Jump to content

Otomatik Mazda3'ümün Motoru Yenilendikten Sonra Yakıt Tüketimi Arttı

MstY.
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mrb değerli mazda kullanıcıları

2004 model otm.mazda3 aracıma 1 hafta önce motor yarım rektefiye yapıldı.

değişen parçalar takım sibop , triger set , segman ,kol yatak,takım conta,devirdaim , gergi bilyaları ,blok ve kapak taşlama yapıldı.çalışması on numara oldu.

aracımı sanayiye  normalde tekleme sorunu için götürmüştüm bilgisayarda 4.silindir ateşleme sorunu çıkıyordu sürekli ve 3 silindir çalışıyordu.başka bir çihazla bakıldığında conta yanık gözüktü.Söktüğümüzde de 4 üncü silindir üzerine su almış.bütüm bu işlemden sonra normalde yakıtımın düşmesi gerekirken dahada arttı km de 490krş yakıyor suanda neden olabilir bi fikri olan usta varsa bana yardımcı olabilirmi?

aracımda 1700tl taktırdığım o.b.d sistem lavato marka lpg sistemi var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

değişen parçalar takım sibop , triger set , segman ,kol yatak,takım conta,devirdaim , gergi bilyaları ,blok ve kapak taşlama yapıldı.çalışması on numara oldu.

aracımı sanayiye  normalde tekleme sorunu için götürmüştüm bilgisayarda 4.silindir ateşleme sorunu çıkıyordu sürekli ve 3 silindir çalışıyordu.başka bir çihazla bakıldığında conta yanık gözüktü.Söktüğümüzde de 4 üncü silindir üzerine su almış.bütüm bu işlemden sonra normalde yakıtımın düşmesi gerekirken dahada arttı km de 490krş yakıyor suanda neden olabilir bi fikri olan usta varsa bana yardımcı olabilirmi?

Öncelikle geçmiş olsun, motor alışma evrinde 0,5 - 0,8 lt arası fazla tüketmesi normaldir. segman - piston - gömlek uyumu ve subaplar alışana kadar biraz fazala yakması normaldir. Yaklaşık 2000-3000 km sonra değerlerin normale dönmesi gerekir.Dikkat etmeniz gereken şey alışma döneminde yüksek devirli kullanmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence normal gibi;

Lpg'ye gelen zam

Kış şartları

Şehir içi kullanım

Yeni motor yapımı

Bütün bunları göz önüne aldığımızda kafaya takılacak bir şey değil gibi, motor alışma evresini tamamlasın bir daha kontrol edersin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

rektefiye isleminden sonra yakitin artmasi normal cunku aracin motor hacmi artiyor rektefiyede

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaklaşık bir 3000-5000 km kadar fazla tüketmesi normal, + güncel rakamlar ve AT bir araç için çok da uçuk bir tüketim değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim yorumlarınız için

Tüketim 40krş un altına düştü şimdilik rodajı tmamlamamıştır daha 200km oldu yapılalı dahada düşer umarım.şehir içi 30-35krş a insin yeterli benim için :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Motor yenileme işleminden sonra yaklaşık 800km yol yaptım.LPG yi opet ten alıyorum Litre fiyatı 3,10 tl uzun yolda 90-100km hızı geçmeden denedim aracı hiç zorlamadım km de 30krş yaktı fakat şehir içi verilerimle arada 15 krş luk anormal bi fark oluyo sebebi nedir sizce?

Şehir içi 45krş

şehir dışı 30krş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...