Jump to content

Mazda Macerama 3 Sene Ara Veriyorum

Montimpex
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

99 model 626' mı satmış bulunuyorum..Geçen sene alırken dikkatsiz ve acemice davrandığımdan dolayı, hakkımı helal etmediğim çiğ süt emmiş insan müsveddesinden aldığım aracı zararına sattım..

aracın abs beyni arızalı ve km 100 bin düşürülmüştü..satıcı bunlardan bana bahsetmemişti..abs arızalı olduğu içinde 5 ay muayeneye girememiştim..neyseki hiç polis çevirmesine denk gelmedim:)

son 1 ayda yaptığım masraf 2500 TL yi geçmişti..

aracın abs beyni ve motorunu 1000 TL ye, debriyajı baskı setini 600 TL ye, muayenesi, LPG projesi ve ruhsata işlenmesi gibi masrafları yanı sıra, kapı düzeltme tampon tamiri ve boyasına 500 TL harcayıp 12 bine sattım..(piyasada 15-20 arası)

aracı satarken km düşük olduğunu söyledim, LPG bakımını yaptırdım, lastikte inme oluyordu tamirini yaptırdım..Temmuz vergisinide yatırmıştım..alan kişiyle helalleşip sadece yakıtını koyup gitti..bende 1 senede 5 bin TL yi geçen zararımla ve sanayilerde ustayım diye geçinen kazmalarla geçirdiğim zamanla evimin yolunu tuttum..

bir daha 3 yaşından büyük arabaya binmeye tövbe ettim..sanayilerin kapısından bile geçmem artık..

aracıma o kadar masraf yaptıktan sonra niye sattın diyenleriniz olacaktır..gerçekten araç yaptığım harcamalardan sonra 10 numara olmuştu..ama ben bir kere soğudum..ayrıca şirket araç verdiği için artık özel araca ihtiyacım kalmamıştı..zaten nakitede acil ihtiyacım vardı..626 güzel bir araba ancak şehiriçinde kullanılacak bir araç değil bence..iyi bir mazda ustası ve çıkma parça bulmak pek kolay olmuyor..sanırım bu tip bir araç almam bir daha..

bundan sonra alacağım tek araç ya sıfır ya 1-2 yaşında bir mazda3 olacaktır..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cok gecmis olsun bu anlatiklarinizi okuyinca bundan 5 sene onceye gittim bende sizin gibi 93 model bir toyota corona aldim arabanin beyni arizaliymis meger tabi anlamak ne mumkun adamlar kadranin arkasindaki ariza isiginin ampulunu sokmusler

HTC Butterfly cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sağolun arkadaşlar..

adi herif göstergedeki ampulu gevşetmiş ayrıca beyin soketinide söküp bantlamış..

dediğiniz gibi 2.el araba almak tam bir kumar olmuş..ortalık dolandırıcı kaynıyor..

ben "zararın neresinden dönersen kardır" mantığıyla sattım aracımı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanırım araba heveslisi her erkeğin hayatında böyle kötü bir anı oluyor. 3 sene önce benzer olaylar yaşamıştım. Çiğ süt emmiş insanlar yüzünden 3500-4000 TL gibi bir masrafım olmuştu. Masraf bir kenara insan arabasına binmekten tiksiniyor. Üzerinde bir ton toz çamur varken bile yıkamaya götürmek istemiyorsun. Yağmur yağsada üzerindeki toz tabakasını alsa diye çok dua ettiğimi hatırlıyorum  :dua:  Sonuç olarak geçmiş olsun. Her ne kadar on numara yapsanız bile aracın gözünüzdeki itibarı düştükten sonra o aracın hakkı satılmaktı. En doğrusu ve hayırlısı olmuş bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun üzücü :(

teşekkür ederim..

gerçekten çok üzücü ve can sıkıcı bir durum..Allah kimsenin başına vermesin..2.el araç alırken kesinlikle acele edilmemeli ve yalnız gidilmemeli..eskiler boşuna dememiş "alıcının gözü kördür" diye..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de çok sevdiğim mazda 626 98 model aracımı tamirciler yüzünden sattım. şimdi 2011 mazda 3 e biniyorum stres yok arıza yok, lpg yok çok şükür.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de çok sevdiğim mazda 626 98 model aracımı tamirciler yüzünden sattım. şimdi 2011 mazda 3 e biniyorum stres yok arıza yok, lpg yok çok şükür.

