Jump to content

Mazda3 90.yıl Aracımın Arkasında Yazan Axela Yazısının Anlamı Nedir?

tekinferdi44
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda3 ismi Avrupa için kullanılıyor, Axela ise Japonya'da Mazda3'e verilmiş isim. Ancak Türkiye'de Axela yazılı modellerin olduğunu hiç görüp, işitmedim. Belki sonradan yapıştırmadır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba Tekin bey,

Hayırlı olsun aracınız.

İngiltere ve Amerika'da hatta Avustralya ve Yeni Zelanda da Mazda 3= Axela olarak geçer.

Marka nın model konumlandırmasıdır kısaca.

Toyota yaris in de glanza olarak satılması gibi, ya da Opel Vectra nın zamanında Vauxhall Cavalier olarak satılması gibi bir kaç minik örnek verebilirim.

Ama bu gerçekten Axela ise yani sonradan yapıştırılma sticker değil ise, 2.0 motor olabilir aracınız :) şaka makinesi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Axela, mazda3ün japonyadaki ismi. Axela ismi birtek japonyada kullanılıyor. İngiltere ve avustralya'da da bizim gibi 3,6 vs. Kullanılıyor..  Ebay vs. Sitelerde axela, atenza, mps vs. Türkiye'de bulunmayan yada az bulunan modellerin isimleri sipariş edilebiliyor. Eski sahibi de axela'yı taktırmış demek ki  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

walla ozaman benimbu aracın ilk sahibini bulup bir kaç soru sormam lazım: tampon üzerindeki reflektörlerde led olarak parklarla yanıyor. başka arabada görmedim. eğer dediğiniz gibiyse ebay dan mı sipariş edildi acaba hem axela yazısı hemde led li reflektör anlamadım gitti :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda3 ismi Avrupa için kullanılıyor, Axela ise Japonya'da Mazda3'e verilmiş isim. Ancak Türkiye'de Axela yazılı modellerin olduğunu hiç görüp, işitmedim. Belki sonradan yapıştırmadır.

Mehmetcim selam üstat, BK kasa sedan kırmızı 2.0 Axela olduğunu iddaa eden bir arkadaşımız sahibinden.com da satıyor aracını.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar 2011 model mazda3 hb 90.yıl aracımın arkasında yazan Axela ne anlama geldiğinibilen varmı.

aracı yeni aldım

Muhtemelen sonradan sticker ile yapılmış bir uygulama, forumda da bu nickli üye de vardı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

walla ozaman benimbu aracın ilk sahibini bulup bir kaç soru sormam lazım: tampon üzerindeki reflektörlerde led olarak parklarla yanıyor. başka arabada görmedim. eğer dediğiniz gibiyse ebay dan mı sipariş edildi acaba hem axela yazısı hemde led li reflektör anlamadım gitti :)

Şu ledleri merak ettim fotoğraf koyabilir misin abicim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şu ledleri merak ettim fotoğraf koyabilir misin abicim?

1/2 gune eklerim aracimin on tamponu boyandi servisde alinca cekicem

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...