Jump to content

Mazda CX-5 mi Mazda6 mı?

incirinaltı
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 65
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Fotifoti

7

• domestos

9

• mtutun

7

• incirinaltı

10

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Ben tek bir yorumla işi bitiriyorum şimdi.. :D biraz ondan biraz bundan ve sonuuç:

Mazda6 SW :D

Gönlümdeki aslan olarak ben ilk önce Mazda 6 SW diyecektim ama konuyu farklı yöne çekmek istemedim...

Kalplerimiz birmiş Ege !!

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gönlümdeki aslan olarak ben ilk önce Mazda 6 SW diyecektim ama konuyu farklı yöne çekmek istemedim...

Kalplerimiz birmiş Ege !!

:)

aynen abi :D  swnin de keyfi bir ayrı ama
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

SW kasayı hanım kullanamaz.Bugün her iki aracın da resimlerini gösterdi CX 5 dedi. Yakıt olarak 1 lt fark var aralarında bu sene de 10000 km.de 500 tl fark demek o da önemli değil. Yalnız bu konuyu açtım ama yarın yeni mazda almıyorum 1 sene sonra, zaten ancak karar veririm.Yeni mazda 3 de dar olacağından beni çok cezbedeceğini düşünmüyorum çünkü şimdiki arabama herşeyi mükemmel olmasına rağmen aşık değilim. Bu mazda bana kafayı yedirmez inşallah.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de tercihimi CX-5'ten yana kullanacağım sanırım ama şu an alırsam 1 ay sonra MTV ödemek zorunda kalacağım, birde 2014 modellerde ufak bir iki değişiklik olmus sanırım o da kafamı karıştırıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ege'nin olduğunu söylediği değişiklikler makyaj değil. CX-5 için gerçek makyaj ve yenileme 2014 yılı sonu veya 2015 başı gibi olur. Türkiye'ye büyük ihtimalle 2015 yazı gibi gelir.

Mazda belli pazarlarda (Avustralya ve Japonya gibi) yeni donanım paketleri oluşturmuş. Bu donanımlar içinde Türkiye'de olmayan tek bir artı var, sürücü koltuğuna hafıza eklenmesi. (sadece koltuğa, aynalar dahil değil) Bunun dışındaki değişiklikler vites kolunun değişmesi, müzik sistemi ana ünitesinde 4 adet küçük bölüme krom görünümlü kaplama yapılması vb. den ibaret.

Mazda aracın iç ve dış dizaynının tazelenmesi dışında artık yeni donanım eklemelerin veya geliştirmeler için makyaj operasyonunu beklemeyeceğini ve hazır olur, olmaz yapılacağını söylüyor.

Yani gerçek anlamda yenileme bekleyecekseniz 2015 yılını beklemeniz lazım. Bildiğiniz gibi Japon üreticiler yoğun sattıkları segmentlerde kasaları 3 yıl sonu makyajlar ve 2 yıl daha geçince de yeniler. (bir kasanın toplam ömrü yaklaşık 5 yıldır) 2015'i beklediğinizde de 2. jenerasyon tamamen yeni CX-5'e de sadece 2 yıl kalmış oluyor. Bu sefer de onu beklemek isteyeceksiniz.

Bakın bence en iyi satın alma taktiği ne? Bir araç ne kadar Japon malı olursa olsun, mutlaka çıkacak çocukluk sıkıntıları vardır. Bunların çoğu veya en azından önemlileri ilk üretim yılı içinde tesbit edilip, gideriliyor. Ayrıca bir araç piyasaya en yüksek fiyatıyla verilir ve meraklıları satın aldıktan sonra sert rekabeti daha çok hissetmeye başlayıp, yaklaşık 1 yıl içinde daha mantıklı yerlere oturur fiyatlar.

Bu durumda Murphy ile ben deriz ki, niyet ettiğiniz aracı piyasaya çıktıktan 1-1,5 yıl sonra alın. Ondan sonra da ne renk, ne donanım eklenmiş, ne makyaj görmüş hiç takılmayın ve 5 yıl kullanın. Bu 5 yılın sonunda yeni jenerasyonunun piyasaya çımasının üzerinden 1-1,5 yıl geçmiş olacak. Aynen taktiğe devam edin....

