Jump to content

Farklı Buji Kullanımı

clashasan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Hayırlı sabahlar aracımın önceden değişmiş olan bujileri halen duruyor ikisinin durimu iyi suan kullandığım bujilrde degisme zamanı geldi fakat suankilerinde ikisi iyi eskiden sökülmüş iyi durumda olan bujileri degistirsem dir sakıncası olurmu fakat iki buzimin markasi farklı ikisi farklı olcak .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hepsini birlikte değişiniz bu arada aracınıza takacağınız bujinin kodunu umarım biliyosunuzdur,

mazda tarafından Önerilen bujiler

http://www.mazdaclubtr.com/29373/mazda-323-modellerinde-kullanilan-motorlara-uygun-buji-marka-ve-kodlari/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vermis olduğu nuz linkte 2.0 motor icin yok 1.8 motorlarla kullanıla bilir deniyor dogrumudur.

Bujileri  tamamını yenilemek istiyorum fakat son zamanlafda epey masrafım olduğundan böyle bir gecici bir çözüm düşündüm türkiyede cok pahalı yurt dışında biri olsa buji ler ve buji kablosu getirse .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sayın clashasan konuyu okumadınmı hemen iki mesaj altta 1.8 lik bujilerin 2.0 larada uyacağını sölemişim zaten lpg de buji tırnağının biraz dar olması daha iyidir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 gün önce bujileri değiştirdim. yedek parçacı BKR6E diye buji verdi. araba 10 km de 4-5 sefer kasma yaptı. gittim eski bujileri taktım düzeldi. Yalnız üstünden çıkan bujiler 4 tırnaklı FR 56 R6 682 bosch süper 4 yazan buji çıktı. şimdi bu bujiden arıyorum. orjinal tek tırnakmış lakin o da kasar mı diye düşünüyorum. Çünkü iade almıyorlar. ORJİNALİ NGK PZFR6F  imiş. şimdi sizce ben ne yapmalıyım.

ARAÇ 1999 MOD 2.0 GLX FS MOTOR . Bir de GF İMİŞ.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

size bir önerim olacak , aracınızın kullanım kitapçığı varmı varsa oraya bakın kullanacağınız buji yazmaktadır, yoo elinizde mevcut değilse internetten bulmaya çalışın ve pc nize  indirin , eminim probleminiz çözülecektir, forumda olma ihtimalide yok değil 626 bölümüne bakmanızı öneriyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

servisini aradım denso pkj20 cr8 diyorlar 160 tl imiş. şasi numarasından o çıkıyormuş. Güzel dedim o da olmazsa ne olacak dedim 30 lira işçilik alırız dediler. Ya da ngk pzfr6f .yurt dışında bunları NGK takımını 20 dolar. free shiping bulmadım.  bosch un fr 78 i var 4 tırnaklı. Çıkanlarda 4 tırnaklıydı. İş 4 tırnaklıya doğru gidiyor. 4 tanesi 40 tl.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

umarım bulursun, servisin dediği bujiler iridyum sanırım, vede iridyum bujide tırnak sayısı veya aralığı farketmiyor,  ama diğerleri normal buji, tırnak sayısı ne kadar fayda sağlar tartışılır tabii.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynen öyle denso pkj 20cr8 iridyum buji. internette you tube den denso  ve diğer bujileri test eden videolar var denso hakiketen dehşet bir ateşlemeye sahip yaklaşık %1.5 daha hızlı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...

selamlar,

98- 2001 626 orijinal bujileri PKJ16CR8 imiş araştırma sonucu bunu buldum, diğerleri tekleme yapıyor ve çok yakıyor. Özellikle LPG de sıkıntı çıkarıyor, kırmızı ışıkta araba istop edebiliyor. bunlar sorunsuz. Yaklaşık 45-50 bin km gidiyor fiyatı 140 150 civarında japon parçacılarda ve servislerde bulunur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınız lpg li ise ngk buji alın 0.7 filere düşürtün sorunuz çözülür. Başka bir sorun yoksa rölantiniz sabitlenir. Başka marka bosch flr bizim araçlar için iyi sorunçlar veriyor. Bosch flr 8 ile 626 tekleme ve rölanti dalgalanma sorununu çözmüştük bir defasında.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Orjinal kodda bujisinde sorun çıkarmıyosa bence gene aynı kodda buji takınız vede öle kullanınız.

selamlar,

98- 2001 626 orijinal bujileri PKJ16CR8 imiş araştırma sonucu bunu buldum, diğerleri tekleme yapıyor ve çok yakıyor. Özellikle LPG de sıkıntı çıkarıyor, kırmızı ışıkta araba istop edebiliyor. bunlar sorunsuz. Yaklaşık 45-50 bin km gidiyor fiyatı 140 150 civarında japon parçacılarda ve servislerde bulunur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...