Jump to content

Chip Box...

JamJar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar, benim araba için İstanbul da chip tuning yapan bi yer var, box chip diye bişeymiş, 5 dakikada ben bile monte edebiliyormuşum, +30 BG ve %25 tork artışı sağladığını söylüyor, fiyatı 650 YTL.

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? nedir, işe yarar mı, bu para çok mu, zararı yararı nedir ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 60
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• NeBiAnd

14

• JamJar

8

• godless commie

11

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

bence iyi yani 30hp az degil, ama o kadar güç kazanabilecegini bilmiyorum bi bilgim yok olur mu ki acaba emin degilim :(_araba dizel olsaydı dizeller için o torku ve hp yi veren chip uygulamaları var ama aynı gücü dizel olmayan bi aracta yakalayabilirler mi acaba :(_onuda gectim dizel bi aracta +30hp yi yakalamaları için bile aracın mevcut gücünün 150 hp ye yakın olması gerekiyor öyle hatırlıyorum sanki önceden okudugum yazılardan yani 105hp dizel motordan bile +30hp yi yakalamak cok güç görünse bile bu gücü benzinli motordan elde etmek ne kadar mümkün olur bilmiyorum :(_ama öle bişey varsada süper olur 8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vala o zaman süper olur ama yakıt nerelere gider acaba :(_mesela dizellerde cu kutucukları takınca bi miktarda yakıt tasarrufu oldugu söyleniyor 8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç standart 140 HP,tork 310 nm civarında, 2500 turbodizel, istenirse çok daha fazla ek güç elde edilebilir, ancak benim merak ettiğim bu uygulamanın araca zararı olur mu, yakıt tüketimi nasıl etkilenir ve bu fiyat çok mu? Aslında 30 bg için çok değilmiş gibi görünüyor ama adamlar 100 dolara getirip 500 dolara çakabilirler, biz bulabilir miyiz gibi şeyler felan...

bu konuların konuşulduğu forumlar var tabi ama bizim forum gibi değil, çok net bilgiler yok...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu meselelerde hiç bir bilgim yok dikkate almasanız da olur ancak 5 dakikada bizim bile monte edebileceğimiz ve vaad ettiklerine göre oldukça ucuz bu zımbırtıları icad edenler niçin global gurupların mühendisleri olmuyor da, sağdan soldan modifiye tükanları oluyor onu anlayabilmiş değilim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

30 beygir çok ciddi bi rakam, bence de bu kadar basit ve ucuz bi sistemle olması zor, millet 30 beygir için birbirini öldürüyo :D

bencede olması muhtemel bişey deil
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence yap Sinan.140 Turbo dizelden alırsın 25 bg + tork.Motora hiç bir zararı yok ve benzin tassarufu yaparsın.650 ytl normal fiyat.Cayennlere kafa tutarsın ayrıca.. 8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30 beygir çok ciddi bi rakam, bence de bu kadar basit ve ucuz bi sistemle olması zor, millet 30 beygir için birbirini öldürüyo :D

Okan'cım turbo motorlarda zor değil, 30 bg çok normal, sadece turbo ayarlarıyla oynuyorlar, ya program değiştiriliyor, yada box sayesinde turbo kandırılıyor.

Bence yap Sinan.140 Turbo dizelden alırsın 25 bg + tork.Motora hiç bir zararı yok ve benzin tassarufu yaparsın.650 ytl normal fiyat.Cayennlere kafa tutarsın ayrıca.. 8)

chayenlere kafa tutmak zor tabii de, sakin kullanımda yakıt tasarrufu da yaptığı söyleniyor. Box olayı çok pratik, alt devirlerde performans artışı sağlıyor yani torku daha fazla etkiliyor, chip programlaması ise yüksek devirlerde daha etkili. İzmir de bi yer varmış, bi arkadaş arayacak, fiyat alacağız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten Turbo diezellerde kesin %20 artış veriyorlar.Yani bu durumda 28 at gücü kesin cepte ve daha fazlası olurda kanımca. O0 Benzinlide en faza %5 alınıyor ortalama.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motor ambole olur resmen 30 beygir az buz bi rakkam değil, gerçi banada hikaye gibi geldi.  Eğer böyle bişi mümkünse o araba 60 bin kmh den sonra ömrünü bitirir bnce..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motor ambole olur resmen 30 beygir az buz bi rakkam değil, gerçi banada hikaye gibi geldi.  Eğer böyle bişi mümkünse o araba 60 bin kmh den sonra ömrünü bitirir bnce..

Bitmez.

MX-5'in motoru, motorun içine mekanik bir müdahele olmadan, supercharger ile 330 Hp ye kadar yükseltilebiliyor ve 100.000 mil garanti veriyorlar.

Audi TT'nin 225 Hp lik 1.8 Turbo motoru, daha büyük bir turbo ve yeni yazılım ile, yine mekanik bir müdahele olmadan 354 Hp üretiyor.

Honda S2000, normalde 240 Hp iken, supercharger ile 330-350 Hp ye çıkıyor.

Porsche ise, ayrı bir konu.. 600-700 Hp ye dayanabiliyorlar.

Bütün bunlar orijinal pistonlar, biyel kolları ve kranklar ile yapılabiliyor.

Turbo bir motordan 30 Hp daha üretmek sorun değil. Wastegate ayarları ile oynamak yeter.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...