Jump to content

Deri döşemede renk için fikir verin

Mücahit
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Buğün evin bir işi içi döşemeciye gittim,adamla sohbet ettik derileri gördüm arabaya yapabilirmisin dedim inceledi yaparım ve çok güzel olur dedi zaten ustayı tanıyorum işçiliği çok iyi

Şimdi esas konuya gelelim fiat olarak 250 ytl ye yaparım dedi işte orda kafam karıştı,galiba kılıf gibi olacak yaptığı birkaç arabaya baktım fitilli felan,gergin döşemeyle farkı yok,terleme felan yaparmı acaba

diyorumki yaptırsam olmadı birkaç ay sonra çıkarsam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 93
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

8

• Selman

8

• Murat b

9

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Ben daha deri döşemede ki siyah olur kendileri yaz ayını geçirmediğim için terleme v.s konusunda yorum yapamayacağım.

Ama arabaya binince siyah derinin içeriye verdiği sıcaklığı ve geçmeyen kokusunu söyleyebilirim.

Diyeceksin ki rahatsızmısın ? Hayır. aksine oldukça da memnunum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vala evdeki koltuklardan biliyom derimin koltuga yapıstıgı ve yerimden kalkamadıgım anlar oluyor :D_her türlü terletir bence.._en cok kadife kaplı arac koltugunu hosuma gidiyor, yumusacık oluyor cok rahat.._mevsimine görede ne terletiyor ne de üşütüyor.._

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bak ben onu hiç düşünmemiştim olmadı o bölgeyi açıkta bırakırız,aslında orjinalide hoşuma gidiyor ama 250 ytl olunca deriyede kaliteli dedi (deri değildir muhtemelen)bir denesenmi acaba diyorum,diğer taraftanda ucuz etin yahnisi yenmez derler ama

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest furkan5298

Abi kesinlikle tavsiye ederim ben iki senedir kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamadım deri kokusunu gidermek içinde bende özel deri losyonu var kokudan eser kalmıyor airbag ise üstüne döşeniyor zaten belli bir hızla patlıyor .Deri döşeme yaptırın abicim daha şık gözüküyor arabanın içi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest furkan5298

Bak ben onu hiç düşünmemiştim olmadı o bölgeyi açıkta bırakırız,aslında orjinalide hoşuma gidiyor ama 250 ytl olunca deriyede kaliteli dedi (deri değildir muhtemelen)bir denesenmi acaba diyorum,diğer taraftanda ucuz etin yahnisi yenmez derler ama

Abi 250 ytl mi??? ben iki sene önce 1200 euroya yaptırmıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence deri mazdalarda en çok mps modelindekine yakışıyo.. valla şu araba nın en sevmediğim yanı koltukları o kadar genişki arabada kayıyorsun resmen.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1200 euroyla ben üç ay ev geçindiriyorum  :eek: benimki gariban işi olacak seni biraz bozar ama  :) aslında haklısın ben vazgeçeyim mazdayıda bozar galiba  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest furkan5298

abicim niye öyle söylüyorsunuz neden bozsun mazdayı  :)yakışır bence çok şık olur ama gerçekten fiyatlar böyle size nasıl 250 ytl söylemişler inanın anlamadım kalitesiz derilerde var onların fiyatları ise 800 euro civarında ondanda yaptırmaya hiç gerek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben bunu hep sormuşumdur?. başka bir markanın ön koltuklarını bizim guzu lara uydura bilirmiyiz mesela atıyorum rx8 in ön koltuklarınızı bizim m3 lere? yada başka bir markanın? bunların montaj yerleri standartmıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

her markanın koltukları farklıdır.. tutupta bi infinitinin elektrik ayarlı koltuğunu mazdaya takamazsın ama mazdanınkiler birbirlerine belki olabilir..

Mücahit abi bence de yaptır.. 250 YTL lik se bence kolayca sökülebilen tarzdadır beğenmezsen sökersin hastanedeki koltuğuna takarsın  :o  :2funny: :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra ...

