Jump to content

Mazda RX-3 Türkiye'de var midir? Getirtilebilir mi?

gncklync
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese iyi forumlar,

Mazda'nin '78 yilinda uretimi biten RX-3 modeline hasta oldum. Ancak nereden bulabilecegim hakkinda bir fikrim yok. Türkiye'ye gelmedigini tahmin ediyorum ama bu konuda da bir fikrim yok. Heralde baslamak icin en iyi yerin bu forum oldugunu dusunuyorum, sizlere bir sorayim dedim. Bu araci bilen - taniyan - suren, bir sekilde bulabilecegim getirtebilecegim bir yol onerebilecek olan var midir? Aracin kasasini bulsamda olur, toplatmak icin ugrasabilecegimi dusunuyorum. Ayrica 60-80 lerdeki bu fastback modasi neden bitti :( en guzel araclar o donemde kaldilar.. Iste birkac fotograf, bilmeyen gormeyen varsa diye :)

mazda-rx3-06.jpg

sstp_1002_03_o%2B1973_mazda_rx_3%2Brear.jpg

0209_sccp_02_z+elino_pavia_1973_mazda_rx3+side_vie%20%20w.jpg

3308741473_43f43ff6b5.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nereden nasıl bulabileceğin hakkında fikrim yok ama, bulamazsan ve bu kasa hastasıysan sana şiddettle Ford Capri tavsiye ediyorum...

Çocukluğumun rüyalarını süslerdi keratalar...

post-7301-141695295951_thumb.jpg

post-7301-141695295952_thumb.jpg

post-7301-141695295953_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet, tesekkurler bu kasaya da bakicam, ama mazda nedense daha hos geliyor gozume :) Ford'un coupe leri biraz daha uzun oluyor eger gozum beni yanlitmiyorsa, ben daha kucuk bir model aradigim icin heralde mazda daha guzel geldi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet, tesekkurler bu kasaya da bakicam, ama mazda nedense daha hos geliyor gozume :) Ford'un coupe leri biraz daha uzun oluyor eger gozum beni yanlitmiyorsa, ben daha kucuk bir model aradigim icin heralde mazda daha guzel geldi

Ben sadece kasaya odaklanarak ve vakti zamanında çok beğendiğim için Capri diye seçenek sundum, bulabildiğin takdirde tabiki de senin zevkine ve hoşuna gideni tercih etmelisin...

Toplaman gerekecek bir araç olursa, Ford seni çok fazla üzmez...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben sadece kasaya odaklanarak ve vakti zamanında çok beğendiğim için Capri diye seçenek sundum, bulabildiğin takdirde tabiki de senin zevkine ve hoşuna gideni tercih etmelisin...

Toplaman gerekecek bir araç olursa, Ford seni çok fazla üzmez...

;)

Evet zaten bende garip bir zevk var, kasa olarak eski modelleri begeniyorum, ancak ic dizaynda son teknoloji istiyorum :D bu yuzden buldugum araci pek orjinal birakmayi dusunmuyorum. Ama tam aradigimi da bulursam bir daha satmamak uzere almak istedigim icin onumuzdeki 2-3 yil bakinmayi planliyorum sadece :) Guzel bir secenek oldu ama aradigim tarza, hemde uygun bir fiyatla. Tesekkurler :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Klasik otomobil getiren firmalar var birtanesi maslak sanayideydi oraya bir sormak lazim fakat orjinal motoru pahalidir parcasi yoktur, fotolardaki hale getirmekte cok para harcatir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türkiye de bulman imkansız.Yanlış bimiyorsam bu araçların bir diğer adıda 929 coupe olması lazım.Bir forumdaşımız A.B.D de bu aracı kullanmışdı.

hazır konu açılmışken Türkiye de bulunmayan bir modelde benim hayallerimde var.Benzeri Chevrolet Malibu olarak Türkiye de var

768x1024_50933.jpg?i

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

RX-3 ün arka cam kenarlarına hasta oldum. daha önce böyle birşeyi hiç görmemiştim. çok farklı durmuyor mu sizce de ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Gecenlerde yine model arastirmasina giristim, klasik tarzdaki arabalara bir bakinirken karsima Toyota Celica '77 cikti, sizlerle paylasayim dedim. Tam bi amerikan tarzi yakalanmis gibi geldi bana.

1977_toyota_celica-pic-4617459940673991471.jpeg

Ayrica kendime hep sorardim, bu fastback serileri bu kadar tutulmusken neden kimse tekrardan uretmeye yanasmadi diye. Ozellikle ford dan eski kasa mustang leri tekrardan uretmesini beklerdim acikcasi, ancak birisi bu ise koyulmus gibi gozukuyor. EQUUS yeni teknolojileri eski kasa tarziyla birlestirmeyi hedeflemis, ve ortaya bu arkadas cikmis. Gerci fiyati 250.000$, ki bu fiyata Amerika'da yaklasik 5 tane mustang alabilirsiniz :)

equus-bass-770.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...