Jump to content

Online Oto Ekspertiz Raporu Hakkında Bilgi Paylaşımı

ihsan aydın
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamlar arkadaşlar;

Webrazzi girişimciler haberinde bir makale okudum, girişim olarak güzel, fikir olarakta iyi düşünülmüş. Fakat bu uygulamayı kullananız varmı? Mazda araçların ekspertiz raporu yetkili servisler haricinde detaylı bakılabilirmi diye düşünmedim degil. Ama dün bir arkadaşım doğuş'tan ekspertiz ücretini sordu 410TL+kdv dediler. Bu durumda özeller biraz daha iyi sanırım. Mazda'yı bilmiyorum ama, umarım bu kadar degildir.

Webrazzi'deki girişim haberi'ne göre "online" otomobil ekspertiz raporunu hazırlayıp il dışındaki müşterilerine sunuyorlar. Bilgisi olan varmı? Belki faydalı olur il dışındaki arkadaşlarımıza;

Haberin detayları;http://www.webrazzi.com/2013/11/13/ikinci-el-arac-satin-almak-isteyenlere-oto-ekspertiz-raporu-sunan-bir-girisim-ototespit-com/

siteleri; http://www.ototespit.com

Herkese bol keyifli, bilgili, tecrube dolu günler dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güzel bi hizmet ancak bu ve benzeri sektörlerde önemli olan güvenilirlik, sıfır araçlarda bile boya/değişim oluyorsa sektöre fazla itibar etmemek gerekir...

Biz ülke insanı olarak bu tarz şeylerden pek keyif almayız, illaki görmeliyiz elle tutmalıyız.

Bu sistem mantıklı ve illaki tutacaktır bundan şüphem yok ama şahsen benim bu sisteme güvenmem için biraz zaman geçmesi ve yaygınlaşması gerekir...

Aracın geçmişi bizi ilgilendirmez, o anki durumu neyse biz 101 nokta testini yaparak raporlarız diyorlar... Değişimi veya sorunu olan parça o anki durumuyla belli olmayacak derecede ise gerisini siz düşünün. Veya kiralık olarak piyasaya mantar gibi giren araçları nasıl tespit yaparak raporlayacaklar...

Piyasa çok kötü ve kimseye güvenilecek cinsten değil, dediğim gibi zamanla oturursa ve güvenilirliği kanıtlanırsa 2.El araç alıcıları için harika olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim için kısa ve net gözümlü görmeden almam , tr nin bi ucundan bi ucuna gidip gelmek 150 tl en fazla 50 -100 tl de araca baktırmak için harcasanız toplam 250 tl masraf , zaten iyice kafanıza yatan araca gidip bakarsınız , 30-40 veya daha fazla para vereceğiniz araç için gidip gelmek değer diye düşünüyorum, veli abininde dediği gibi adamlar 0 km kazalı araçları boyalı diye satarken kim bilir 2. elde neler döner :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güzel bi hizmet ancak bu ve benzeri sektörlerde önemli olan güvenilirlik, sıfır araçlarda bile boya/değişim oluyorsa sektöre fazla itibar etmemek gerekir...

Biz ülke insanı olarak bu tarz şeylerden pek keyif almayız, illaki görmeliyiz elle tutmalıyız.

Bu sistem mantıklı ve illaki tutacaktır bundan şüphem yok ama şahsen benim bu sisteme güvenmem için biraz zaman geçmesi ve yaygınlaşması gerekir...

Aracın geçmişi bizi ilgilendirmez, o anki durumu neyse biz 101 nokta testini yaparak raporlarız diyorlar... Değişimi veya sorunu olan parça o anki durumuyla belli olmayacak derecede ise gerisini siz düşünün. Veya kiralık olarak piyasaya mantar gibi giren araçları nasıl tespit yaparak raporlayacaklar...

Piyasa çok kötü ve kimseye güvenilecek cinsten değil, dediğim gibi zamanla oturursa ve güvenilirliği kanıtlanırsa 2.El araç alıcıları için harika olur.

Yılda 4 Milyon'luk bir pazara sahip aslında ikinci el. Bu yönde girişimlerini taktir ettim doğrusu. Çok güzel açıklamışsınız, kesinlikle katılıyorum sizlere. Biz türk milleti olarak görmek isteriz, o duyguyu, heyecanı ilk biz yaşamak isteriz. Fakat ben çok araştırıyorum, birçok tanıdığımda araç alıp sattılar ve sorun yaşadılar, artık heyecan ve heves maalesef alırken kalmıyor.  Ben bir kolaylık sağladığını düşünüyorum, webrazzi yer almış olması +1 puan benim gözümde. Umarım dedidiğiniz gibi zamanla oturur güvenle araç almış oluruz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim için kısa ve net gözümlü görmeden almam , tr nin bi ucundan bi ucuna gidip gelmek 150 tl en fazla 50 -100 tl de araca baktırmak için harcasanız toplam 250 tl masraf , zaten iyice kafanıza yatan araca gidip bakarsınız , 30-40 veya daha fazla para vereceğiniz araç için gidip gelmek değer diye düşünüyorum, veli abininde dediği gibi adamlar 0 km kazalı araçları boyalı diye satarken kim bilir 2. elde neler döner :)