Merhabalar Mücahit Bey ;

Biraz eski bir konu fakat yinede görünce yazmak istedim.Otomobil koltuklarına deri döşeme dikmek ev koltuklarına döşeme dikmeye hiç benzemez..Nasıl bir otomobil döşemesi yapan usta ev döşemesini yapamıyorsa ,ev koltuk döşemeciside kendini özel olarak bu alanda geliştirmemişse dikemez..Ben i tanıdıkça daha iyi anlıyacaksınız ben tecrübem olmayan konuda asla yorum yapmam ,,fakat bu konuda malesef var..;)) kendi ev koltuklarım...benim ustalar okadar mükemmel oto deri dikmelerine rağmen benim evdeki koltuklarımı katlettiler.

Öncelikle bu örneğimde  bence yetersiz .Ben size iki döşeme işçiliği arasındaki farkı anlatmak isterim..Ev döşemesinde finishler zımbalarla bitirilir  ve çoğu zaman fitiller,kabaralar ve şeritlerle gizlenir oysa otomobilde bu finishler bazen ortada bazense alttan plastik geçmelerle sağlanır..Otomobil döşemesini diktiğinizde ev döşemesini diktiğinizdeki gibi çekip zımbalayıp fazlasını kesemezsiniz tamıtamına dikmeniz gerekir....Birde en önemlisi ev döşemesinde ne emniyet kemer gergi emniyet sensörü , ne fişi nede airbag fişleri ve sağ koltukta olduğu gibi naylon devre yoktur..Bunları bilmeyen bir kişi ve daha evvel otomobil koltuğu sökmemiş takmamış bir kişi bunlara rahatlıkla zarar verebilir..Otomobil deri döşeme işinde dikmekten ziyade çekme de dikme kadar önemlidir ..Çok düzgün dikilmiş bir döşemeyi çeken kişi mahvedebilir..Ev döşemecisinde olan konuda nekadar güzel dikerse diksin koltuk üzerine çekimini bilmiyorsa işin iyi çıkması çok zor olur..

Fiyata gelince bu en enteresanı geldi ..Çünkü ev döşemecileri otomobil döşemecilerine göre en az iki kat pahallıdırlar..Hatta bunu söylemişken yat döşemecileri kezaaa..En son bir arkadaşım evindeki koltuğunu yapmamı söyledi bende benim ustaların ev koltuğu yapamadıklarını izah ettim ..bir ev döşemecisi çağırdık..iki koltuğa 3500 ytl fiyat verdi ..İnanamadım ,şaşırıp kaldım.

Bu arada 250 ytl lik fiyat ne işçiliği karşılar nede malzemeyi..sizin döşemeci bence deneme yapmak istedi..çünkü 2,5-3 ytl lik  iki gün sonra soyulan ev koltuk derisiyle, tek çalışan,kira vermeyen , paraya çok ihtiyacı olan kişi tarafından bu şekilde yapılabilir..Ki bu şekildeki bir deriylede evde biraz daha dayanıklı olmasına rağmen otomobilde full giriş çıkış ve yoğunluk olduğundan maximum 6 ay dayanır dayanmaz..

Anlıyacağınız ev döşemecisinin

Buğün evin bir işi içi döşemeciye gittim,adamla sohbet ettik derileri gördüm arabaya yapabilirmisin dedim inceledi yaparım ve çok güzel olur dedi zaten ustayı tanıyorum işçiliği çok iyi

Şimdi esas konuya gelelim fiat olarak 250 ytl ye yaparım dedi işte orda kafam karıştı,galiba kılıf gibi olacak yaptığı birkaç arabaya baktım fitilli felan,gergin döşemeyle farkı yok,terleme felan yaparmı acaba

diyorumki yaptırsam olmadı birkaç ay sonra çıkarsam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim Cem  :) banada sonradan pek mantıklı gelmediği için o zaman vaz geçmiştim zaten,ama açıklamanız ilerisi için bir tecrübe olacak tekrar teşekkür ederim  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben teşekkür ederim efendim .Görünce dayanamadım.

Teşekkür ederim Cem  :) banada sonradan pek mantıklı gelmediği için o zaman vaz geçmiştim zaten,ama açıklamanız ilerisi için bir tecrübe olacak tekrar teşekkür ederim  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...