Jump to content

Mazda 3 2.el Gerçek Piyasa Bilgileri

flyhenry

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda 3 almış kişiler, aşağıdaki bilgileri doldurursa Mazda3 'ün gerçek piyasa bilgileri hakkında bir klavuz niteliği taşır bu forum. Oldukça faydalı olacağı kanaatindeyim.

Teşekkürler

Model yılı :

Km :

Renk :

Donanım :

Kasa Tipi :

Temizlik(Boya, değişen parça v.b.) :

Ekstralar(Navigasyon, sunroof, v.b.) :

Aldığı tarih:

Diğer(Eklemek istedikleriniz):

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kimin doğru fiyat yazıp yazmadığını nasıl denetleyeceksiniz ?

mazda aykut ve ozan

siz sanırım galerisiniz. sizin için hoş olmayan bir forum olsa gerek.

2 gündür forumdayım ve insanlar birbirini az çok tanıyor bu ortamda gördüğüm kadarıyla, kullanıcı zaten yalan yazmaz yazarsa ticari kaygı guden yazar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda aykut ve ozan

siz sanırım galerisiniz. sizin için hoş olmayan bir forum olsa gerek.

2 gündür forumdayım ve insanlar birbirini az çok tanıyor bu ortamda gördüğüm kadarıyla, kullanıcı zaten yalan yazmaz yazarsa ticari kaygı guden yazar...

Erdem !!

Beş parmağın beşi de bir olmaz denir, piyasa ne kadar kötü olursa olsun, her taraf üç kağıtçıdan geçilmesin ama bazı işletmeler veya markalar için önyargı bizi doğru yerlere götürmez... Galeri veya alım satım işi yapan kötüdür algısı olabilir ama bunu şahıslara indirgemek hem insafa hem de hukuka sığmaz.

Açmış olduğun konuyla ilgili formu doldurmaya ihtiyaç yok bence; bir hafta piyasayı takip ettin mi gerçek fiyat ortaya çıkıyor, başkalarını da topa tutmaya gerek yok.

Ben ne kullanıcılar gördüm, tek ayak üstünde dokuz yalan söyleyen... Genellemeyi şahıslara, kurumlara indirgemeyelim lütfen... Sağlıcakla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu aşağılayıcı kelimenizi önce temizlemem gerektiğini düşünerek ve diğer kullanıcılardan özür dileyerek başlıyacağım bu konuşmaya.. Biz Mazda Türkiye'ye girdiğinden beri Mazda satmaktayız , eski bayiisiyiz ve bu forum kurulduğundan beri herkes bizi zaten galerici olarak tanıyor, yeni olan bir durum değil.. Sizin haricinizde ticari hayatımızın kimseyi rahatsız ettiğini düşünmüyorum.. Kullanıcılar yalan yazar demek istediğimizi söylerken , bu ne çirkin bir ifadedir ki bana mal ediyorsunuz , kesinlikle böyle manada bulunmadım... Evet söylediğiniz gibi bu forum gayet saygılı ve kişilikli , Mazda'ya gönül vermiş kişilerin bulunduğu bir forum , herşey saygı çerçevesinde yapılır.. Bu konunun içeriğide aslında saygıyla alakalı , biri 30 a alır biri 20 ye burada benim ticaretimi etkileyecek birşey olacağını sanmıyorum sonuçta herkes aracının fiyatını , az çok ne kadar edeceğini gayet iyi biliyor.. Bu tarz fiyat konuları özel mesaj çerçevesinde olur.. Ama burada sırf sizin menfaatinize uymuyor diye kimseye kötüleme yapamazsınız..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda'nın kataloglarıyla büyüdüm ben  herşeyden önce bir Mazda hastası olarak bu forumdayım. Çünkü biz genellikle ticari durumumuzu pek ön planda tutmayız. Biz çoğu mazda etkinliklerine başka marka araçlarla gidiyoruz diye [burak abinin kulakları çınlasın =)  ] alay konusu bile olmuştuk. Biz bu forumdan bir ticari kaygı veya bir ticari beklenti içerisinde olmadığımız için sizin söylediğiniz (sizin için hoş olmayan bir forum olsa gerek.) cümlesi bizim için geçerli değil. Biz forum dan yıllardır çok zevk alıyoruz. Bence bir özür borçlusunuz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

böyle bir uygulamayla, fiyat ortaya çıkaramazsınız, sizin için 10 eden benim için 5 eder, benim için 10 eden sizin için 5 eder, 2-3 hafta satılık araç piyasası ve araçların satılık tarihlerini incelerseniz zaten piyasayı anlarsınız ve kendinize göre bir uygun fiyatlı araçlara bakmaya başlarsınız, birde mazda ozan- aykut hakkında ki yazınız gerçekten hoş olmamış.....

