Jump to content

Mazda 626 Kalorifer Sorunu

yılmaz_42
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar

bir konu hakkında bilgi almak istiyorum.626 94 model aracımızın ızgaralarından sürekli soğuk hava üflüyor.sıcağa getiriyoruz.klımayı kapatıyoruz göstergeyi maviden kırmızıya alıyoruz olmuyor. acaba hava kanallarında mı bir sorun var? yoksa yaz kış dönüşüm gibi kaputta bir düzenek mi var..yardımcı olursanız çok sevinirim

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim lantistede vardı ve döşü sökmesinler diye 3-4 sene kışın donarak bindim , geçen sene Kırşehirde sanayide oto elektrikçi bi usta makine yapmış.Kalorifer radyatörüne düzeneği bağlıyor 1 saat boyunca içinde kimyasal madde olan suyu kalorifer radyatöründen geçiriyor ve temizliyor , bu işlemden sonra Bizim lantisin kaloriferi Çorum kaloriferi gibi oldu valla. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim lantistede vardı ve döşü sökmesinler diye 3-4 sene kışın donarak bindim , geçen sene Kırşehirde sanayide oto elektrikçi bi usta makine yapmış.Kalorifer radyatörüne düzeneği bağlıyor 1 saat boyunca içinde kimyasal madde olan suyu kalorifer radyatöründen geçiriyor ve temizliyor , bu işlemden sonra Bizim lantisin kaloriferi Çorum kaloriferi gibi oldu valla. :)

Çorum kaloriferi yapayım derken ön tarafı Çoruh nehrine çevirebilme ihtimalini göz önünde bulundurulmasını şiddetle tavsiye ediyorum...

;)

Yıllanmış boruların ve peteklerin patlama riski var... Aman diyim.

:o

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çorum kaloriferi yapayım derken ön tarafı Çoruh nehrine çevirebilme ihtimalini göz önünde bulundurulmasını şiddetle tavsiye ediyorum...

;)

Yıllanmış boruların ve peteklerin patlama riski var... Aman diyim.

:o

Evet onu söylemeyi unutmuşum , usta önce uyarıyor , cama doğru bi buharlanma görürsen hemen söyle makinayı kapatalım diye.Eski petekler delinebiliyormuş.Hatta 2008 bi passata işlem yapmış ve delinmiş. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet onu söylemeyi unutmuşum , usta önce uyarıyor , cama doğru bi buharlanma görürsen hemen söyle makinayı kapatalım diye.Eski petekler delinebiliyormuş.Hatta 2008 bi passata işlem yapmış ve delinmiş. :)

Usta uyarıyor da, sen niye uyarmıyorsun...

:fiuw:

Oğuzhan'ın dediği gibi anlamayan ustaya aracınızı teslim etmeyin, sonra parça aramaya başlarsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Ben bir önceki mazdamda aynı kalorifer sorun yaşadım fakat kaloriferimin tıkalı olduğunu söyledi ustam yeni bir kalorifer peteği ve 150 tl usta işçiliği ile tabi göğüs komple sökülüp toplandı ve sorunum halloldu gayet güzel ısındım.Malesef şimdi kullandığım mazdamdada aynı sorun var göğüsü söktürmeden bi çare olsa keşke  dediğiniz cihaz mantıklı geldi araştırıp Eskişehir de varsa denemek isterim..saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arkadaşlar ve Abilerim Benim canavarda da benzer sorunlar var. Kalorifer hortum girişlerine bakıyorum giren su sıcak çıkan su ılık ama hiç sıcak üflemiyor birde buna nazaran ön cam peteklerinden hiç denecek kadar az hava geliyor ve buğu oluyor. şimdi ilk hedefim sıcak hava gelmesine sağlamak onun içinde en önce kendi yöntemleri mi  kullanacağım kalorifer radyatörüne giren hortumları söküp basınçlı su vereceğim bakalım ne oluyor bunların fabrika çıkışı bakır olması lazım radyatörü o olmazsa şişleme yapılacak ön göğüs sökülecek SON ÇARE. şu hava gelmeyen peteği söküm işlemi yapmadan nasıl halledebiliriz. sizce Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kalörifer peteğiniz tıkanmış, radyatöre benzeyen bir petektir,  temizletiniz veya yenisini alınız, geçenlerde aynı sorun kardeşimin aracında vuku bulmuştu, peteği temizletti problem çözüldü,

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ve Abilerim Benim canavarda da benzer sorunlar var. Kalorifer hortum girişlerine bakıyorum giren su sıcak çıkan su ılık ama hiç sıcak üflemiyor birde buna nazaran ön cam peteklerinden hiç denecek kadar az hava geliyor ve buğu oluyor. şimdi ilk hedefim sıcak hava gelmesine sağlamak onun içinde en önce kendi yöntemleri mi  kullanacağım kalorifer radyatörüne giren hortumları söküp basınçlı su vereceğim bakalım ne oluyor bunların fabrika çıkışı bakır olması lazım radyatörü o olmazsa şişleme yapılacak ön göğüs sökülecek SON ÇARE. şu hava gelmeyen peteği söküm işlemi yapmadan nasıl halledebiliriz. sizce Saygılar.

http://www.mazdaclubtr.com/29817/kalorifer-petegi-temizligi/

Hazır Ankara'da iken sorununa ilaç gibi gelecektir, sökmeye gerek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Boyle sorun 2arkadasimdada vardi biri makine ile 70tl ye yaptirdir digeri siringa  ile degisik bi yolla yapmislar oda 70 tl

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Aracımın kaloriferi sıcak üflemiyor diyen varsa ilk bilecekleri şey o peteğin çok ince kanallardan oluşuyır olması ve zamanla biriken kirlerin onu tıkıyor olmasıdır. Erci makine ile ümraniye karabekir erciyes otoda hacı usta bmw 90 model 5.20i aracımı o basınçlı makineyle bi temizledi araç fırın olmuştu. İçinden çıkan kiri tozu görseniz boşuna beklemişim üşümüşüm dersiniz. Temizlik işide çok ucuz bilginiz olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...