Jump to content

Bu Motordan Ne Sesi Geliyor?

Guest greystone
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest greystone

Bu motordan ne sesi geliyor subap itici v.s. ?

En sessiz halini hatırlıyorum üst kapak contası değişdikten sonra 10 saniye boyunca çok sessizdi.

Motor 5000 km önce full rektefiye edildi üst kapak değişti krank ve blok taşlandı . Subaplar , pistonlar, segmanlar , tüm yatak yorgan değişti :D . rektefeden öncede sonrada bu ses devam etti.

10-40 mobil var şuan değişeli 4000 km oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sübap sesi bu ses sayın greystone. Bir ara inca yağ bırakınca benim arabada aynı böle ses yaptı, hatta bende videoya çekmiştim , sonra 10-40 bıraktım 1000 km sonra düzeldi, ses öle kötüydüki ben kasnak, devirdaim gitti sanmıştım ilk başta.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim arabada şu an 10*40 petronas var . Motor soğukken daha fazla ses yapar biliyorum, emin ol nasıl bir öneride bulunacağımı bilemiyorum şu an.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest greystone

lifter katkısı aldım o sübap sesinide kesebiliyor onu deneyeceğim ayrıca motor sesi nedense biraz azaldı buraya yazı yazdığım için olmasın  ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest greystone

lifter katkısı aldım ve koydum ilk 5 dakika bir faydası olmadı sonra faydası olacakmı bakalım benzin ile mazot karışımı gibi bir kokusu vardı. birazdan videoyu ekleyeceğim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sayın greystone hemen yağ koyduğunuz kapağın yanında bir vida ile bir kablo şasesi bağlanmış o kablonun tam olarak ne olduğunu vede nereden çıktığını , niçin oraya şase verildiğini söyleyebilirimisiniz, bu arada biraz sesi azltmış gibi gözüküyor bu katkı.  Bu tip katkılar biraz km yaptıktan sonra daha etkili olurlar, bu arada manifoldun üstünde sıcaktan koruma sacı yok aracınızda, hemen bir çıkmacıdan temin edersniz iyi olur , aşırı sıcak buji kablolarının daha çok ısımasına sebep olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest greystone

sayın greystone hemen yağ koyduğunuz kapağın yanında bir vida ile bir kablo şasesi bağlanmış o kablonun tam olarak ne olduğunu vede nereden çıktığını , niçin oraya şase verildiğini söyleyebilirimisiniz,

onu bilmiyorum orjinalinde yokmu yarın nereye gittiğine bakarım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

servis sordum bu araçda lifter yok dedi katkı pek işe yaramadı zift gibi tortu yapmaya başladı

lifter yok ise sesin sebebi nedir?
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest greystone

videodan önce 10 km yol yaptım ve motor sıcak haldeydi zaten videoda fan açıyor araç bu yüzden lifter sesi olmayabilir. belki motor yapılan yer subapları değiştirmemiş olabilir supsan subaplar almıştım onu takmadık dedi npr marka aldık taktık dediler. belki eski subaplar duruyordur hala  :kafa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...