Jump to content

Silindir Kapağı

bluemouse
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar

3 senedir kullandığım ve hiç sorun yaşamadığım aracımda silindir kapak contasını yakmışım (nasıl becerdiysem). vel hasıl tamirciye gittiğimde conta yanmış silindir kapağında da 4-5 yerde çatlak var. Bu kapak ile uğraşmayalım, çıkma bir kapak bulalım dedi.

Bende şimdi şişirilmiş fiyatlardan uzak durmak için sizlerden parçaları bulabilmem için yardım bekliyorum. Telefon veya internet adresi de olabilir.

Tamircimin söylediği gerekli parçalar

- Üst Silindir Kapağı (dolu veya boş)

- Silindir conta (Takım olarak)

- Eksantrik takımı

Aracım Mazda 1990 Model 1.6 Fe

İlgilenen Herkese Şimdiden Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oturacaksın google amcanın başına ve bir sürü parçacı adresi bulacaksın, telefonla irtibata geçerek fiyatlar işine geliyor mu öğreneceksin ve kendince ya da ustan ile karşılaştırma yapacaksın ona göre kararını vereceksin...

Ya da; ustana güveniyorsan aracı ona vereceksin o işi halledecek...

Geçmiş olsun kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

domestos

Teşekkür ederim. Aynen dediklerini yapıyorum. Ama yinede forumdan farklı bir adres yada bilgi çıkar mı diyorum.

Bir tanıdık 1-2 sene önce silindir kapağını komple dolu olarak istanbul ikitelli den 200 tl civarında satın almış ama şimdilerde telefon ve adres bilgisini kaybetmiş. Belki bir fikir veya adres hatırlayan olabilir.

Herkese Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

oto veysele danışabilrisin fakat sana baya pahalıya patlayabilir.hesabını iyi yap.Aracına yeni yasada 6,500 lira devlet veriyor bir düşün derim.

yinede 0535 8229898 engin bey

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest greystone

sıfır için servis 575 tl + kdv fiyat verdi  en iyisi sıfır almak

fiyat veren yer

SMB MOTORLU ARAÇLAR

ADRES : Balgat Konya Yolu Mevlana Bulvarı No:172/A Çankaya / Ankara

TELEFON : +90 312 287 22 77 (pbx)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sıfırı 575 tl ise hemen alın. Muhtemelen boş kapaktır. subapları güneş ya da supsan kullanabilirsiniz. Egzantriklerde aşınma çoksa çıkma araştırın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle çok geçmiş olsun, ben derimki alıyosanız sırıf alın, tabii temiz bir çıkmada iş görür ama genede yıllardır çalışmış, belki taşlanmış olacak, fiyat farkı fazla ise tabiki çıkma iş görebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o adresden alışveriş yaptım  kalitesiz malzemeler satıyor.

teşekkür bilgi için. ama kaliteli yan sanayi olarak bosch car servisini biliyorum. benimde alacağım bir kaç parça var. oradan almayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni başlık mı açsam bilemedim.

Heci-baba nın verdiği telefondaki engin bey ile görüştüm. Sağ olsun fiyat ve bilgilendirme konusunda baya bir fikir verdi.

Ama tamirci ile görüştüğümde şüpheli konuşmalar benim iyice canımı sıkmaya başladı.

Şimdilerde kafamda bu kadar değişim yaptırmaya değer mi ? Düşüncesi var

Aynen şöyle bir konumdayım;

Engin bey in verdiği fiyat listesi ;

450 TL 1.8 sıfır silindir kapağı (1.6 uyumluymuş)

70 TL Takım sibop

80 TL Takım conta

90 TL Eksantrik takımı

100 TL Eski kapaktan yeniye aktarım v.s.

Tamircim de üzerine 400 TL (işçilik) ile toparlanır diyor.”Lakin motoru kapayıp bir çalıştıracağız belki segmanlarda da bir problem olabilir, motoru komple sökmeden göremem”diyor. (yeni segman takımı 130TL) Bende “peki bi nebze olsun motor sökülü onları da değiştirelim, kafamda acabalar kalmasın” dedim. Bu seferde “bunun için motoru sökmeye ayrı bir ücret çıkar yaklaşık 200 TL, ayrıca silindirlerin faturlanmış (çapaklı gibi bişey) dedi. Motoru rektefeciye göndeririz. Oda minumum 300-350 TL ister.” dedi. ,

Bende belki piston başları da değişebilir düşüncesine kapıldım. 4 x 50 TL = 200 TL

Kafamda kocaman bir soru işareti ile sizlere danışmak istiyorum. Ne yapayım sizce?

