Jump to content

Far Kapağı Sorunu

Reha O Conner
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Beyler far kapakları sürekli açılıp kapanıyor. Gösterge çerçevesi kırıktı vuruk almıştık arabayı değiştirdikten sonra düğmeye bastığımda kapaklar açılıp kapanıyor sürekli ne yapmamız lazım acil yardım. Düğmede sorun olabilirmi diye düşündüm ama Japon arabalarında çok bilgim yok sigorta falan olabilir mi yardımınız lazım çok acil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha önce durduk yere açılıp kapanan farlar hakkında forumda konuşulmuştu, fakat ne çözüm bulunduğunu hatırlamıyorum ya da üye tam olarak çözümü yazmadı...

Muhtemelen elektrik motorundan kaynaklıdır, iyi bir elektrik ustası sorunu çözecektir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şase yapıyor olabılırmı acb

Çoğu kişi düğmelerdendir diyorda ne alaka düğmeler kapakların açılıp kapanmasıyla ? hala çözemedim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeş sizin aracınızda kapakları açmanın 3 yolu vardır  1. far kolunu çevirip farları yakarsanız kapaklar açılır 2. sol taraftaki açma düğmesine basarsanız kapaklar açılır, 3. önde kaputun hemen altında farı manuel  açma vanası var onunla açılır, şimdi ben tam olarak şunu anlamadım sadece direksiyonun yanındaki düğmeden kaynaklandığını düşünüyosan sökün çerçeveyi çekin fişini kontrol edin , sonuçta basit bir temas sorununa benziyor, iptal edilipte hala açılıp kapanıyosa far koluna bakın onun fişini çekip deneyin, öndeki manuel açma vanalarını kontrol edin yarım kalmış olabilir tamamen kapalı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çoğu kişi düğmelerdendir diyorda ne alaka düğmeler kapakların açılıp kapanmasıyla ? hala çözemedim

Düğmelerde sorun varsa açıp kapama görevini yapmıyor olabilir... Düğmeleri ve far motorlarını kontrol edebilirsin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sanırım farlar yanıkken sorun olmuyor, sadece sönükken kapanıp açılıyor, gerçi şahıs tam problemi tasvir etmemiş benim tahminim bu yönde vede direksiyonun solundaki açma kapama düğmesinde problem var gibi, bu düğme çok hassastır bir basışınızda açar bir basışınızda kapatır, doğru çalışmadığından süpelenmekteyim vede kontrol etme yöntemini gösterdim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sag yolcu tarafındaki far kumanda merkezi yani roleyi kontrol et derim muhtemelen devreyi tamamlayamıyor siz dugmeye bastıgınızda ve kolu cevirdiginizde akım röleye girip cıkıyor benim eski arabamda farlar acık seyir halindeyken kapanıyordu ama yanmaya devam ediyordu devre üzerine yol atarak rölenin çalışmasını saglamıştım sen işten anlayan bir elektronikciye durumu anlatan yolları ölcsün soguk lehim kontrolünü yapsın sorunun insallah cözülür

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sanırım farlar yanıkken sorun olmuyor, sadece sönükken kapanıp açılıyor, gerçi şahıs tam problemi tasvir etmemiş benim tahminim bu yönde vede direksiyonun solundaki açma kapama düğmesinde problem var gibi, bu düğme çok hassastır bir basışınızda açar bir basışınızda kapatır, doğru çalışmadığından süpelenmekteyim vede kontrol etme yöntemini gösterdim.

Mazda forumu olduğundan sadece düğme dedim. Düğmeyle açılan tek far kapağı değil mi çerçevede ? ısıtma hariç. cevaplarınız için teşekkürler sanayide bi çözüm bulucaz artık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...