Jump to content

2012 Dizel Mazda3'te DPF Var mı?

Fth
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba forumdaslar ,

Merak ettigim bir konu var bizim Euro 5 motorlu Dizellerde DPF var mi yok mu?

Bu konuda kesin bir bilgiye ulasamadim , ama kullanma klavuzunda bakim araliklarina bakilirsa var gibi gorunuyor ,

Konu ile ilgili bilgili arkadaslardan cevap rica ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

forumda dpf diye arama yaptim ama goremedim  ???:nea:

İlgili konu başlığından öte, sanki başka bir konunun içinde geçti bu mevzu. Vallahi yüzlerce konu gelip, geçiyor günlük. Hemen hemen hepsini okuyorum. Hal böyle olunca, bazen ne nerede konuşuldu unutuyorum. Yada bazen yanlış hatırlayabiliyorum. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlgili konu başlığından öte, sanki başka bir konunun içinde geçti bu mevzu. Vallahi yüzlerce konu gelip, geçiyor günlük. Hemen hemen hepsini okuyorum. Hal böyle olunca, bazen ne nerede konuşuldu unutuyorum. Yada bazen yanlış hatırlayabiliyorum. :)

hmm dogru hatirliyorsunuz aslinda, daha once birkac konunun icinde gecmisti , hatta serviste dpf nin olmadigi seklinde bilgi verilmisti arkadaslara ama ben kesin bir bilgiye ulasamadim , bunu en iyi Okan Bey bilir bence :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hmm dogru hatirliyorsunuz aslinda, daha once birkac konunun icinde gecmisti , hatta serviste dpf nin olmadigi seklinde bilgi verilmisti arkadaslara ama ben kesin bir bilgiye ulasamadim , bunu en iyi Okan Bey bilir bence :hi:

Vallahi Fatih şimdi hırs yaptı bende. Bu konu nerede geçmişti diye. Okan görse hatırlar aslında. Yada Mehmet Özdemir'inde hafızası iyidir. Oda görse hatırlar paylaşır..:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vallahi Fatih şimdi hırs yaptı bende. Bu konu nerede geçmişti diye. Okan görse hatırlar aslında. Yada Mehmet Özdemir'inde hafızası iyidir. Oda görse hatırlar paylaşır..:)

:) vallahi abi bekliyoruz o zaman , elbet birisi yazar o zaman :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeni dizellerde Dizel Partikül Filtresi var arkadaşlar, kitapçığında da yazıyor ve onun da göstergesinde de işiği var.

selamlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeni dizellerde Dizel Partikül Filtresi var arkadaşlar, kitapçığında da yazıyor ve onun da göstergesinde de işiği var.

selamlar

o zaman Focus lardaki gibi her 60bin km de DPF sıvısı ekletmemiz gerekiyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şurayı bir okuyun bence.

Yeni bakım gerektirmeyen dizel parçacık filtresi (DPF)

Önceki MZ-CD 1.6 motor, dizel parçacık filtresindeki (DPF) parçacık maddesini yakmak için bir katı maddesi kullanıyordu. Güncellenmiş 1.6 litrelik motor, egzoz gazı sıcaklığını artırmak ve parçacık yanma işlemini geliştirmek için oksidasyon katalizörü kullanmaktadır. Bu da katkı maddesi kullanımı olmaksızın DPF’nin çalışmasını sağlar. Yeni kaplı DPF bakım gerektirmez ve çalıştırma maliyetlerinde önemli tasarruf sağlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...