Jump to content

Subaru Outback 3.0 2007 Model Araç Aldım

oguzburcin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba,

Yeni aracım 2007 Subaru Outback 3.0. Şimdilik çok memnunum, eski imprezam ile 10.4 ortalama ile geziyordum, bu araçla şuana kadar 300 km yol yaptım ortalam 12.8 ama havalar soğumaya başladı bu yakıt 15 litreleri bulacaktır diye düşünüyorum. Araç hakkında bilgisi olan abilerime kardeşlerime sorularım olacaktır, veya bildiğim kadarıyla soruları cevaplamaya çalışacağım.

Herkese keyifli forumlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha yeni aldım neden satayım, parça fiyatları pahalıdır eminim, lakin onun verdiği keyife değer diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aktif olarak sanırım, Subaru forumuna da üyesindir. Orada zaten bir çok bilgiye ulaşacaksındır.  Burada tek bildiğim Subaru'yu iyi bilen kişi, Mustafa abi.

Alternatif markalar arasında Subaru beğenen birisi olarak. Yeni aracının fotoğraflarını. Ve araçla ilgili sürüş izlenimlerini paylaşmanı , büyük bir merakla bekliyorum. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hem Mazda Hayranıyım Hem Subaru, Evet iki formada üyeyim. Evet araç Mustafa abinin eskiden kullandığı model, eğer bana yardımları da olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yani Oğuz, durdun durdun, gözünü karartıp, Turna'yı gözünden vurdun.

Burada hiç kimse (hagakure ve İlhan hariç) o aracın kıymetini bilemez. Çünkü Mazda hiç böyle bir araç üretmedi.

6 silindir boxer makine Dünya'da sadece bu araç ve Porsche'de bulunabilecek bir ünite. Ve VTD! Benden istek oldu, Subaru awd sistemi ile Mazda awd sistemini karşılaştırmam için. Yakında biraz bir şeyler yazacağım. Ama benim CX-5'teki awd sistemi Mazda'nın ürettirdiği en gelişmiş sistem olarak Subaru'nun en alt modeline denk geliyor. VTD ayarında awd sistemi Dünya'da çok sınırlı sayıda markada var, BMW, Audi, Mercedes vb... (Audi'nin de çok sınırlı modellerinde) ve Ne yazık ki, artık Türkiye'ye gelen hiçbir modelde yok.

Geçen esdorman bana mail attı, VTD'li Outback kullanmış ve aynen dediğin gibi ATS ile sportif anlamdaki farkını bariz anladım dedi. Bakalım senin yorumun ne olacak?

Güle güle güzel günlerde kullan, kazasız belasız inşallah.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bakma sen bu Emre'ye, kendisi Suzuki kullanıcısıdır. Önce bir kendisi Mazda'ya geçsin de, sonra başkalarına konuşsun!

Hem Mazda Hayranıyım Hem Subaru, Evet iki formada üyeyim. Evet araç Mustafa abinin eskiden kullandığı model, eğer bana yardımları da olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Adamı yakmışınız  abi birde gaz verip pohpohluyorsunuz  :) 15 lt yakıt tüketsin vatandaş  ekonomisine ve aynı zamanda çevreye zarar versin, 12.000 tl ye diferansiyel alsın paralar yurt dışına gitsin, böyle abilik olur mu :)

Sen sattın CX-5 aldın , vatandaşa desenize yahu kardeş lotodan vurduysa para al bir Subaru Outback 3.0 , aklayıver paraları diye  :) ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bakma sen bu Emre'ye, kendisi Suzuki kullanıcısıdır. Önce bir kendisi Mazda'ya geçsin de, sonra başkalarına konuşsun!

Offroytçuluğu bırakınca  inş alıcam yeniden bir Mazda :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mustafa Abi, benim bir huyum var, benden önceki kişi aracı nasıl kullandığını bilemediğim için bütün sıvılarını değiştirim. Şanzıman yağı olarak Subaru ATF-HP bulamadığım için araştırmalarım sonucu Motul Multi ATF bunun yerine geçiyormuş onu kullanacağım, ama bilmediğim birşey var, Seninde bildiğin gibi Benim aldığım araç SI Drive var, bu araçta hem arkada LSD hemde önde LSD var mı? ona göre diferansiyel yağını seçmem gerekiyor sanırım

motul'ün sayfasını inceledim, aracı seçtiğim zaman bana kullanmam gereken yağı Gear 300 75W90 (http://www.motul.com/tr/tr/products/106?f%5Bapplication%5D=141&f%5Brange%5D=25) olarak veriyor, LSD ler için özel bir ürün var ve oda Gear 300 LS 75w90 (http://www.motul.com/tr/tr/products/107?f%5Bapplication%5D=141&f%5Brange%5D=25)

kafam iyice karıştı abi, yardımcı olursan sevinirim, sanırım LS yi Türkiye'de bulmak zor onun için Ebay aracılığı ile getirteceğim.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yani Oğuz, durdun durdun, gözünü karartıp, Turna'yı gözünden vurdun.

Burada hiç kimse (hagakure ve İlhan hariç) o aracın kıymetini bilemez. Çünkü Mazda hiç böyle bir araç üretmedi.

