Jump to content

Şehir Efsanelerinden Biri ! Turbo Islığı Duyulur mu ?

EgeG
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bu lafı çok duyuyorum :D Hızlanırken turbonun sesini, ıslığını duyanlar oluyormuş.. Ben bizim jettada öyle birşey duymuyorum mesela.

Evet bazı arabalarda ıslığımsı bir ses oluyor ama aynı sesi ben atmosferik skyactiv mazda6'da da duyuyyorum..

Ben mantıken turbonun sesininn öyle kabinde rahatça duyulabilecek bir ses olmadığını düşünüyorum.

Sizin fikirleriniz neler ? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gayet net duyulur. hatta turbo cortu çekecekse çok daha fazla bir sesle duyulur. jettanın fındık kadar turbosu olduğundan duymayabilirsiniz belki >:D en azından sesi içeride duymayabilirsiniz. atmosferik motorda motor yapısından dolayı duyabilirsiniz. mesela arkadaşımın 1998 model magane coupe f7r'ında da benzer bir ıslık sesi mevcut...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla ben o kadar turbo arabaya bindim bir kere de öyle sürekli çalan bir ıslık duymadım :D

Kompresörlü motorlarda kompresörün sesi çok rahat duyuluyor da ne bileyim turboda kısmet olmadı bana henüz :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla ben o kadar turbo arabaya bindim bir kere de öyle sürekli çalan bir ıslık duymadım :D

Kompresörlü motorlarda kompresörün sesi çok rahat duyuluyor da ne bileyim turboda kısmet olmadı bana henüz :D

Sesi duymak için mezarlık yanından geç ve camı aç Ege... Muhakkak ıslık duyarsın...

Turbo olsun olmasın.

:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sesi duymak için mezarlık yanından geç ve camı aç Ege... Muhakkak ıslık duyarsın...

Turbo olsun olmasın.

bilirim abi benim eski okulun karşısı hristiyan, sağ tarafı yahudi mezarlığıydı sağ tarafında da cami vardı :D O ıslıklar fenadır :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Islık sesi dönem dönem duyuyorum. Müziğin sesi çok açık değil ise, ve camım da yarım açık ise. Islık sesi çok net duyuluyor. Bu sesi genelde, guzuyu yıkamadan çıkardıktan sonra. Yolda giderken, trafik ışıklarında filan durduğumda. Böyle 17-18 yaşındaki delikanlıların ağzından çıkan. Füüü füüü füü füüyt şeklinde ki ıslıktan sonra, arabaya bak şeklinde bir cümle içeren ses duyuyorum. :D  :geyik:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bilirim abi benim eski okulun karşısı hristiyan, sağ tarafı yahudi mezarlığıydı sağ tarafında da cami vardı :D O ıslıklar fenadır :D

bu arada benim yönler karışmış kimse uyarmıyor :D sağ tarafı yahudi mezarlığı sağ tarafında da cami demişim :D

karşısı hristiyan mezarlığı, sağ tarafı yahudi mezarlığı sol tarafı camii idi.. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim bildiğim en tatlı ıslık sesi 93*98 kasa toyota corollaların son susturucusundan  gelen ıslık sesidir vede egsoz değişim zamanım geldiğinde kesinlikle arka susturucuya bu tip bir usturucu ile değişecem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir çok araçta gayet net duyuluyor ege efsane falan değil :) L200 de çok net duyuyorum. Jettayı bilmem ama 1.9 130 luk passatlarda çok net duyuluyordu. Çok da hoşuma giden bir tiz sestir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Turbo motoru olmayan ama araçlarında bu sesi duymak isteyen otomobil sevdalıları, hoparlörlerinden devire göre bu sesi almak için elektronik devreler yaptırıyorlar. Geçen birisi taktırmış, gayet de başarılıydı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Turbo motoru olmayan ama araçlarında bu sesi duymak isteyen otomobil sevdalıları, hoparlörlerinden devire göre bu sesi almak için elektronik devreler yaptırıyorlar. Geçen birisi taktırmış, gayet de başarılıydı..

Şarj dinamosunda  veya elektrik aksamında problem olan kuş serilerinde de motor sesini rahatlıkla teyp/radyo açıkken duyabilirsin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şarj dinamosunda  veya elektrik aksamında problem olan kuş serilerinde de motor sesini rahatlıkla teyp/radyo açıkken duyabilirsin...

Jetta'da ise rahatlıkla kapılar üzerindeki trimlerin ve kapı üzerindeki parçaların titreme seslerini duyabilirsiniz.. :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Egecim mutlu yıllar,

BMW F30 da çok net duyuluyor düşük ya da yüksek devir fark etmeden.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...