Jump to content

Chip Box...

JamJar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 60
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• NeBiAnd

14

• JamJar

8

• godless commie

11

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Ya ne derece doğrudur bilmiorum ama bizim 3 lerin emme manifoldları plastikmiş;bu yüzden olası turbo uygulamalrı için değişmesi gerekiomuş;ve maalesef rektifiye olmuyomuş.Sizce geyikmidir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Plastik manifold olacağını sanmıyorum, sonuçta bildiğim kadarıyla çok yüksek sıcaklıklara maruz kalan bi parça...

Bi de 5000 $ değmez bence, en iyi hesapla (1 USD = 1.30 YTL) 6.500 YTL eder...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Plastik manifold olacağını sanmıyorum, sonuçta bildiğim kadarıyla çok yüksek sıcaklıklara maruz kalan bi parça...

Bi de 5000 $ değmez bence, en iyi hesapla (1 USD = 1.30 YTL) 6.500 YTL eder...

Aklından geçen ne ? :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim verdiğim örneklerdeki tüm motorlar benzinli zaten..

Abim ben Chipi kastetmiştim.Charger veya turbo zaten yeterince at gücü alınır.Ana konu Chip üzerindeydi.Yani Turbo dizel gibi keşke bizim guzulardanda bir chip uygulaması ile kolay beygir alabilsek mealinde demek istedim. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İzmir deki adam 1300 ytl fiyat çekmiş, biz ingiliz firmasının bayii siyiz, program ordan yükleniyor felan ayakları. Ucuz olanlar, sorun çıkarır, kendini imha eder felan demiş. Bu iş İstanbul da olacak sanırım, araştırmaya devam...

Biran Abi senin var mı tanıdık felan ?

Bi de box mı iyi chip tuning mi onu da bilmiyorum, box ı kargo ile gönderiyorlar, tuning için arabanın gitmesi şart...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Senin sorduğun marka Superchip mi.? Bunun bir sürü markaları var ve köklü firmalar ve ana bayiler.Bu iş o kadar zor değil.En basit uygulama box ile ve montajı kolay.Fiaytlar ortalama 250-300 euro arası.Direkt beyin programı yapmadın box algılama yapıyor.Ama maslak sanayide uzman yazılımcılarda var.Erol ve Form elektronik.Bir tane tuning dergisi alır isen sana bilgi ve ön izlenim açısından faydalı olacaktır.Orada reklam sayfalarında tonlarca bu işi yapan firmalar var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Senin sorduğun marka Superchip mi.? Bunun bir sürü markaları var ve köklü firmalar ve ana bayiler.Bu iş o kadar zor değil.En basit uygulama box ile ve montajı kolay.Fiaytlar ortalama 250-300 euro arası.Direkt beyin programı yapmadın box algılama yapıyor.Ama maslak sanayide uzman yazılımcılarda var.Erol ve Form elektronik.Bir tane tuning dergisi alır isen sana bilgi ve ön izlenim açısından faydalı olacaktır.Orada reklam sayfalarında tonlarca bu işi yapan firmalar var.

Evet sorduğumuz "Superchip" firması, alayım bakayım bi dergi, 250-300 euro ya fitim zaten...

Geçen faydası olur diye sorentocuların çok olduğu "autoclub tr" diye bi foruma üye oldum, adamların derdi "benim arabaya tıkla ben sana 10 puan verdim", "güzel hoş araba, 9 puan beklerim bana da tıkla", bambaşka bi dünya, bi halt anlamadım, doğru dürüst bilgi yok, bol bol hava atmalar, ayrı alemlerin adamıyız vesselam...

Sizlerin de canı sıkılmıştır hep aynı konulardan, değişiklik olsun biraz... ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Orada binlerce insan var ne arkadaşlık ne dostluktan eser var.Dediğin gibi sırf hava atma puanlama vs.Kim vurduya gidersin orda yani kaybolursun.Zaten orası resimli araba garajı gibi bi şey.Bizim Okanın guzuda oradaki garajda yerini alıyor.Bi de üstü kapalı garaj almış yağmur çamur etkilemesin diye. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya ne derece doğrudur bilmiorum ama bizim 3 lerin emme manifoldları plastikmiş;bu yüzden olası turbo uygulamalrı için değişmesi gerekiomuş;ve maalesef rektifiye olmuyomuş.Sizce geyikmidir?

Evet, emme manifoldları artık plastikten yapılıyor, ve motor bloğu ile ısı köprüsü oluşturmadıkları için de avantaj sağlıyorlar.

Emme manifoldu çok yüksek sıcaklıklara maruz kalmaz, kalsa motor verimli çalışamaz.

Toyota, Chrysler, Ford aklıma gelen ilk örnekler.

Zaten bir çok turbo ve supercharger uygulaması için throttle body ile birlikte emme manifoldu da değiştiriliyor. Kit halinde hazır kutulanmış alıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...