Jump to content

Mazda3 Bagaj Kapağı

vettar86
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar,

1.5 ay önce Mazda 3 'e kavuştum. 2006 model titanyum gri 70 binde aldım. Forumda araştırdım ama bulamadım. Bagaj kapağı düğmesine bastığımda bagaj kapağı yukarıya doğru yükselmiyor. Bu söylediğim tamamen açılması değil sadece 3-4 cm lik bagaj kapağının yukarıya kalkmaması. Düğmeye bastığımda parmaklarımı bagaj kapağının altına sokarak açıyorum. Bu her Mazda 3 'te böyle mi? Yoksa benim aracımda mı sıkıntı var?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hepsinde böyle.

Forumdaki arkadaşların bu konuyla ilgili çalışmaları oldu, amortisör takmak, kumandadan bagaj kapağı kaldırmak gibi. arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumda diğer yazılanları okudum. Ben tamamen açılmasını demiyorum. Sadece 3-4 cm'lik dahi açılmıyor. Hatta ilk baktığımda en az 8-10 defa düğmeye bastım, niye açılmıyor diye. Meğerse açılmış ama ben farketmemişim, çünkü bagaj kapağı yukarıya atmıyor.

Ama her Mazda 3' te böyleyse diyecek yok  :krrsz:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumda diğer yazılanları okudum. Ben tamamen açılmasını demiyorum. Sadece 3-4 cm'lik dahi açılmıyor. Hatta ilk baktığımda en az 8-10 defa düğmeye bastım, niye açılmıyor diye. Meğerse açılmış ama ben farketmemişim, çünkü bagaj kapağı yukarıya atmıyor.

Ama her Mazda 3' te böyleyse diyecek yok  :krrsz:

Açıldığını fark etmeyecek kadar da değil. Açıldığında, gözle görünür bir açıklık oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

1.5 ay önce Mazda 3 'e kavuştum. 2006 model titanyum gri 70 binde aldım. Forumda araştırdım ama bulamadım. Bagaj kapağı düğmesine bastığımda bagaj kapağı yukarıya doğru yükselmiyor. Bu söylediğim tamamen açılması değil sadece 3-4 cm lik bagaj kapağının yukarıya kalkmaması. Düğmeye bastığımda parmaklarımı bagaj kapağının altına sokarak açıyorum. Bu her Mazda 3 'te böyle mi? Yoksa benim aracımda mı sıkıntı var?

İki gün önce bende 2006 model mazda3 baktığımda bu durum dikkatimi çekmişti, demekki zamanla standart hale geliyor...

:D

Şaka bir yana sistemdeki yay veya her neyse artık zamanla deforme olduğu için bagaj kapağını yukarıya en azından 3-4 santim havaya kaldıramıyor diye düşündüm...

Uygulamada hakikaten zor bir durum, bagaj açılıyor ama yukarıya kaldıracak bir yer yok, ben anahtar yerini parmaklarımla tutarak kaldırmıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzer bir sıkıntıdan dolayı şu konuyu açmıştım. Bir göz atıp, sizde fikir sahibi olabilirsiniz.

http://www.mazdaclubtr.com/30270/mazda-3-sedanlarda-kumanda-ile-bagaj-kapagini-kaldirma/msg492678/#msg492678

Teşekkür ederim, konuyu açmadan önce incelemiştim başlığınızı ama benim sorun sizinkinden  farklı. Yine de teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İki gün önce bende 2006 model mazda3 baktığımda bu durum dikkatimi çekmişti, demekki zamanla standart hale geliyor...

:D

Şaka bir yana sistemdeki yay veya her neyse artık zamanla deforme olduğu için bagaj kapağını yukarıya en azından 3-4 santim havaya kaldıramıyor diye düşündüm...

Uygulamada hakikaten zor bir durum, bagaj açılıyor ama yukarıya kaldıracak bir yer yok, ben anahtar yerini parmaklarımla tutarak kaldırmıştım.

Aynen öyle abi, elimi tamponla kapağın arasına sıkıştırarak açıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim, konuyu açmadan önce incelemiştim başlığınızı ama benim sorun sizinkinden  farklı. Yine de teşekkür ederim.

Bahsettiğiniz aynı şey benim 2011 model aracımda da var. İster anahtara basılı tutarak, ister bagajın üzerindeki düğmeye basarak bagajı açayım. Her ikisinde de bagaj kapağı kilitten kurtuluyor sadece. Dediğiniz gibi bir pay kalmıyor. Öyle ki dikkatli olmazsan bagaj kapağı kapalı mı, açık mı zor fark edilebiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Böyle atmıyorsa sıkıntı var bence.

Bu şekilde atıyor,lakin arkadaşın beklentisi farklı. Bagaj kilidine bastığında bayağı bir miktar bagaj kapağı açılsın istiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

amortisörler bitmiş ve/veya spoyler takılmış. ayrıca orjinal spoylerle birlikte 2 adet bagaj amortisörü gelmesinin sebebi de budur.

servis veya piyasadan daha sert bagaj amortisörü temin edebilirsiniz. spoyler olsun veya olmasın amortisörler zamanla kapağı kaldıramaz hale gelebilir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

shuyx.jpg

birşey dikkatimi çekti ... resimde kırmızı çizgi ile belirttiğim alandaki çukur tarzı biryer yani elinizi oraya koyup açmanızı sağlayan yer sizde neden yok ? tamponmu farklı acaba ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...