6 silindir boxer makine Dünya'da sadece bu araç ve Porsche'de bulunabilecek bir ünite. Ve VTD! Benden istek oldu, Subaru awd sistemi ile Mazda awd sistemini karşılaştırmam için. Yakında biraz bir şeyler yazacağım. Ama benim CX-5'teki awd sistemi Mazda'nın ürettirdiği en gelişmiş sistem olarak Subaru'nun en alt modeline denk geliyor. VTD ayarında awd sistemi Dünya'da çok sınırlı sayıda markada var, BMW, Audi, Mercedes vb... (Audi'nin de çok sınırlı modellerinde) ve Ne yazık ki, artık Türkiye'ye gelen hiçbir modelde yok.

Geçen esdorman bana mail attı, VTD'li Outback kullanmış ve aynen dediğin gibi ATS ile sportif anlamdaki farkını bariz anladım dedi. Bakalım senin yorumun ne olacak?

Güle güle güzel günlerde kullan, kazasız belasız inşallah.

Abi güzel dileklerinden dolayı çok teşekkür ederim, daha önce dediğim gibi bana aşıyı iyi verdin, bende iyiki bu aracı almışım şimdi çok memnunum, hayatta hiç böyle bir araba kullanmamıştım süper birşey. Ben ayrımı yapabilecek kadar usta söför değilim lakin bu araç benim imprezadan daha yüksek olmuş olmasına rağmen çok daha iyi yol tutuyor, viraj emniyeti bence daha üstün. Şimdiye kadar memnun olduğum konu bu aracı insanların birşeye benzetememesinden dolayı cittiye almamaları. Yanıma gelen BMW 3.20 D ler benim hafif gaz vermemle gaza gelmeleri ve onların arkamda nokta olmalarını izlemem gerçekten zevkli :) Araba sharp spor modda bir canavar, çok üst düzey bir araç iyiki almışım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Senin araçta arka diferansiyel viskoz LSD. Ön diferansiyel klasik açık tipli. Araçtaki bakım malzemelerini değiştirip, sıfırdan yeni bir sayfa açman çok mantıklı. Ama dikkat et, mutlaka doğru yağları kullan. Bu konuda internet ortamındaki bilgilerde sıkıntı olabilir. Bu konuda bence yetkili servisten bir şekilde bilgi almaya çalış veya onlara yaptır. Kullanıcı klavuzu elinde varsa, orada da yazıyor olmalı.

Mustafa Abi, benim bir huyum var, benden önceki kişi aracı nasıl kullandığını bilemediğim için bütün sıvılarını değiştirim. Şanzıman yağı olarak Subaru ATF-HP bulamadığım için araştırmalarım sonucu Motul Multi ATF bunun yerine geçiyormuş onu kullanacağım, ama bilmediğim birşey var, Seninde bildiğin gibi Benim aldığım araç SI Drive var, bu araçta hem arkada LSD hemde önde LSD var mı? ona göre diferansiyel yağını seçmem gerekiyor sanırım

motul'ün sayfasını inceledim, aracı seçtiğim zaman bana kullanmam gereken yağı Gear 300 75W90 (http://www.motul.com/tr/tr/products/106?f%5Bapplication%5D=141&f%5Brange%5D=25) olarak veriyor, LSD ler için özel bir ürün var ve oda Gear 300 LS 75w90 (http://www.motul.com/tr/tr/products/107?f%5Bapplication%5D=141&f%5Brange%5D=25)

kafam iyice karıştı abi, yardımcı olursan sevinirim, sanırım LS yi Türkiye'de bulmak zor onun için Ebay aracılığı ile getirteceğim.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vallahi Emre bazen kendisinin, Suzuki sahibi olduğunu unutuyor sanırım. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hem içimdeki Mazda sevgisinden  hemde hissesini alarak Mazda Motor Corporation ortağı olduğumdan bazen unutuyorum belki İlhancım  ama buraya Grand Vitara ile ilgili soru ve sorunlarımı içeren konu başlığı açmıyorum dimi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hem içimdeki Mazda sevgisinden  hemde hissesini alarak Mazda Motor Corporation ortağı olduğumdan bazen unutuyorum belki İlhancım  ama buraya Grand Vitara ile ilgili soru ve sorunlarımı içeren konu başlığı açmıyorum dimi :)

Emre'cin sen açmak istedin de, biz hayır olmaz mı dedik. Hatırlarsın daha geçtiğimiz günlerde konuşuldu. Forumu geliştirme mevzuları arasında, hitap ettiğimiz kesimi arttırmalıyız diye.

Konu takibi çok zorlaştırmamak ve rafineliği bozmamak adına Marka konusunda seçici ve sınırlı olmak da yarar var. Başka markalar burada konuşulacaksa , örneğin bence bunlar Japon araçları olmalı ..

Subaru da Japon markası, sorun yok sanırım. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Senin araçta arka diferansiyel viskoz LSD. Ön diferansiyel klasik açık tipli. Araçtaki bakım malzemelerini değiştirip, sıfırdan yeni bir sayfa açman çok mantıklı. Ama dikkat et, mutlaka doğru yağları kullan. Bu konuda internet ortamındaki bilgilerde sıkıntı olabilir. Bu konuda bence yetkili servisten bir şekilde bilgi almaya çalış veya onlara yaptır. Kullanıcı klavuzu elinde varsa, orada da yazıyor olmalı.

Abi teşekkür ederim bilgiler için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...