Kesinlikle, zaten kimse görmeden almayacak ki. Ben paradan dolayı bu sistemi paylaşmadım zaten, vakti olmayanlar için düşünmüştüm. Ben yazılımcıyım, ofisime kapanır işime odaklanırım. Git, gel, getir, götür uğraş vs bunlar ciddi iş. Daha önce yaşadım. en az 30-50 bin tl araçlar alıyoruz, kendi sınıflarımızda. Bunlar için 150-200 tl elbette alırken göze çarpmamakta.  Vakit önemli bizler için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesinlikle, zaten kimse görmeden almayacak ki. Ben paradan dolayı bu sistemi paylaşmadım zaten, vakti olmayanlar için düşünmüştüm. Ben yazılımcıyım, ofisime kapanır işime odaklanırım. Git, gel, getir, götür uğraş vs bunlar ciddi iş. Daha önce yaşadım. en az 30-50 bin tl araçlar alıyoruz, kendi sınıflarımızda. Bunlar için 150-200 tl elbette alırken göze çarpmamakta.  Vakit önemli bizler için.

yani muhakkak vakit nakittir demişler , doğru demişler ama sonuç olarak herşey güvende bitiyor fakat en az 30 -40 tl bağladığınız bir iş için 1 gün ayırmak deymez mi , bugün en yoğun çalışan insan bile bence bir şekilde 1 gün ayırabilir, sonuç olarak bugün gidilecek mesafeler ve işlemler en fazla bir gün süre tabi izmir- kars gibi mesafeler olmadığı sürece :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yani muhakkak vakit nakittir demişler , doğru demişler ama sonuç olarak herşey güvende bitiyor fakat en az 30 -40 tl bağladığınız bir iş için 1 gün ayırmak deymez mi , bugün en yoğun çalışan insan bile bence bir şekilde 1 gün ayırabilir, sonuç olarak bugün gidilecek mesafeler ve işlemler en fazla bir gün süre tabi izmir- kars gibi mesafeler olmadığı sürece :)

Sende haklısın tabi, fakat eğerki ilk bulduğumuz araç bize denildiği gibi çıkarsa :) Çıkmama ihtimalini konuşmak bile istemiyorum. Çok doluyum bu konuda çünkü, sahibinden.com'un bu konuda eğerki bir direnç gösteremesse ikinci el satışı zaten {"Abi yemin ediyorum ekmek yersin bu araçtan, tertemiz, boyasız, kazasız"} ilişkilerine dönüşür. Örnk; Altta sayaçların kaldırıldığı çalışmalar gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

maalesef 2. el konusunda herkes çok doludur, araba almak da satmakta epey sinir yıpratıcı bir iş haline geldi, gelelim ilk bakacağımız araba konusuna  zaten başka şehirden araba alacaksan iyice içine sinmeden gitmezsin, araç sahibine bolca soru sorulur alınan cevaplardan bir fikir oluşur , araç sahibinin konuşma tarzı bile size az çok fikir verir, tabiki herzaman aradığımızı bulmamız çok zor ....

işin bide başka kısımları var, işin doğrusu satılan 2. el araçların %60-70 civarının sorunlu , sıkıntılı ve kazalı araçlar olduğu düşüncesindeyim, 2. elde temiz araç bulmak hakikaten zor iş, heleki fiyatları piyasa altında araç bulmak çok zor çünkü tek işi bu olan insanlar var adam bütüngün bu işle uğraşıp ne kadar uygun alırım diye bakıyor heleki galerici ve alsatcılar için tek önemli şey aracın nekadar ucuz alınabileceği aracın ne halde olduğu onlar için çok önemli değil, bu yüzden mümkün olduğu kadar galericiden araç almamaya çalışırım, çok sıkışmayan kimse çok düzgün aracı piyasanın az altında satmıyor böyle olan araçlar bile anında satılıyor veya internete düşmüyor bile, yani kısaca bence 2. elde sorunsuz araba bulmak yerine en az sorunlu araca yönelmek daha doğru bir uygulama olabilir :) daha öncede yazdığım gibi koskoca şirketlere 0 km araç alımında güvenemezken bahsettiğiniz bu işe benim güvenmem çok zor :)yani aslında bende senin gibi çok doluyum yazılacak çok şey var bence 2. el alırken düzgün arabayı bulmadan önce düzgün insanlığı olan satıcıyı bulmak önemli, telefonda adamın konuşması içime sinmediyse araç çok uygun olsa bile soğuyorum, hatta satıcısına kanım ısınmadığı için 3 hafta önce uygun bir mazda 3 kaçırdım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu kadar titiz olur, yakın zamanda güzel bir mazda3 alırsan, sattığın zaman mutlaka ilk talibin olmak isterim :)  Ama yinede şunu belirtim, rakamlara ve istatistiklere çok bakıyorum bu yıl ikinci el satışı %20 arttı. Sen almıyorsun, ben almıyorum bu araçları kim alıyor ?  :) Keyifli sohbetiniz için teşekkür ederim. Herkese iyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu kadar titiz olur, yakın zamanda güzel bir mazda3 alırsan, sattığın zaman mutlaka ilk talibin olmak isterim :)  Ama yinede şunu belirtim, rakamlara ve istatistiklere çok bakıyorum bu yıl ikinci el satışı %20 arttı. Sen almıyorsun, ben almıyorum bu araçları kim alıyor ?  :) Keyifli sohbetiniz için teşekkür ederim. Herkese iyi forumlar.

Hiç göze gözükmese de, bu artışı tetikleyen etkenlerden birisi de; kiralık olarak ömrünü tamamlayan 2-4 yaş aralığındaki araçların piyasaya satılmasıdır... Çoğunun kilometresi düşürülmekte, bir kaç bakım yapılmakta ve galerilere satılmakta, bu işten anlamayan vatandaş galeriden bu araçları müşteri aracı vs. zannederek almakta maalesef...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...