size yardımcı olacaksa ben 3 aydır hergün günde 3 defa ilanlara bakıyorunm , 2009 -2012 mazda 3 fiyatları tabi otomatik vitesler için 33 bin ile 40 bin arası değişiyor , bu yazdığım gerçek satar fiyatları sonuçta 2012 o km araç 47 bin tl ye satılırken aracına 52 bin tl isteyende var , bu fiyatlar aracın kaza, boya, değişen, lpg, km lerine ve satıcının aciliyet durumuna göre değişir, bu bilgiler eşiğinde vereceğiniz sizin için uygun fiyatı siz belirleyebilirsiniz.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne çok rahatsız olan olmuş, 2.el değeri için açtığım forumdan...

Öncelikle ben kimseye hırsız sahtekar demedim, sözüm meclisten dışarıdır, "yalan yazan olursa o da ticari kaygı güdenler olabilir,(bu galerici de olabilir, aracımı satan bende olabilirim) neden kullanıcı söylesin" mahiyetinde kullanmışım!!... amma alınganlık gösterilmiş, üstüne alınmış kendine söylediğimi farz etmiş... forumdan haz etmeme derken bu başlığı kastetmiştim... :)

öylede olabilir olmayadabilir

buyrun kitleyin kapatın başlığı sadece sıfır alıyor sanki herkes, sence faydasız olabilir ama  işte biri 45 biri 50 biri 35 yazıyor sıkıntı bu zaten... alıcılar için açılmış bu başlık satıcıları rahatsız etmiş ennihayetinde direk yararsız, yalan yazılır v.b yakıştırmalar yapmışlar buda çirkin olmamış mı... :)

yine söyliyim kimsenin yaptığı iş, hakkıyla kazandığı parada gözümüz yok, Allaha şükür...

Kimsenin kalbini kırmak istemem, yanlış anlaşılmışım ki çok belli yine varsa alınganlık yapan özürde dileriz sıkıntı yok cümleten...

Mod. ricam ilk mesaj harici tüm mesajlar silinsin bırakında insanlar yazsın öğrensin birbirine bu konudada yardımcı olsun, bilgi paylaşımı yapılsın...

direk biz alıcılarda bunun tespiti için burda bilgi paylaşımı yapacaktık ki fırsat verilse idi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konunun özüne dönecek olursam;

Piyasa buradan yazma ile belli olmaz, geçen 2011 model kazasız boyasız impressive 33 bin liradan satışa sunuldu baktı talep çok (ki zaten bu fiyata havada kapışılırdı) iki gün sonrasında fiyatı 37 binlere taşıdı...

Mazda piyasası genel piyasaya benzemiyor ve iyiki de benzemiyor yoksa ben 12 bin lira istenilen cillop gibi arabaya 9 bin liraya sahip olamazdım.

Piyasa; şartlar, ihtiyaç ve sıkışıklık durumuna göre çok çok oynak. Senin işine gelir mazda3 2005 model arabaya 27 verirsin benim gelmez 23 ten yukarı vermem. Bu durumu hiç kimse özel olarak sorgulama hakkına sahip değildir.

Kaldı ki; 2 günde forumda herkesin herkesi tanıdığını iddia ederek yapmış olduğun genelleme hiç hoş değil.

Sağlıcakla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne çok rahatsız olan olmuş, 2.el değeri için açtığım forumdan...