güle güle kazasız belasız sürüşler dilerim..

ustayla ilgili son yaşadığım hadiseyi kısaca anlatayım olayın vahimiyetini anlayın;

araç satışını yaptık..alıcıya söz verdiğim için aracı direk ATİKER servisine götürüp filtre değişimi ve gaz ayarı yaptıracaktık..işe gideceğim için işyerine yakın bir servise gittik..35 km yol yapıldı..ben şirket aracını kullanıyorum, mazda arkamdan geliyor..neyse ben ustaya durumu anlattım ve işe yetişeceğim için parasını verdim ve alıcıyada hayırlı olsun deyip ayrıldım..1 saat sonra alıcı aradı beni "abi araç bakımdan sonra tekleme yaptı servis sorumluluk kabul etmiyor ateşleme sisteminde sorun varmış" dedi..beynimden vurulmuşa döndüm..nasıl olur imkansız yaw sağlam arabayı teslim ettik, ki allahtan alıcı aracı 35 km kullandı ve sorun olmadığını biliyor..usta aracı bozmuş ve sorumluluk kabul etmiyor..sonra tekrar gitmiş çocuk bilgisayarda ayar yapmış ama tam olmamış..dedim çocuğa sen böyle 1-2 gün bin eğer sorun çözülmezse benim başka ustam var ona götürürüz..tamam abi dedi..bakalım ne olacak..daha yakamızı kurtaramadık ustalardan anlayacağınız :) :) tam gülermisin ağlarmısın durumu :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hiç kimse pişmiş süt emmediği için olayın sütle tam olarak bağlantısı yok bence...

:D

Şaka bir yana;

Bu tarz satıcılar olduğu gibi alıcılar da var piyasada... Aracım satılık ve arayan kişi soruyor, bende en ince ayrıntısına kadar anlatıyorum. İstersen komple bakıma sokarsın o senin bileceğin iş, ben bu şekilde aracıma biniyorum ve memnunum diyorum, adam bana "bakımlarını yaptır öyle alırım diyor"

:fiuw:

Hiç bir şey anlatmasam, aracı alsa gitse arkamdan sövecek dangalak, ama iyi niyetliyiz ya; bakımlarını yaptır öyle alırım diyor...

İnsan olmadıktan sonra, süt hikaye.

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bu olayların alasını yetkili bayi-serviste yaşamış biriyim.Bırakın piyasayı genel müdürlüğüne kadar aynı.Neticede aynı toprakların insanıyız.Maya bu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

geçmiş olsun. bundan sonraki araçlarınızda yüzünüz güler umarım.

bende mazda 3ümü almadan önce eski model honda accord falan bakıyordum ama sırf bu yüzden 2,5 yaşında 27bin km de mazda 3 aldım.

sadece havalandırmada fan sesi sorunum var. başka bir sıkıntım olmadı 40bin kmde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun. bundan sonraki araçlarınızda yüzünüz güler umarım.

bende mazda 3ümü almadan önce eski model honda accord falan bakıyordum ama sırf bu yüzden 2,5 yaşında 27bin km de mazda 3 aldım.

sadece havalandırmada fan sesi sorunum var. başka bir sıkıntım olmadı 40bin kmde.

teşekkür ederim arkadaşlar..dikkatli olmak lazım bu işlerde..yukarıda bir arkadaş güzel söylemişti; maya bozuk :)

konu madem hortladı size hemen durumu güncelleyeyim..arabayı alan kişi yaklaşık 4 ay sonra benden 12bin'e aldığı 626 yı 2 haftada 13500'e sattı.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ustalar, parça sorunu vs. değil de, ben piyasanın oynaklığı yüzünden mazda macerama ara vermek üzereyim...

:D

abi gerçekten piyasa kafayı yemiş  :) 

sattığına pişman mı olacan ne..  :)

bu arada.. bir arkadaşın arkadaşı  97 corolla almış piyasa uçmuş diyormuş, 16000tl vermiş, bana öyle dediler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Besili guzumdan ayrılma sebebim, otomatik ihtiyacı yüzündendi... Bana otomatik gerek otomatik... :) İlanda otomatik yazıyor, açıklamada düz... Birde; comfort sanırım, iç fotoları yok...

Sağolasın Emre...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...