Jump to content

Motor Hacmi

oguzhaneron
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ben aracımı 2.0 litre biliyorum ruhsatında da öyle yazıyor. Lakin aynı arabadan kendinde de olan bir tanıdığım benim arabam 1.8 litre diyor. Bir arabanın kaç cc olduğunu nasıl ölçülür?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben aracımı 2.0 litre biliyorum ruhsatında da öyle yazıyor. Lakin aynı arabadan kendinde de olan bir tanıdığım benim arabam 1.8 litre diyor. Bir arabanın kaç cc olduğunu nasıl ölçülür?

Daha önce bu ve benzeri konuları tartışmıştık... Ülkemiz alavere dalavere cenneti olduğu için ruhsata düşük hacimli yazdırmak için bin bir türlü takla atanların çıkartmış olduğu ruhsata sahip olanlar 2 bin cc den düşük motorlu araçlara bindiklerini sanıyorlar, ama sadece sanmakla kalmıyorlar birde böyle abuk iddialarda bulunuyorlar.

Bu kasa ve önceki kasa motorlar 2 bin cc'den aşağı değil. Yani Mazda 626 kasaların 1993 ve sonrasında 2 bin cc den düşük motor seçeneği yok, fazla olanı var ama...

Siz aracınızı yine 2 litre olarak bilmeye ve binmeye devam edin, sizinle bu konuda inatlaşanları da kendi hallerine bırakın.

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün sahibinden com da 1.6 sının bile ilanı vardı. Bu millet bindiği arabayı tanımıyor. En çok kızdığımda "saf sen niye fazla vergi veriyon " lafı. Kendi hallerine bırakmak en iyisi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam yumurta kasayla birilikte domestosun da dediği 2000 motor altı satış yapılmadı türkiyeye. ama mazdadın ülkelre göre motor hacmi yaptığını düşünürsek o araçlar başka ülkelerden girmiş olabilir. örneğin mazdanın esas efsaneleri olan 800 serisi 1700 kglik 2500 motor araçları türiyeye girmemiştir bile. bu araçlar amerika gibi petrol sıkıntısı olmayan ülkelerde satıldılar.neyse konu dağıldı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam yumurta kasayla birilikte domestosun da dediği 2000 motor altı satış yapılmadı türkiyeye. ama mazdadın ülkelre göre motor hacmi yaptığını düşünürsek o araçlar başka ülkelerden girmiş olabilir. örneğin mazdanın esas efsaneleri olan 800 serisi 1700 kglik 2500 motor araçları türiyeye girmemiştir bile. bu araçlar amerika gibi petrol sıkıntısı olmayan ülkelerde satıldılar.neyse konu dağıldı

üstad bu bahseddiğin araçlar 800 serisi,bir örnek verebilirimisin ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

üstad bu bahseddiğin araçlar 800 serisi,bir örnek verebilirimisin ?

kardeş google ye mazda 807 veya 808  yazarsan görsellerden çıkar karşına ben de amerika da görmüştüm 626 nın atası olan araçlar. 2500 motor 1700 kg araçlardır. ve mazda nın efsanesini doğuran seridir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda Grand Familia 2 kapı olan çok güzelmiş :)

ben 807 coupe ye bindim. bugünkü 626 falan yanında hikaye. 200 km ile giderken inan hissedilmiyor bile virajları 120 km ile falan alıyosun araba 1700 kg haliyle.  ama işte türkiye ye girmeimiş

oğuzhan bu arada ebaydan gösterdiğin evoporatör kitini bir türk usulü pazarlıkla 40 dolara aldım. 100 dolar kargo diyodu onu da 60 a düşürdük bakalım kargodan bekliyoz bakalım. teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeş google ye mazda 807 veya 808  yazarsan görsellerden çıkar karşına ben de amerika da görmüştüm 626 nın atası olan araçlar. 2500 motor 1700 kg araçlardır. ve mazda nın efsanesini doğuran seridir.

dostum 808 serisi,929 ve rx3 adıyla diğer ülkelerde satılan araçlarmış.

Bu arada nerede bindin 808 e ? valla merak ettim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

zannetmiyorum 929 coupe bakıyorum yok. ben bizzat coupe bindim. 1986 modeldi. y. lisans için kısa bir süre amerikaya gittiğimde bindim.

http://www.maxituning.es/files/latribu_tucoche/808.jpg

Türkiye de 84ve 87 model olmak üzere 2 adet coupe var.ama bu kasa hiç yok.

Amerika da mazda ya binmişsin :) vefakar adam ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iyidir mazda yaa. efakardır çilekeştir bazen parça yönünden adamı fitil etse de mazda iyidir. başka bir ülkeye taşınsam da mazdaya binerim herhalde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

her zaman Mazda. Vergi can sıkıcı. 2 yıl sonra Makyajlı 626 inşallah.

çok sağlam bir seçim olur. 626 nın 136 beygirlik versiyonu, 323 ün 131 beygirlik versiyonu(ki bu modeller abi kardeştir) yeni mazdalara inan değişmem. dediğim gibi sağlam bir tercih olur kardeş...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya nasip. şunuda söylemeden geçemeyeceğim ben mazda 6 nın 2006 ya kadar olan kasayı beğenemedim. nedendir bilinmez ama ısınamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

S.a hayırlı akşamlar.

konuyu yanlış yere açtıysam affolsun formda yeniyim.

kısa zaman önce 1993 model 626 aldım , aracı alırken satan arkadaş 2.0 115 beygir oldugunu söyledi, ancak ruhsat yeni geldi ama ruhsatta silindir hacmi 1840 , Kw'da 73.5 yazıyo. bu durumda bu arac 1.8 i 105 beygir mi oluyor ?? biligis olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Satan arkadaş  vergi dilimini 2.0'dan ödediği için (1.8-2.0 arası) aracı 2.0 zan etti galiba. 

KW-Beygir gücü çevrimi yapılınca da araç  73.5 x 1.341= 98.5 BG yapar.

Tabi bu teorik değer.Aracınızın yaşı itibarı ile kompresyon kaçağı ve yıpranmışlık nedeni ile bu değeri bile alamazsınız büyük ihtimal.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...