Öncelikle ben kimseye hırsız sahtekar demedim, sözüm meclisten dışarıdır, "yalan yazan olursa o da ticari kaygı güdenler olabilir,(bu galerici de olabilir, aracımı satan bende olabilirim) neden kullanıcı söylesin" mahiyetinde kullanmışım!!... amma alınganlık gösterilmiş, üstüne alınmış kendine söylediğimi farz etmiş... forumdan haz etmeme derken bu başlığı kastetmiştim... :)

öylede olabilir olmayadabilir

buyrun kitleyin kapatın başlığı sadece sıfır alıyor sanki herkes, sence faydasız olabilir ama  işte biri 45 biri 50 biri 35 yazıyor sıkıntı bu zaten... alıcılar için açılmış bu başlık satıcıları rahatsız etmiş ennihayetinde direk yararsız, yalan yazılır v.b yakıştırmalar yapmışlar buda çirkin olmamış mı... :)

yine söyliyim kimsenin yaptığı iş, hakkıyla kazandığı parada gözümüz yok, Allaha şükür...

Kimsenin kalbini kırmak istemem, yanlış anlaşılmışım ki çok belli yine varsa alınganlık yapan özürde dileriz sıkıntı yok cümleten...

Mod. ricam ilk mesaj harici tüm mesajlar silinsin bırakında insanlar yazsın öğrensin birbirine bu konudada yardımcı olsun, bilgi paylaşımı yapılsın...

direk biz alıcılarda bunun tespiti için burda bilgi paylaşımı yapacaktık ki fırsat verilse idi...

Lütfen Amma çok alınganlık yapılmış diyerek daha da saygısızllaşmanıza gerek yok , burada oluşturmaya çalıştığınız şey hadi herkes aldığı parayı buraya yazsınla olmaz, Bir aracı aldığınızda o yıla göre, o zamanki doların fiyatına göre (yani sıfırının fiyatına göre) , aracın kaza durumuna göre ( bunu alıpta bilende var ,bilmeyenlerde var herkes arabadan anlamıyor) değişir , adam cd çaları bozuktur lastiği kötüdür sağında solunda çizik vardır diye uygun alanı vardır, Erzurumdaki adam düz vitesini 40 alır İstanbulda ki adam 35 e alır , İzmirde Otomatiği 38 e alırlar belki Aksarayda 34 e alırlar .. Bir aracın fiyatı belirlenirken göreceli olarak , aracın son durumuna göre , o yerin piyasanına ve o zamanki piyasa şartlarına göre belirlenir.. 2011 Mazda 6 Sport , ilk piyasaya çıktığında sıfırını 69700 e ben müşterime sattım aracın fiyatı sonra 88000 e kadar çıktı. .  Birkaç kişi yazdı buraya şimdi... Örnek bir araç ,

Örnek 1-  2 parça boya, 1 parça değişen var, 3 parçanın boyanması lazım, 40.000kmde lastikleri bitmiş, bakım zamanı gelmiş 62.000 e almış tarih Ağustos 2012

Örnek 2- 117.000 kmde lpg takılmış sökülmüş , boyasız hatasız sıfır gibi masrafsız 2013 54.000 e almış tarih Temmuz 2013

örnek 3- sıfır aldım 73.000 e Ekim 2011

örnek 4- pert kaydı yok ama 12.000 tl hasar kaydı var değişen yok 52.000 e aldım Hazziran 2013

örnek 5- sıfır aldım 82.000 tl Aralık 2011

örnek 6- 20.000kmde 5 parça boyalı 4 parça çizik cd çalar bozuk 58.000tl ye Şubat 2012de aldım..

Şuanda da aracın yeni kasası geldi ve 117.000 tl liste fiyatı var, Aralık 2013 ve tüm markalar fiyat indiriminde ...

hadi hesaplayın ikinci el fiyatını, buyrun ,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Söylemek istediğim şey şu eski fiyatıyla kimse ilgilenmez , önemli olan günün şartları ve aracın son durumu..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumumuzda araçların ikinci el değeri ile ilgili yorumlar hoş karşılanmamaktadır, bu bir yasak değildir, cezası yoktur, ancak bir ilkedir.

ÇÜNKÜ böyle bir ortamda alıcı kadar satıcı da vardır, bugün alıcı olan yarın satıcı, bugün satıcı olan yarın alıcı olabilir, olacaktır. Mazda kullanıcılarının internet erişimi olanlarının hepsi bu foruma bir şekilde uğramıştır, uğrar, eleştirdiğiniz veya hakkında yorum istediğiniz araç kuvvetle muhtemel üyelerden veya ziyaretçilerden birine aittir.

Bu nedenlerle fiyat tartışmalarının özel mesajlarla yapılması gerekir.

Konu kilitlenmiştir, lütfen böyle tartışmalara girmeyelim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...