Ben de tercihimi CX-5'ten yana kullanacağım sanırım ama şu an alırsam 1 ay sonra MTV ödemek zorunda kalacağım, birde 2014 modellerde ufak bir iki değişiklik olmus sanırım o da kafamı karıştırıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konuda Mustafa abi gibi düşünüyorum. Hiç bir zaman yeni çıkan bir modeli, almaya cesaret edemem. Maddi imkanım uygun dahil olsa, bu tip bir maceraya atılamam.  Sadece otomobilde değil, elektronik cihazlarda dahil izlediğim yöntem budur. 1-1,5 yıl geriden gelirim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim yeni stratejim iyice geriden gelip kasanın en makyajlı en sorunsuz son jenerasyonlarını almak :) 2010 Mazda6 Sport ,  2012 Mazda3 , 2013 CX-5 gibi...Böyle olunca keşke şuda olsaydı demiyorsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda6 nın arabam.com da testi yaplımış..ne kadar objektif artık siz karar verin..

http://www.arabam.com/Test/Mazda-6-20-SKYACTIVE-Sport/Detay-297678

bu arada yeri değil ama 1-2 yeni mazda3 videosu seyrettim..biri amerika diğeri avustralyada yapılmış..direksiyon tepkilerinin eski modelde daha iyi olduğu gibi birşeyler söylediler..hatta amerikalı pek beğenmedi ve 10 üzerinden 6 verdi..

benimde bu aralar aklımda acaba eski kasayı ararmıyız diye bir kaygı oluştu..fırsat varken ucuza sıfır 2012 mi almak lazım? ben bu gülen surat modeline bayılıyorum..yazık oldu bu kasaya kıymetini ilerde anlayacaz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yazıyı başarılı buldum, eskiden olsan bir sürü hayal ürünü yorum okurduk...

Eski kasalarda özleyeceğim tek şey motor sesi, ben yeni nesil yüksek sıkıştırmalı direk enjeksiyon (GDI , FSI vb)  motorların sesini hiç beğenmiyorum, dizel gibi geliyor bana takır tukur...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen bir Renault servis müdürü arkadaşımın yanına gittim. Beni uğurlarken 'aracın motoru ne kadar sessiz' dedi. Kendisi de bir başka Japon aracı kullandığı için 'senin ki de sessiz değil mi?' deyince, ama bu şu ana kadar duyduğum en sessiz makine dedi...

Rölantide RX-8'in motor sesi gerçekten kötü. Rölantide CX-5 gerçekten çok sessiz.

Yüksek devirde RX-8'in sesi çok güzel. CX-5'in sesi iyi değil. En azından Boxer'dan geçince belki öyle geliyor...

Hayatımda en keyif aldığım motor sesi, 3 adet sahibi olduğum sıralı 6 silindir BMW motorudur. Ben o araç kadar gaz vermenin keyifli olduğu bir makine görmedim. 2. olarak da 6 silindir Boxer makine diyebilirim. (4 silindirliler vasat) Rotary'i 3. sıraya koyarım. Ha bir de 2.4 i-vtec Honda motorumun sesi de gerçekten etkileyiciydi.

Ben yazıyı başarılı buldum, eskiden olsan bir sürü hayal ürünü yorum okurduk...

Eski kasalarda özleyeceğim tek şey motor sesi, ben yeni nesil yüksek sıkıştırmalı direk enjeksiyon (GDI , FSI vb)  motorların sesini hiç beğenmiyorum, dizel gibi geliyor bana takır tukur...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende Suzuki swift 1.3 gti (headerslı ) özlüyorum bazen ... Sırf motor sesi dinlicem diye boş boş gezer, görev yazardım kendime...

Aynen şöyleydi :

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konu, aşağıda bahsi geçen olaya doğru ilerliyor, Opel Astra da fena bir seçenek değil aslında..

Bir de niye Opel Astra düşünmüyor? Diyeceksin ki ne alaka? Tüm forumlarda görüyorum, Honda mı Toyota mı diye sorana, Opel vb diyorlar. RX8 mi, Honda S2000 mi diye sorana da, Renault Fluence vb gibi şeyler tavsiye ediyorlar. Bir de ben yapayım, içimde kalmasın dedim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Bu durumda Murphy ile ben deriz ki, niyet ettiğiniz aracı piyasaya çıktıktan 1-1,5 yıl sonra alın. Ondan sonra da ne renk, ne donanım eklenmiş, ne makyaj görmüş hiç takılmayın ve 5 yıl kullanın. Bu 5 yılın sonunda yeni jenerasyonunun piyasaya çımasının üzerinden 1-1,5 yıl geçmiş olacak. Aynen taktiğe devam edin....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben onu mecburen yapıyorum :) alınca 5 yıl satış yasak. 2015 nisan uygun mu abi :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...