktay usta olsada anlatsa, bu işerin erbabı vede ustası odur.

Siz gündüz farını büyük farların içinde düşünürseniz tabii sizin için sadece parlayan bir iki led olur,  ama bu ledleri güzel bir merceğin arkasına monte edilmiş vede tamponda farklı bir yerde  görseydiniz böle demezdiniz , nette araştırınız bana hak verirsiniz, yeni teknolojinin gerisinde kalmayınız ben de bir ara kullandım sonra birisi su alıp arızalanınca çıkardım.

Sonuçta bize fikrimizi soran arkadaşın takdirine kalmış , ülkemizde sis olsada olmasada , kullanılır bir ekipman, vede çoğu kişinin gösterişte olsa hoşuna gidiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kaçırdığın bir nokta var;

GERÇEK LED VE GERÇEK SİS FARI diye uyarı yapmıştım... Hiç bir zaman led'ler sis farının işlevini yerine getiremez...

Güçlü ledler ile sisli bir gecede yola çık ve yak, 10 metre ilerini görebilirsen şükür et... Bütün sis aracının içini kaplamış gibi yolculuk yaparsın ki, bu durumda o yol bitmez...

Uzun farlar da çok güçlüdür değil mi? Ama uzun farlar ile sisli havada yol alamazsınız. Sis farı başka bir şeydir, ledler başka bir şey...

Ne anlatmak istediğimi sisli havada sis farı ile araç kullanmış arkadaşlar mutlaka anlamıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sayın domestos ben tüm kış boyunca yoğun kar altında siste buzda araba kullanan  biriyim, vede siste hangi farın daha elverişli olduğunun herkesten iyi bilirim , siz bak ne güzel ifade etmişsiniz uzun farların güçlü olmasını örnek vererek, işte bütün püf nokta burada sis farları o kadar yukarıya vurmaz , vurursa uzun far gibi göz alır vede genelde polisler uyarırlar, açık kalmasın diye, sonuçta alınacak led istege göre olabilir aynı şekilde bağlantısı ayarında yapılabilir vede fikir edinmek isteyen şahsında gerçek sis,  gerçek led diye bir ayrımı yok,  iki tane foto bırakmış öneri istemiş, bana kalırsa öneride bulunalım yeter.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sayın domestos ben tüm kış boyunca yoğun kar altında siste buzda araba kullanan  biriyim, vede siste hangi farın daha elverişli olduğunun herkesten iyi bilirim , siz bak ne güzel ifade etmişsiniz uzun farların güçlü olmasını örnek vererek, işte bütün püf nokta burada sis farları o kadar yukarıya vurmaz , vurursa uzun far gibi göz alır vede genelde polisler uyarırlar, açık kalmasın diye, sonuçta alınacak led istege göre olabilir aynı şekilde bağlantısı ayarında yapılabilir vede fikir edinmek isteyen şahsında gerçek sis,  gerçek led diye bir ayrımı yok,  iki tane foto bırakmış öneri istemiş, bana kalırsa öneride bulunalım yeter.

İki fotoğraf ile öneri isteyen arkadaş görsellik için bu işlemi yapıyor... Ben ise; gerçek işlevleri olan led ve sis farını anlattım...

Öneride bulunurkende; yanlışa sevk etmeyelim... Takmış olduğu ledler ile sisli havada beklediği performansı bulamaz, taktığı sarı şeyler gerçek sis lambası değilse hayal kırıklığı yaşar... Fakat sırf görsellik açısından takıyorsa benim ona yorumum ve önerim yok... Zevk renk tartışılmaz.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Görsellik için yaptığı aşikar ama aracına takmaya karar verdiği fazların görselini paylaşmış görüldüğü üzere , yani sonuçta bu sisleri veya ledleri takmak istiyor şahıs, yanlışa sevk etmek ne demek, ne kadarda abartıyorsunuz,  ben bu tür ucuz vede kullanışlı farların ve ledlerin çokta işe yaradığını işlevini yaptığını görmüşümdür daha geçen seneye kadar kendi aracımda vardı led olanlarından hayli hayli fiyatına göre işlevini yapıyordu, artık şahsın kendisi bilir bir tarafta aracına yakışacak az çok işini görecek hesaplı bir led veya sis takıp hayal kırıklığı yaşayıp,  1-5 yıl arası piskiyatrik tadavi görür :D :D veya hiçbişey takmaz , aracına biner

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Görsellik için yaptığı aşikar ama aracına takmaya karar verdiği fazların görselini paylaşmış görüldüğü üzere , yani sonuçta bu sisleri veya ledleri takmak istiyor şahıs, yanlışa sevk etmek ne demek, ne kadarda abartıyorsunuz,  ben bu tür ucuz vede kullanışlı farların ve ledlerin çokta işe yaradığını işlevini yaptığını görmüşümdür daha geçen seneye kadar kendi aracımda vardı led olanlarından hayli hayli fiyatına göre işlevini yapıyordu, artık şahsın kendisi bilir bir tarafta aracına yakışacak az çok işini görecek hesaplı bir led veya sis takıp hayal kırıklığı yaşayıp,  1-5 yıl arası piskiyatrik tadavi görür :D :D veya hiçbişey takmaz , aracına biner

Yazdıklarımı anlamayan birisinin "abarttığımı" söylemesi ilginç gerçekten... Bu noktadan sonra muhatabım değilsin Gürhan !! Beni de kendine muhatap alma !!

Konudaki kişisel durumdan dolayı kendi adıma diğer üyelerden özür diliyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anlaşılıyorsunuz sayın domestos emin olun vede inanın bende sizinle muhattap olmamaktan mutluluk duyacam , şimdi gerçekten aynı fikirdeyiz,  yazdığımız mezajların birbirmizi muhatap almamasına ve alıntı yapılamamasına dikkat edelim mümkünse.

Bir husus daha var,  burada hiçbir üyenin kendi şahsına bir ifade olmadığı halde bir başka üyeyi uyarma veya laf söleme veya yalancı  çıkarma, küçümseme gibi hakkı yoktur, herkes kendince haklı veya doğru olabilir, fikrini beyan edebilir, mevcut konuda olduğu gibi, herkes akıl fikir sahibidir, kimseye zorla bişey yaptırılmıyor,bir üye  uyarılacak olunsa bile  bu görev site kuralları gereği  sitenin yöneticilerinindir.

Ve bu konu benim için kapanmıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aşıksan vur saza, şoförsen bas gaza,

Sevene can feda , sevmeyene elveda... Yine bir atışmadır gidiyor. ikinizide çok seviyoruz arkadaşlar. Siz varlığınız bizi mutlu ediyor.

Bende sizi farı taktırdım Gürhan usta. Evet hain usta kontağa bağlamamış :D gidiyim de kontağa bağlatıyım bakalım. Bu bilgiyi daha önce görseydim kontağa bağlatırdım. tesisattan anlamıyoruz ne de olsa...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sis fari.....

Bir de forumun bu ara en asabi adami benim saniyordum.... :geyik:

Asabi olsaydım daha farklı yazardım abi, forum adabı içinde davranmak gerekiyor... Birde seviye irtifa kaybederse yakışmaz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...