Jump to content

Mazda 323 Devir Saati Devamlı Hareketli

kahvecioğlu74
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar arabam 94 model 323hb b6 seyir halindeyken ve rolentideyken devir saatim zıplama yapıyor yakın zamanda kayış değiştirdim sizce neden kaynaklanabilir...?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 61
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• NoooFearrrr

10

• domestos

13

• kahvecioğlu74

18

• ali gb

13

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Örneğin 3000 devirde giderken birden 3200 devire çıkıp geliyor ama motorun devri artmıyor

Devir artmıyorsa motorda mekanik bir sorun yok demektir, sorun devir saati ile ilgili... Değiştirilen kayış ile ilgisinin olduğunu sanmıyorum.

8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

devir saati sarj dinomosundaki modulle baglantılı diye duymustum kayısı takan arkadas gerdirmeden takmış nasıl becerdi anlamadım süphelenmemim sebebi bu yüzden

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

devir saati sarj dinomosundaki modulle baglantılı diye duymustum kayısı takan arkadas gerdirmeden takmış nasıl becerdi anlamadım süphelenmemim sebebi bu yüzden

Kayış tam olarak işlevini görmeseydi şarj lambası kısık olarak göz kırpardı... Yine de kontrol ettir derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende de aynısı oluyor. benim her zamanki ustam gaz kelebeği dedi ama başka bir ustaya daha gösterdim, devir saati bozuk dedi. çünkü araç rolantide çalışırken alakasız bir şekilde 2-3 bin devire zıplıyor. gaz kelebeğinden olsa, anormal  bir şekilde devir çıkıp çıkıp inmesi gerekiyor, ayrıca devir saatininde aynı anda ayak uydurması gerekiyor diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende de aynısı oluyor. benim her zamanki ustam gaz kelebeği dedi ama başka bir ustaya daha gösterdim, devir saati bozuk dedi. çünkü araç rolantide çalışırken alakasız bir şekilde 2-3 bin devire zıplıyor. gaz kelebeğinden olsa, anormal  bir şekilde devir çıkıp çıkıp inmesi gerekiyor, ayrıca devir saatininde aynı anda ayak uydurması gerekiyor diye düşünüyorum.

Sen o ustaya bir daha uğrama bence, devir saati ile boğaz kelebeğini nasıl bağdaştırmış ki?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sen o ustaya bir daha uğrama bence, devir saati ile boğaz kelebeğini nasıl bağdaştırmış ki?

evet veli abi. gaz kelebeği değil tabi. ama gaz kelebeği rolantiyi ayarlar değil mi? devir saati dışında rolanti zaman zaman düşüyor. gaz kelebeğinin üzerindeki vidadan nadiren ayarlama yapıyorum rolantiyi. en iyi başka bir usta daha bulmak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet veli abi. gaz kelebeği değil tabi. ama gaz kelebeği rolantiyi ayarlar değil mi? devir saati dışında rolanti zaman zaman düşüyor. gaz kelebeğinin üzerindeki vidadan nadiren ayarlama yapıyorum rolantiyi. en iyi başka bir usta daha bulmak.

Hamit'in açmış olduğu bu konu ve sorunun rölanti ile ilgisi yok Ali...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ama benim sorunum kayışları değiştirdikten sonra başladı mesela dün akşam su birikmiş bir yerden geçtim kayış hafif ötme yaptı daha önce yoktu muhtemelen kayış gevşek duruyor Veli abi ayrıca kontağı kapattığım zaman göstergedeki şarj lambası geç sönüyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ama benim sorunum kayışları değiştirdikten sonra başladı mesela dün akşam su birikmiş bir yerden geçtim kayış hafif ötme yaptı daha önce yoktu muhtemelen kayış gevşek duruyor Veli abi ayrıca kontağı kapattığım zaman göstergedeki şarj lambası geç sönüyor...

bende de ara sıra ötme oluyor ama her zaman değil. özellikle bende sulu bir yerden geçince hep ötme oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Normal şartlarda kayışlara su gelmez çamurluktan kayışlara su sıçramasını engelleyen plastik aksamların sağlam olduğundan emin olun.

Alt muhafaza yok bende. en kısa zamanda almayı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

plastikler düzgün olunca devir saati düzelecekmi..???

Kayışlara su sıçramayacak ve ötme olmayacak, sıcak kayışa çarpan soğuk su özelliğini yitirmesine neden olmayacak...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kayışlara su sıçramayacak ve ötme olmayacak, sıcak kayışa çarpan soğuk su özelliğini yitirmesine neden olmayacak...

;)

tamam veli abi dediklerine aynen katılıyorum peki devir saati sorunumuz ne olacak yani korumu plastigi sadece kayışlara su vs gelmemesini saglayacak devir saatinin tam şeması olsa elimde kontrolünü yapıcam bobindenmi yoksa sarj dinomosundanmı kontrol ediliyor yoksa tesisattamı sıkıntı var
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Devir saati çalışması için gerekli veriyi distiribütörden alıyor. Distiribütörün içindeki modülde yada soket bağlantılarında sorun olabilir. Yakın zamanda modülde bozulabilir. Emanet bir modül bulabilirseniz bir deneyin derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Devir saati çalışması için gerekli veriyi distiribütörden alıyor. Distiribütörün içindeki modülde yada soket bağlantılarında sorun olabilir. Yakın zamanda modülde bozulabilir. Emanet bir modül bulabilirseniz bir deneyin derim.

Faydalı bir bilgi benim için... Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bilgi icin tesekkürler peki modül ucları korozyon oksit yapmış olabilirmi sence
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bilgi icin tesekkürler peki modül ucları korozyon oksit yapmış olabilirmi sence

Bir sorun oluşmaya başladığı gerçek... Kontrol ettir istersen...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...