Jump to content

Emniyet Şeridi İhlaline Karşı Önlem

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 94
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

19

• emregc

10

• İlhan

9

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Ya ben ihlal etmiyorum şu emniyet şeridini ama bazı yollar oluyor ki adam sağdan gidiyor sol şeritteki de aynı hızla devam ediyor öküze sellöktör yapıyorsun korna yapıyorsun banamısın demiyor sağdakine geçiyorsun ona yapıyorsun o da yok eee o zaman geçiyosun emniyet şeridine ikisini sağlayıp önüne geçiyorsun tam şeridi ortana alarak yavaşlıyorsun kıllığına filan yaa..Şimdi ben eşşeklik mi etmiş oluyorum..Ben bunun için ceza yemeğe razıyım..Sürekli ihlal edenlere karşıyım tabi ben de  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

En sevmediğim harekettir.

Geçen nerede olduğunu hatırlamıyorum ama birdolu araba sağımdan, emniyet şeridinden geçiyordu. Hepsinin fotoğraflarını çekip biryerlere göndermek istedim

ama sanırım buna gerek kalmayacak. Adamlar markasına kadar tesbit etmişler. :)

[eklenti sistemin çökmesi sonucu silindi]

Bu sabah FSM den Avrupaya geçebilen oldu mu arkadaşlar ? Tem den çıktım birde baktım kaldık 500 m sonra ,  öndeki karayolları aracının peşinden geçtim sağa Şile sapağına kadar öyle devam  :fiuw:, ama kendi kendimede sormadım da değil " bunca araç sırada bizim bilmediğimiz bişey mi var biz sağdan devam ediyoruz  " yaklaşık 7 bin araç geçtik trafikte kalsaydık 10 km lik yolu  2 saatten önce alamazdık yaws,  yürümüyordu trafik 5 km hız yapmıyordu araçlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

burak abi senin linke bakmadım ama sabah erken saatlerde haberlerde son dakika olarak verdiler.bi minibüs bariyerle girmiş yolcular yola saçılmış.sanırım o yüzdendir trafik sıkışıklığı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu sabah FSM den Avrupaya geçebilen oldu mu arkadaşlar ? Tem den çıktım birde baktım kaldık 500 m sonra ,  öndeki karayolları aracının peşinden geçtim sağa Şile sapağına kadar öyle devam  :fiuw:, ama kendi kendimede sormadım da değil " bunca araç sırada bizim bilmediğimiz bişey mi var biz sağdan devam ediyoruz  " yaklaşık 7 bin araç geçtik trafikte kalsaydık 10 km lik yolu  2 saatten önce alamazdık yaws,  yürümüyordu trafik 5 km hız yapmıyordu araçlar...

kameralar plakayı okuduysa büyük ihtimal adrese ceza gelir ihlalden dolayı ( bu uygulama köprüde varmıydı emin değilim gerçi )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bildiğim kadarıyla ceza olması için ilede eds tabelasının olması gerekmiyo.başıma geldiği için söylüyorum.zira köprüde zaten birçok kamera var hemde duyduğuma göre çok kalitelilermiş.ilerde sorgulama yaparsın plaka ceza sorgulama diye bişey varsa orda görünür

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

+1 destekte benden..

+1 de benden olsun da..

Şeridin adını ne koyarsanız koyun bu değişmez.

Bu şeridin cezası neden değişmez  ,çünkü azdır ve peşin ödeme olursa daha az olur.O şeridi kullanan ...... lar için ödül gibidir bu ,40 yada 50 Tl nerelere verilmez ki.Emniyet te bilir bunu da birşey yapmaz ,sürümden kazanır çünkü.Emniyet şeridi ihlali misal 2500 Tl olsa kimse kullanmaz ( yine kaçamak kullanılır ya neyse.. sıkı denetim lazım ) bu kez de Emniyet ceza kesemez ,gelirler giderler nasıl birbirini karşılayacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cezaların çok ama çok caydırıcı olması lazım bütçesini sarsacak şekilde olacak, birde kısa süre vereceksin ödemedimi faizi koy üzerine yinemi ödemedi aracını bağla icra yoluna git. İkinci defamı yaptı 6 ay 1 yıl aracına el koy bağla bu iş ehliyetine el koymakla olmaz O.Ç'ları yine araba kullanırlar. 3.Kez yinemi yaptı ver hapis cezasını. Bak bu caydırıcı şartlarda yapabiliyormu. Adamın lastiği bile patlasa vallahi bu sefer emniyet şeridine düşünerek korkarak girer :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten eğer görev icabı bir acil durum vakası yok ise polis jandarma vs.tarz araçların girmeside yasak ama tabi dinleyen yok. Birde önüne tepesine her polis lambası takanada inanasım yok ama elden bişiy gelmez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bahsetmiş olduğum Para Cezası, Araca ve Ehliyete el koyma,cezanın tahsilatı,İcra yoluna gitme bu saydıklarımın tamamı sıkı denetimle işi sıkı tutmayla yapılabilecek şeylerdir zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne ceza konursa konsun herkesin acil durumu olabilir, hastası olabilir, ticaretinde daha büyük kayıplar olacaksa yetişmek için ihlal cezasına razı olanlar olabilir yani başta bunu yazan Hıncal bile girmemezlik etmez böyle durumlarda bence onda o göz varmı, varsın desinler ona ...  :)

Ama şu var bunu yaparken bilinçli olmak lazım, ileride kaza olduğu barizse ambulansın itfaiyenin polisin gelebileceğide bariz bişey olduğundan girip şeritte beklenmemeli, bekleyen cahiller uyarılmalı ve yol verilip araya alınmalı (tabi veren olursa).Arıza da yapsa su da kaynatsa araç, kaza beklemelerinde yol açılana kadar emniyet şeridine araç çekilmemeli, Bunuda yapanlar var...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...