1- heci-baba nın dediği gibi devlet aracıma 6.500 TL veriyor diyor.

a- benim aracıma mı veriyor bu fiyatı, yoksa sadece ruhsatına mı ?

b- aracın yürür olması şartı var mı ? Yoksa ben üzerindeki bazı parçaları söküp ikinci el niyeti ile internet üzerinden satabilirmiyim ?

c- yasa şu an yürürlükte mi ? Sadece sıfır alacaklara teşvik amaçlı olduğu internet üzerindeki bilgilerde var ama kesin bir tarih bulamadım.

2- Tamir işine girsem ;

450 TL 1.8 sıfır silindir kapağı (1.6 uyumluymuş)

70 TL Takım sibop

80 TL Takım conta

90 TL Eksantrik takımı

100 TL Eski kapaktan yeniye aktarım v.s.

400 TL işçilik

130 TL segman takımı ( problem varsa)

200 TL motor söküm ( segmanda problem varsa)

350 TL rektefe veya silindir temizleme (segmanda problem varsa)

200 TL piston başlık takımı (segmanda problem varsa)

Bu göre 1200 gibi bir rakama aracım tamir olacak

Segmanda problem çıkarsa (çalıştırınca belli olacakmış veya motor sökümünde)

Şansıma segmanda arıza çıkarsa +300 işçilik ile 2370 TL gibi bir rakama çıkmış olacak

3- devletin 6.500 TL verdiği araca +2370 ile yürür konuma geldiğinde bana mantıken maliyeti = 8.870 TL gibi, ben aracı satmaya kalksam bu para edermi ?

İşte durum bundan ibaret artık eski araçtan soğudum. Mutlak elimdeki aracı satacağım nasipse yeni bir mazda 3 diyeyim artık.

Fikirlerinizi Bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o kadar masraftan sonra komple motor yaptırman daha sağlıklı görünüyor. bu seferde araca biraz daha binmek lazım. komple motor yaptırırsanız parça konusunda yardımcı olabilirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burada herkes bir fikir beyan edecek ve senin kafan iyice karışacak, bu yüzden ben karışmak istemiyorum, belki daha sonra düşüncelerimi yazabilirim...

6500 TL konusuna gelince, henüz ortada ne kanun var ne de uygulanacak tebliğ... En erken bu kanın yeni yılda çıkar tabi çıkarsa... Doğmamış bir çocuğa don biçmeye gerek yok şimdilik...

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6500 ü 91-93 modeller arası için ödemiyolarmıydı, sanki bu araca daha düşük bir ödeme oluyor.

Kesinleşen bir şey yok canım kardeşim, bu yüzden şimdiden konuşmak havanda su dövmek gibi bir şey...

Kanun çıkar, şartları belli olur o zaman tartışılır... Sadece sıfır araç alımı için mi uygulanacak yoksa hangi şartlarda araçlar geri çekilecek, daha önceki olduğu gibi sadece plaka ve ruhsatın teslimi yeterli mi?

Çok bilinmeyenli denklem gibi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bakanın yaptığı açıklama var sadece.domestos abimizin dediği gibi yasalaşmadıkça birşey denmez ama %95 böyle. 90 - 93 arasına 6,5 milyar verecekler. O sebeple bence uğraşmana deymez.kimseyede 8,5 milyarada satman baya zor.

Ama yok ben arabamı yaptırır 1 sene daha binerim sonra 6-7 ye satarım diyorsan yaptır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesinleşen bir şey yok canım kardeşim, bu yüzden şimdiden konuşmak havanda su dövmek gibi bir şey...

Kanun çıkar, şartları belli olur o zaman tartışılır... Sadece sıfır araç alımı için mi uygulanacak yoksa hangi şartlarda araçlar geri çekilecek, daha önceki olduğu gibi sadece plaka ve ruhsatın teslimi yeterli mi?

Çok bilinmeyenli denklem gibi...

herkes zaten bir zan vede bahsi geçen mevzudaki diğer netleşmemiş haberler üzerine yorum yapıyor, fakat emin ol ateş olmayan yerden duman çıkmaz basındaki haberlerin illaki bir kaynağı vardır. tabii resmi uygulama belli oluncaya kadar bu muhabbet böle uzar gider.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...